reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

Dasia My tez ogladalismy foteliki z Graco i naszym zdaniem sa rewelacyjne, przy starszym przetestowalismy chyba ze 3 rodzaje i zgadzam się z Toba, że nawet te z atestem sa czasem po prostu "bezmyślnie" projektowane. Graco polecam. Dzięki za informacje o tym preparacie. Poprzednio mielismy wózek na pasach, ale teraz nie dala bym rady wciągnąć go na 4 piętro (wtedy mieszkalismy na parterze). hihi... Widze ze "ZAGRAKUJEMY" polskie chodniki. :D
 
reklama
Witam,
przejrzalam Wasz watek,bo sama mam do rozstrzygniecia problem wozka,a tu widze,ze juz i foteliki sie pojawily:-)
Dziewczyny,zalezy ile bedziecie wozic samochodem Wasze maluszki,ale prosilabym abyscie spojrzaly na strone http://www7.nowe.mojeauto.pl/cms/?id=244
Tu sa testy fotelikow samochodowych,przeprowadzone przez ADAC,wiec raczej wiarygodne...
Wiem,ze ceny sa porazajace,ale obserwujac np. model cabrio - wreszcie spadaja...
Pisze,ze zalezy ile Male bedzie jezdzic,bo nam sie zapowiada trasa codziennie gliwice(nasz dom)-myslowice(dom tesciow)-katowice(praca)-myslowice(jw.)-gliwice(jw.).Jednym zdaniem-cale szczescie,ze wreszcie otwarli autostrade i kazde z "moich" miejsc szczesliwie jest niedaleko od niej :))A musze wrocic do pracy,a na 9-10h opiekunke nas nie stac (taniej jednak benzyna i utrzymanie dzieciatka) Ale moze rzeczywiscie nie trzeba sie az tak wpatrywac w testy autofotelikow, jesli Malluch ma byc wozony raczej "dookola komina".
Co do wagi (bo na to sie patrzy w tym wypadku,nie wiek),to niestety bywa roznie-mielismy okazje kupic nasz model od ludzi,ktorych synek te 13 kg osiagnal po 15 mies.,ale nasz kolega mial fotelik do 10 kg i jego synek wyrosl z niego po 5 mies.,czyli jak zwykle-dziciatka zachowuja sie nieprzewidywalnie...
Co do wozka,to jestesm w kropce.Co tam!nawet w wielokropku...bo mieszkam na 2 pietrze bez windy...Praca praca,ale zostaja jeszcze weekendy,kiedy wozek mysle,ze sie przyda ;) Ale podobno (tez przetestowane na jednym z kolegow ;)) nie ma to jak 2 wozki: najpierw tradycyjna gondola,a potem spacerowka,on po 1ym dziecku w 4 mies. uzytkowania sprzedal cudo wielofunkcyjne (nie znam frmy),bo gondola juz byla za mala,a spacerowka jeszcze nie spelniala swojej funkcjl...zaznaczam,ze dzieciatko bylo czerwcowe...Ale wtedy tez jeszcze mieszkali wszyscy sobie w bloku z winda...to sobie z wozkami mozna poszalec...
Mielismy jeszcze koncepcje takowa,cobym tylko gondole taszczyla na gore,a stelaz zostawal na dole przypiety lancuchem rowerowym i maz by zabieral na noc i znow wystawial na dzien,ale po pierwsze: moze lepiej nie wodzic sasiadow swoich na pokuszenie??? ;) (tyle zlomu w calym miescie,nie widziales tego jeszcze!popatrz...o!popatrz... :laugh:),a po drugie te gonodle tez maja po 6kg...Oj,jeszcze odpracuje ja na tych schodach te 5 mies lezenia...odpracuje... :(
Jeszcze spojrze do jakich wnioskow podochodzilyscie...a teraz wracam polezec...
 
ozania, ale wcześnie rozpoczęłaś dzień ;D

Ja wlaśnie ze względu na wysokie trzecie piętro i fakt, że maluch się urodzi latem kupuję wózek spacerówkę i w ogóle nie zamierzam mieć gondoli. Spacerowka musi spelniac tylko takie kryterium, ze ma sie rozkladac na plasko zupelnie. Wtedy wklada sie nosidlo i mozna wozic nawet noworodka. Dodatkowo w takim nosidle przez jakis czas maluch moze spac na wyjezdzie. No i tu bardzo mi pasuje Graco Aerosport, bo jest stosunkowo lekkie, mozna dokupic nosidlo, a dziewczyny jeszcze piszą że to wytrzymaly wozek. Jedyna wada jaką w nim znalazlam to taka, że jest nieprzekladana rączka. Ale po prostu gdy świeci slonce, trzeba będzie mieć parasolkę do wozka i tyle...

