reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózek 2w1 do 2500zl

Dołączył(a)
18 Grudzień 2023
Postów
8
Witam. Wraz z partnerką powoli rozglądamy się za wózkiem dla naszej małe istotki. Oglądaliśmy ostatnio kilka wózków na żywo i jednym z nich był Venicci Tinum Upline.
Wózek na prawdę wygląda ładnie, ma fajnych kilka bajerów i początkowo bardzo nas oczarował, aczkolwiek niestety cena jest zbyt wysoka jak dla nas.
Czy można znaleźć jakiś podobny wózek żeby zmieścić się w kwocie ok 2500zl
Na czym nam zależy: teleskopowa rączka, możliwość składania wraz ze spacerówką, składana gondola, spacerówką do jak największej wagi, moskitiera w gondoli.
Mieszkamy na wsi więc wózek będzie rzadko używany w mieście. Raczej wiejski spacer, rzadko do lasu, może trochę na plażę. Mieszkamy w domu więc waga wózka jest nam obojętna bo nie będzie on wnoszony na 3pietro bloku. No i sam wymiar gondoli i spacerówki jak największy bo nasza kruszynka na pewnie będzie aż takim małym bobasem 😉
 
reklama
Ja ze swojej strony polecam wózek Bebetto Flavio Pro z ekoskory, jest 2 w 1. Mieszkamy na wsi, sprawdza się ganialnie, wygodnie się składa. Ma adaptery dzięki którym wysokość gondoli można zmienić. Dodatkowo kupiliśmy adaptery do stelaża, wraz z fotelikiem by móc go sobie wpinać i w stelaż i do samochodu wkładać, łącznie za wszystko zapłaciliśmy 2400 zl.
 
Wygląda ładnie, ale nie spełnia kilku naszych wymagań 😉
Ktoś może użytkuje Roan ivi lub Muuvo Quick 4.0?
Ja jeszcze nie użytkuje ale jestem po zakupie Roan Ivi i co mogę powiedzieć to to, że ma świetną amortyzację co na wiejski spacer będzie na pewno na plus. W hurtowni w której kupowaliśmy wózek był ogromny wybór wózków w różnych cenach ale Pani sprzedająca bardzo polecała nam właśnie Ivi. Moja kuzynka ma Muuvo Quick 4.0 z uwagi na jego mały i zgrabny (w przeciwieństwie do innych wózków) rozmiar jednak niestety amortyzacja jest tam bardzo słaba stąd uważam, że jest to wózek bardziej miastowy choć sama jako mieszkanka miasta przez tę amortyzację bym się na niego nie zdecydowała.
 
My mamy Baby Design Husky XL (w zależności od sklepu ok. 200zł ponad Wasz budżet). Mieszkamy na wsi i ten wózek to czołg absolutny. Tylko, że ciężki. I mogłoby się wydawać, że skoro nie jest wnoszony na trzecie piętro to waga nie ma znaczenia ale ma. Dodatkowo spacerówka z zestawu zajmuje zwykle dużo miejsca w bagażniku. Moja jakość życia zdecydowanie sie poprawiła gdy spacerówkę z zestawu zamieniliśmy na lżejszą i mniejszą innej formy (też dużymi kołami oraz nadającą się do jazdy po polnych drogach i lasach).
 
A ja zasugeruję zakup używanej gondoli bo ona i tak nie posłuży za długo. Ale zainwestowanie w super jakości spacerówkę. Rzadko kiedy spacerówka z zestawu 2 w 1 składa się do minimalnych rozmiarów. Dużo miejsca zajmuje w samochodzie. I jednak waga ma znaczenie bo wózek trzeba tez pchać nie tylko wnosić.
 
Już troszkę byłem nastawiony na Guick 4.0, ale właśnie co raz więcej osób piszę że amortyzacją jest kiepska, za to Roan ivi zbiera co raz to więcej dobrych opinii 😉
Co do wagi wózka o której powiedziałem że nie ma znaczenia to też nie tak żeby to był czołg jakiś bo liczę że do tych 15kg się zmieści, a uważam, że te 2-3kg oszczędności nie stanowi aż takiej różnicy żeby z jakiegoś wózka zrezygnować.
Ewidentnie muszę wybrać się jeszcze na oględziny na żywo bo ogólnie każdy ma inną opinię i co innego poleca chociaż jak na razie muszę przyjrzeć się bliżej Espiro Only lub Yoga, Roan ivi i został mi jeszcze polecony Maxi Cosi Street plus lub Plaża 😉
 
reklama
Do góry