reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Juz wszystko wiem.
W czwartek bylam u gina,nie widzial fasolki,kazal zrobic beta i wyszlo ze ciaza jest mlodsza niz wskazywala by na to @.
.........w piatek zaczelam krwawic i dostalam strasznych boli,ale to piepszona Holandia,tu jak bedziesz umierac to ewentualniemozesz pokazac sie w szpitalu.W niedziele jednak pojechalam do szpitala,ciagle krwawiac i okazalo sie ze jestjuz po wszystkim.:-( to jest moj ostatni post tutaj.Zycze wam szzcesliwego rozwiazania i slicznych maluszkow
 
reklama
Dziewczyny ja w koncu dostalam zawiadomienie o mojej wizycie z polozna i pierwszym usg :tak: Wizyte z polozna mam w niedziele,to jeszcze tylko 5 dni :-) a pierwsze usg mam 4.06.
Bardzo sie ciesze :) W liscie ktory dostalam pisze ze moge prosic o wydrukowanie zdjecia, oczywiscie za oplata :confused:
Moj maz dumnie stwierdzil ze pojdzie ze mna zeby zobaczyc Naszego Bobaska :)
 
Cześć czy któraś z WAS robiła już jakieś badania ?? Bo ja mam całą liste do zrobienia i cały koszt tych badań wynosi 250 zł w Krakowie:wściekła/y: I to podobno tylko te najbardziej podstawowe badania, które nie są refundowane przez NFZ a przynajmniej tak mi powiedziano:zawstydzona/y:
 
Hejka.
A ja właśnie wróciłam od ginka.
Wysiedziałam sie ponad :szok: 2.5 godz. w poczekalni bo byłam chyba z 14 w kolejce :baffled:
mam już karte ciąży założoną, widziałam dzidziusia i serduszko bijące:-) :-p ale zdjęcia niemam bo niewiem czemu, on niema chyba takiego usg co drukuje czy jak?? Bo to było usg brzuszne:tak:
No ale najważniejsze, że dzidzia zdrowa, ładnie sie rozwija i zarówno według @ jak i usg wychodzi mi ten sam wiek ciąży, czyli ponad 8 tydzień.
No i termin porodu mam na 22 grudnia, a nie tak jak ja liczyłam...
Czyli świąteczna fasolka bedzie:laugh2:

Co do badań to mam zrobić:
-mocz
-morfologia
-OWA
-Hbs
-cukier
i jesli chce (nie musze, ale dobrze by było)
-toxo igm
-toxo igg (czy jakoś tak:baffled: )

No i to z badań to narazie tyle.

Aha i pytałam o leki: i jak zwykle powiedział "nie dajmy sie zwariować" bo na prawie wszystkich lekach jest napisane żeby nie brac albo uważać w ciąży, ale prawda jest taka, że firmy farmaceutyczne wolą sie w ten sposób zabezpieczyć w razie czego... Także pytałam nawet o słynny IBUPROM, no i.... powiedział, że doraźnie moge zażyć, ale jedną tabletke:-) I nienadużywać!! Także jestem happy bo na mnie tylko ibuprom działa, a jakieś nospy to moge sobie nimi... no wiecie...;-)

Aha i grupy krwi nie kazał robić, bo pokazałam mu oryginalną karteczke z wynikiem badania na grupe, więc powiedział, że skoro mam tą kartke to niemusze robić jeszcze raz:-) Narazie różyczki, żółtaczki i innych bajerów nie kazał robić. Teraz zobaczymy ile za badania zapłace, choć wybieram sie do Krakowa do gina państwowego, żeby zrobić badania na fundusz. A co mi tam:-D

Aha a za wizyte zapłaciłam tylko 60zł USG jest u niego za darmo!!:szok: Fajnie:tak: A gość jest lekarzem zajebistym i nieźle kasiastym...
Chcecie to wpiszcie w wyszukiwarke "ginekolog Marek Kowalski" to zobaczycie czego właścicielem i współwłaścicielem jest moj lekarzyk:-p

No to chyba tyle:confused:

