reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wodogłowie i zastawka

Agatko napisz mi jak ta operacje twoja Zuzia zniosla.Czy jest mozliwosc wybrania zastawki.Ktora jest najlepsza.Pisalas wczesniej ,czytalam ze u Zuzi zbieral sie jakis plyn wokol zastawki co to bylo?Ile bylas z nia w szpitalu ? Jak ona to znosila ?Boze mam tyle pytań .strasznie sie boje co to bedzie.Moja rehabilitantka mowi ze Zuzia normalnie sie rozwija i ze ona nie ma do czego sie przyczepic a jak to bedzie np po operacji .Czy ta zastawka w czyms przeszkadza dla dziecka .
 
reklama
Naszczęście mojej dzidzi nie grozi wodogłowie lewka komora ma 10 a prawa 11 i lekarz powiedział że mogą się wyrywnać z wiekiem albo może tak pozostać jest to niegroźne bo ma taki już układ czaszki.:-)
 
Okazało się naszczęście że moja dzidzia nie ma wodogłowia aż kamień spadł z serca.Lewą pułkule ma 11 troszkę większą od prawej a prawą ma 10.Nenatolog powiedział że on już ma taką budowę tyh komur mogą się wyrównać lub nie a jak nie to nie są szkodliwe.:-)
 
Cieszy mnie że u twojej dzidzi wszystko ok .My narazie czekamy na odzew z Centrum Zdrowia Dziecka .Narazie nic nie ma .Usg mamy zrobic pod koniec tego miesiaca ,zobaczymy.Zrobilismy wyniki i ma zle idziemy w pon. do pani neurolog.Nie wiem czy to dobrze czy zle ale nasza Zuzia nadal nie była szczepiona przez te wyniki.Pozdrawiam.
 
wreszcie termin ustalony .Jedziemy do Centrum Zdrowia Dziecka 22 tego miesiaca .Z jednej strony boje sie ale mam nadzieje ze b edzie wszystko ok.Pa pozdrawiam wszystkie mamusie wczesniaczków
 
Witam jestem mamą bliźnaków Martynki i Igorka mam problem u Martyny na ostatnim USG przezciemieniowym wykazało, że komry boczne dyskretnie poszerzone o zaokrąglonych rogach przednich. Przestrzeń podoponowa nad płatami czołowymi poszerzona, na slepistości mózgu warstwa płynu symetrycznej szerokości 9mm
szczelina podłużna szer. 12mm czy to znaczy że mamy doczynienia z wodogłowiem nabytym bo do tej pory niunia rozwija się prawidłowo byłam u neurologa i dostałam skierowanie na tomografię komputerową głowy dodam jescze że są to wcześniaki urodzone w 33tyg. pomóżcie mieszkam w Łodzi może macie jakieś namiary na lekarzy specjalistów
 
reklama
witam
tomograf powinien wykazać czy to wodogłowie czy nie. jesli by się okazało ze tak to powinnas z wynikami wybrać się do neurochirurga. W Matce Polce są bardzo dobrzy neurochirurdzy, najlepiej idź do doc.Nowosławskiej z wynikami TK (zarówno opis jak i zdjęcia). Najlepiej od razu się zapisz bo tam są długie terminy, najwyżej nie pójdziesz jeśli tomograf będzie dobry. Bedziesz potrzebować skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu ale tylko przed wizytą, więc zapisać się mozesz bez skierowania. Mozesz telefonicznie 42 271 17 67.

Pozdrawiam
 
Do góry