Moi znajomi z dziecmi tez mowia zeby nie kupowac wozkow wielofunkcyjnych. Najlepiej miec jakas gondolę [nie warto sie na nią wykosztowywać bo to na krótko] i potem warto zainwestować w spacerówką - trwałą i lekka. Ta posłuży na kilka lat. Wszyscy sprzedaja wielofunkcyjne po okresie uzytecznosci gondoli, bo podobno spacerowki w tych wozkach sa kiepskie.

pozdrowka
 
Moje rozwarzanie dotyczace wozka dotycza wlasnie: gondola czy maksymalnie rozkladana spacerowka?
Wprawdzie nie bylam jeszcze na przegladzie wozkow, ale juz mam wielki metlik w glowie:)
Na pewno bede tu zagladac w celu rozwiania swoich watpliwosci:)
 
cześć,
Aniu.G musisz pamiętać, że te wkładki do spacerówek są dużo mniejsze niż gondole. Ponieważ wg USG mam mieć spore dziecko, zdecydowałam się na gondolę, bo w takiej wkładce do spacerówki szybko zrobiłoby się mu ciasno. Jak rozmawiałam z osobami, których dzieci mają już kilka czy kilkanaście miesięcy, to z takich wkładek byli zadowoleni rodzice małych dzieci, a ci, którym urodziły się dzieci trochę większe od przeciętnej narzekali, że szybko im dzieci wyrosły. Może to Ci trochę pomoże w wyborze wózka. Ja chodziłam do sklepów z miarką.
Pozdrawiam
Giza
 
Dziewczyny,
ja nie kupuję wózka z gondolą, bo są dla mnie za ciężkie. Kupuję spacerówkę rozkładaną do poziomu (podobnie zrobiłam przy poprzednim dziecku). Poza tym mały rodzi się w maju,więc jesienią będzie juz siedział-to po co mi kolumbryna z gondolą (zimą rozumiem). Michaś urodził się 19 kwietnia i nim skończył pół roku jeździł z podniesionym oparciem (w Graco można skorzystać z pośrednich ustawień oparcia-np. model Quatro ma ich aż 4).
Ponad to wszystkie moje znajome i koleżanki,które pokupowały wózki z gondolami pozmieniały je na spacerówki nim dzieci pokończyły 8-9 m-cy. Pytanie: po co w takim razie kupować dwa razy wózek ??? Tym bardziej jeśli trzeba go taszczyć na wysokie piętra...
Michaś miał Graco Voyager i mieszkałam najpierw na 4 piętrze, potem w kamienicy na wysokim drugim i chwaliłam wózek, bo byłam zdana sama na siebie żeby sie z nim dostać do domu i to nie tylko z dzieckiem w środku,ale także z zakupami. Spacerówki są lżejsze i poręczniej się składają (co jest ważne jeśli musimy transportować wózek autem o małym bagażniku-ja woziłam w Cinquecento wózek Michasia).
Ale wybór należy do każdego indywidualnie...
Pozdrawiam
Dasia
 
Cześć wszystkim!!! Jeśli chodzi o wybór wózka,mój wybór padł na Tako-Julia. Przetrząsnęłam już tyle stron internetowych ,że szok. Miałam niezły mętlik w głowie. Najpierw w oko wpadł nam nowy model Graco Quatro Deluxe - ale pomijając cenę jest mało praktyczny,do wyboru tylko 3 kolory,brak dodatków typu torba,folia przeciwdeszczowa. Za wszystko trzeba extra płacić.No i bardzo ważna dla mnie rzecz-brak przekładanej rączki :( Aż natknęłam się w sklepie na Tako- ma wszystko czego szukałam we wózku,do tego przystępna cena i ok.10 kolorów do wyboru ;D Oto przykładowe zdjęcie:
normal_PICT0329.jpg
 
Ja na początek kupuję nie za drogą gondolę, spacerówka nawet taka rozkładana "na płask" nie jest zalecana dla noworodków. Jak mała wyrosnie, kupimy jej wypasioną spaceróweczkę:) Nie przemawia do mnie iedal wózków 3 w 1, a juz kompletnie nie rozumiem mocowania na stelazu wózka fotelika samochodowego...
 
Hej Tiili!

A podaj proszę stronę internetową z twoim wózeczkiem to doczytam wszystkie potrzebne informacje.
ja nie mam pojecia jaki wózek wybrać a Twój jest fajny.

Z góry dziękuję
Pozdrawiamy
 
reklama
Karola291 - to jest stronka producenta www.tako.czest.pl,ale nie ma tam zbyt dokładnego opisu,da Ci ogólny pogląd na wózek. No i nie ma pełnej oferty oraz zdjęć kolorów wózków. Ale warto zobaczyć :)Teraz mają w ofercie nowe wrzosowe kolorki i wzory. Też fajowe. Najlepiej obejrzeć wózek na żywo w sklepie i się przekonać. Ja tak zrobiłam ;) Cały wózek waży ok.18 kg,czyli tyle co większość wózków dwufunkcyjnych. Cena w zależności od regionu Polski ok.800 zł,czyli przyzwoita ;) Podam Ci jeszcze linki do niemieckiej aukcji e-bay,tam ostro handlują tymi "brykami". Miłego oglądania.
Model Natalia: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=23611&item=7311118253&rd=1
Model Julia: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=23611&item=7312100732&rd=1
Model Wiktoria: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=23611&item=7312101064&rd=1

P.S. to nie są jeszcze wszystkie kolory,ja mam zdjęcia w innych kombinacjach kolorystycznych ;)
 
Do góry