Miłego weekendu lasencje
do poniedziałku
papa
 
Cześć czy któraś z WAS robiła już jakieś badania ?? Bo ja mam całą liste do zrobienia i cały koszt tych badań wynosi 250 zł w Krakowie:wściekła/y: I to podobno tylko te najbardziej podstawowe badania, które nie są refundowane przez NFZ a przynajmniej tak mi powiedziano:zawstydzona/y:
Ja robiłam też badania prywatnie i niestety koszt jest taki jak piszesz za wszystko razem (grupa krwi, obecność przeciwciał, morfologia, mocz, glukoza,toxo,i badanie na cytomegalię taki komplet ) zapłaciłam 265 zł. Ale później juz robi się tylko ogólnie mocz glukoza morfologia i wtedy jest taniej jakieś 50-60 zł. Ale niestety jak chodzisz prywatnie do lekarza tak jak ja to za każde badania płacisz, no chyba ze masz skierowanie od państwowego gina z NFZ.
 
Hej dziewczyny;-) U mnie dzisiaj wizyta i usg w planach o 17.00 godzinie wiec trzymajcie kciuki :-);-):tak:Troszke się boje , ostatnie usg miałam w 6 tc a teraz jest już 11 , mam stresa:-p;-) Na ilu wizytach byłyście licząc od początku ciąży?
 
:)

Dzidzia i ja u naszego ginekologa byliśmy na dwóch wizytach. Dzisiaj idzie na badania prywatnie 4D USG 3D. Ponieważ jestem bardzo znerwicowaną mamusią to polecił mi właśnie takie dodatkowe badanie.
 
Dziewczyny, widze, ze ten watek kurzem pokryty!:-D
Ciekawa jestem kiedy macie najblizsze wizyty u gina i kolejne usg. Myslicie, ze bedziecie mogly juz poznac plec swoich Dzieciatek? A tak w ogole, to chodzicie co miesiac, czy czesciej?
Mi najblizsza wizyta wypada dopiero 3 lipca, czyli chyba gdzies tak ok 17tygodnia, a juz sie nie moge doczekac:-)
I jeszcze jedno; przy poprzedniej wizycie(i,5 tyg temu) lekarka powiedziala nam, ze wyglada, ze z Dzieciatkiem jest wszystko w porzadku, ale tez poinformowala nas, ze mozna sobie dla swietego spokoju, odplatnie, zrobic cos w rodzaju badania prenatalnego ( 3d chyba, ale nie zwykle usg 3d, tylko z jakimis pomiarami, czy Maluszek nie ma jakis wad genetycznych i chyba na zespol Downa) Ciekawa jestem jakie sa wskazania do takich badan, bo podobno to obowiazek lekarza,zeby poinformowac o takiej mozliwosci, ale nie ukrywam, ze koszt takiego badania jest dosc wysoki, w Polsce chyba tez. Pewnie! Zdrowie dziecka jest najwazniejsze, ale chyba nie mozna dac sie zwariowac i szukac dziury w calym, zwlaszcza jesli w rodzinie nie wystapily nigdy przypadki tego typu chorob. A moze sie myle? Co o tym sadzicie?
 
pryzybela właśnie wczoraj patrzyłam po necie z tym badaniem:tak: i.... cena mnie troche zszokowana :szok:

Sie to nazywa: USG genetyczne 4D i w Krakowie zrobienie takiego badanka w drugim trymestrze (ale od 16 do 24 tyg) kosztuje..... 290zł
Więc dość niemało:no: Ja np. mówiąc szczerze nie mam tyle kaski, żeby sobie pozwolić na takie badanie, a szkoda bo chciala bym:-(
 
reklama
Ja na pierwszej wizycie dostalam propozycje takiego specjalistycznego USG juz w 13tyg zamiast tego zwyklego w szpitalu,specjalistyczne w prywatnym gabinecie. Stwierdzilam z mezem ze to niezly pomysl ale po rozmowie z mama i siostra doszlo do mnie ze to by nic nie zmienilo. Pomyslcie co bybylo gdyby okazalo sie ze jednak dziecko jest chore,ze ma zespol downa? Usuniecie,przestaniecie kochac? Ja bym nie mogla. Zreszta takie badanie na polskie kosztuje u Nas okolo 750 zlotych.
Teraz prawdopodobnie w 17 tyg mam nastepne spotkanie z polozna. Zrobi mi badanie z krwi, darmowo. Ktore tez wykryje to samo i tez boje sie go zrobic. Tylko ze moze przy wczesniejszym wykryciu jest mozliwosc leczenia przed porodem?
 
Do góry