reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wodogłowie i zastawka

witaj,
jestem w 28 t.c. W sobotę na badaniu lekarz powiedział, że mój synek ma jakiś zator w mózgu, jest cysta czy coś. Dokładnie nie pamietam co mówił- byłam w szoku. Ostatecznie stwierdził, że może to skończyć się wodogłowiem. Co robić?? Co ty robisz?
Ja jestem narazie konsultowana, ale z tego co wiem to mam miec cesarkę w 34-36 tygodniu a potem mała ma miec podłączony dren, a jak to nie da rezultatu to wtedy zastawka. Tylko mam problem bo nie wiem czy zostac we Wrocławiu czy wybrac inną klinikę.
 
reklama
Witam Wszystkich,

Musze sie gdzies wygadac i chyba tutaj bedzie najlepiej.
Jestem mama Leny urodzonej w 34 tygodniu. Krowtok okołoporodowy III st. sprawił powiększenie komór mózgowych, upuszczanie płynu rdzeniowo mózgowego sprawiło iz znacznie sie zmniejszyły niestety po miesiacu wróciły do tego samego stanu. Konsulatcje u nerurochirurga nie wróz nic dobrego, głowa przyrasta i jest na granicy. Wachamy sie miedzy wodogłowiem i zastawka.
Boze daj mi siły.
Jak ktos miał podobny problem to prosze napisac jak przysratał obwód głowy i kiedy wstawiono zastawke.
pozdrawiam
 
Moja Olka miała implantowaną zastawkę Rickhama. Zabieg był wykonany w CZMiD w Katowicach-Ligocie. Jest tam świetny neurochirurg, dr. Mandera. Dren był doprowadzony do jamy brzusznej, więc całkowicie niewidoczny. Jeśli ktoś się waha nas wszczepieniem zastawki, to ja radzę wszczepić. Ciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego jest przy wodogłowiu tak duże, że każda zmiana ciśnienia to dla dziecka potworny ból głowy. Olce ciemię nie zarosło się nigdy, tylko stwardniało, ale z wodogłowiem można normalnie żyć, jeśli odpowiednio wcześnie wszczepi się zastawkę i poprowadzi rehabilitację. Oczywiście do zabiegu musi zakwalifikować lekarz, ponieważ ta operacja niesie ze sobą duże ryzyko, że się nie uda. Powodzenia i zdrówka dla Waszych maluszków.
 
Witaj bombelek8.Sorry,że nie odpisałam odrazu,ale miałam awarie komputera.Nie napisałaś jakie sąwyniki usg.Mój syn w 9ms. miał uraz głowy i wtedy wyszło to wodogłowie,w tej chwili ma 17ms. ,jest normalnym dzieckiem, b.ruchliwy,zaczyna mówić i jak do tej pory nic nie widać.Wizytę u neurologa mam za 3tygodnie iniewiem co dalej.Obwód głowy nie zwiększa sie,cały czas ma 50cm.,ciemiączko ma prawie zarośnięte,w marcu na usg wyszło,że ma wlewej komorze 36% a w prawej 48%.Zastanawiam się dlaczego wcześniej np.podczas szczepień lekarz nic nie podejrzewał,fakt,że nic właściwie na to nie wskazywało.Najgorsze jest to czekanie,obserwowanie czy coś się będzie dziać czy nie,nawet niemam z kim podzielić sięmyślami.Pozostaje modlić się.
 
witaj beata 197424, moj synek ma przestrzenie plynowe poszerzone okolomozgowo w okolicach dostepnych szer do 6 mm szczelina miedzypolkulowa szer 6,1, komory boczne mozgu poszerzone w zakresie rogow przednich glebokosci 6 mm komora III szer 5,5 mm. nastepne usg mam za tydzien . rozumiem twoj strach bardzo dobrze. ja jestem przerazona, niunio tez rozwija sie prawidłowo, ma : wzmozone napiecie miesniowe. główka nie powieksza sie gwaltownie.. pozdrawiam cię cieplutko. wierze ze z naszymi dziecmi bedzie wszytko dobrze musi byc dobrze.
 
Witam Cię Aggy,
Jak dobrze ze chociaż jedna osóbka odpowiedziła .
Juz sie orientowałm troszke i na konsultacji byłam u docenta Mandery. On właśnie mi powiedział ze jezeli bedzie głowa przyrastac 1 cm na 7-10 dni to jestesmy blizej zastawki (niestey tak własnie sie powiekszył obwód). Strasznie sie boje!!! Co prawda Lena nie ma oznak ze cos ja boli jest usmiechnieta czasem torszke marudzi ale chyba jak kazde dziecko, ciemiaczko miekkie.Aggy napisz mi skarbie jak twoja Ola rozwijała sie po zastawce i ile trwała rehabilitacja w jej przypadku.
Pozdrawiam Goraco
 
Witam.Jeszcze 2 tygodnie do kolejnej wizyty u neurologa,zastanawiam się czy zdecyduje o zrobieniu tomografii.Jak dokładnie takie badanie wygląda?Czy trzeba zostać w szpitalu?Czytałam w którymś poście,że czasem wodogłowie się nie uaktywnia,że płyn się samoistnie wchłania,jak często tak się dzieje?Mój syn ma17ms.,mam dwoje starszych dzieci i on wydaje mi się,że wporównaniu z nimi,gdy byli w jego wieku jest lepiej rozwinięty.Po prostu jest wszystko ok,tylko człowiek wciąż żyje w strachu.Bombelek8,napisz czy jesteście już po usg.
 
witaj Beata197424 byliśmy na usg i narazie bez zmian wyszło tak jak przed miesiacem. wiec dalej trzeba czekac i modlic sie zeby było lepiej. synus rozwija sie tak jak do tej pory nic sie nie dzieje, oprocz tego ze nie moze jesc marchewki bo watroba nie nadaza z trawieniem karotenu i zrobil sie zołty . pozdrawiam cie Beata i napisz jak synek. trzymam mocno kciuki za Was.
 
Cieszę się,że z Twoim małym jest jak narazie dobrze,oby tak było cały czas.Zmoim też narazie nic niepokojącego się nie dzieje.Czy Twój lekarz proponował zrobienie tomografii?Czy w opisie usg jest napisane wskażnik k-cz obydwóch komór?Chciałabym sobie porównać.pozdrawiam.
 
reklama
Do góry