reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Viki ciesze sie razem z Toba ze Twojejmu synkowi nic nie grozi i jest zdrowiutki :tak: Gratulacje z kolejnego synka :-) Przynajmniej bedzie okazja do kolejnej ciazy. Moj Maz powiedzial ze jakby sie udalo teraz chlopiec a potem dziewczynka czy na odwrot to juz 'sprzet na strych' i koniec :-D Wiec Ty masz jeszcze szanse;-)
 
reklama
Gratuluje Viki!! No i mamy kolejnego chłopca:-)
Dobrze, że malutki zdrowy:tak:To najważniejsze!
 
dziekuję dziewczynki za gratulacje...teraz mocno myslimy nad imieniem dla malucha i cos cieżko nam to idzie:)
 
czesc dziewczyny:-)

Ja do tej pory chodziłam do lekarz panstwowo-jeśli chodzi o badania miałam robione jedno USG(w 15tc),z ktorego nic nie wiem(lekarz prowadzący nic mi nie objaśnił:-()Ten lekarz ,ktory je wykonywał powiedział tylko,że serduszko bije a więcej powie mi lekarz prowadzący podczas wizyty,bo on nie może(nie dodał,że więcej to NIC)4 razy robiono mi komplet-morfologia,glukoza,mocz i tyle:confused: Zadnych badań,o ktorych Wy piszecie nawet nie wspomniano-nie mówiąc już o grupie krwi(wiem,ze jest płatna,ale lekarz nawet nie wspomniał zeby zrobić)Badana w ciąży byłam tylko raz na pierwszej wizycie(w 9tc)od tego czasu wizyty trwają po 5min.!!!DOSŁOWNIE a takie rzeczy jak tętno płodu do karty lekarz wpisuje z głowy!!! Ostatnio napisał 147,wcześniej 144-ciekawe czy zgadł na oko?? bo nie sprawdzał,nie mierzył i nie nasłuchiwał:no:
Nie wiem co mam o tym mysłeć:confused:
 
Kassika Ty jesteś z Krakowa, to tak jak ja i ja też chodze do gina na fundusz... ogólnie jestem nawet zadowolona, tętna płodu mi nie wpisuje do karty ciąży bo to chyba tylko z KTG można wiedzieć a KTG sie robi tylko pod koniec ciąży.
Co do badań to też mam tylko podstawowe, ale o grupe krwii to pytała na pierwszej wizycie (ja mam zrobioną) więc nie trzeba robić jeszcze raz...
UGS na fundusz miałam w 19tc bo wcześniej robiłam sobie prywatnie i też jestem zadowolona... Robił mi je dr Rojek i przez 15 gadał, co widzi, jakie pomiary , no wszystko wszystko mówił co robił i co widzi... śmiał sie ,żartował podczas badanka.... nawet dostałam 2 zdjęcia dodatkowe!!!!! gratis od niego na pamiątke:-) Sam mi je zrobił tak od siebie ja nie prosiłam, komentując to "oj baby, ja przez was to zbankrutuje na tych zdjęciach, ale jak wam tu ich nie dać:-D
2 pozostałe zdjęcia i opis badania przesyłają do lekarza prowadzącego.
Gdzie i do jakiego lekarza chodzisz??
 
Kassika zdecydowanie poszukałabym innego lekarza....
juz kolejny raz słysze ze lekarz wogole nie bada pacjentki podczas wizyty...a to jest bardzo wazne by badac szyjke czy sie nie skraca, czy nie ma przedwczesnego rozwarcia.przeciez niektore kobiety juz w 4 miesiacu maja rozwarcie i tylko zszycie szyjki pozwala donosić ciąże.

ataata moj gin nie ma ktg w gabinecie ale ma taki przyrządzik, ktory przykłada mi do brzusia, dzięki czemu słyszę bicie serduszka mojego malenstwa a jemu na wyswietlaczu pokazuje jakie jest tetno malca.
przyrzad tez z wygladu przypomina mała suszarke;-)i powiem wam ze bada tetno przy kazdej wizycie i z tego co wiem kazdy gin powinien to robic.

wogole nie rozumiem jak mozna wpisac w karte ciązy jakies wyniki z kosmosu skoro nie robi się tego pomiaru...normalnie szok.
 
tak wiec chyba zmienię lekarza:confused:
Dzwonilam do lekarki z Ujastka-do prywatnego gabinetu i mam przyjść do niej w czwartek.Zobaczymy,czy jest różnica jak się chodzi prywatnie.Mam zamiar rodzić w Ujastku-oczywiście jeśli wszystko będzie dobrze-bo z powikłaniami to lepiej na Kopernika(rodziły tam w 2006 roku moje dwie koleżanki i obie mają bardzo negatywną opinię-kasa,kasa i kasa-ale jeśli chodzi o zaplecze medyczne w razie problemów z dzidzią to podobno najlepsze miejsce w Krakowie)Nie zakladajmy jednak czarnego scenariusza.Zobaczymy jak będzie.
Ten lekarz to dr.Lysek
 
Kassika co do Kopernika to zgadza sie: kasa kasa i jeszcze raz kasa. Siostra mimo iż była tam pacjętkom prywatnej kliniki i leżała na oddziale dla prywatnych pacjentek to jest okropnie niezadowolona. Z tego co wiem to na Kopernika mają najlepszą pomoc i opeke nad wcześniakami i tam lądują właśnie wcześniaki z innych szpitali w razie czego...
Co do Ujastka to też różnie słyszałam i raczej sie tam nie wybieram bo niemam zaufania do Prywatnych szpitali które mają podpisaną umowe z NFZ-etem, bo wiem że itak zawsze jest podział na pacjentki prywatne i te co są z NFZ-u...
Ja bede rodzić w Rydygierze już raczej na 99%:tak:
 
reklama
Kassika a z której części Krakowa jesteś jeśli mogę zapytać bo może mogłabym Ci polecić jakiegoś gina w twojej okolicy, który będzie dobrym lekarzem. Ja leczę się państwowo ale jestem bardzo zadowolona z moje pani gin. Zawsze mnie bada i sprawdza czy wszystko jest ok. I też ma aparat do sprawdzania tętna płodu i od piątego miesiąca co miesiąc sprawdza serduszko dzidzi.
 
Do góry