reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

dzisiaj chciałam spróbować metodę dwóch dań podanych nie jeden po drugim , lecz w odstępie.
i zaraz po zjedzeniu zupki rozpoczął się wielki płacz, bo "zła mama" nie dała drugiego dania.
tak więc u nas obiad MUSI składać się z dwóch dań podanych jeden po drugim.

Wioluś obiad u nas to przeciętnie zupka jarzynowa ok. 140 ml + drugie danie z mięsem ok. 130 ml (czasami więcej). tak więc chyba sporo. ale to zależy od apetytu malucha, bo przecież trudno wpychac na siłę, albo głodzić.

Joeey odnośnie glutenu, to w gazetach zauważyłam dwie szkoły: 1) gluten od 10 m-ca, 2) gluten powyżej roku. twoja lekarka nalezy do tych bardziej ostrożnych.
a ja nie zamierzam czekać z glutenem do ukończenia roku.

Dor Kamilka faktycznie zjada duże porcje. waży 9400, i ma grubo ponad 80 cm (nie wiem dokładnie, ale ubranka na 80-86 są akurat dobre).

a propos - jaki chleb dajecie maluchom - biały, czy razowy? ja chyba zaczne od białego, bo jest chyba bardziej łatwo strawny (tak mi się przynajmniej wydaje).
 
reklama

Joeey
z wszystkim co powiedziała twoja pani doktor mogę się zgodzić..... ale z glutenem jest chyba zbyt ostrożna. Moim zdaniem jeśli tylko dziecko nie jest alergikiem to nie ma co takim ostrożnym być. Zresztą u Maksa widzę jakieś zapotrzebowanie na chlebek bo bardzo chce jeść a np. chrupki kukurydziane które uwielbiał są teraz na czarnej liście...

Gocha... nie jestem pewna czy białe pieczywo jest lepsze do trawienia...chyba nie koniecznie bo zawiera mniej błonnika na przykład. Ja daje takie pośrednie nie całkiem białe ale też nie jest to to ciemne najzdrowsze.

....A skoro te dwa dania.... to jakie mniej więcej obiętości one powinny mieć...? pytam tak bardziej przyszłościowo...bo jestem pewna że Maksisko nie da w siebie wcicnąć dwóch dań..... chociaż ostatnio...bardzo umownie mogę powiedzieć że dwa dostaje bo zawsze coś ze słoiczka czy coś gęstego made in Mama a potem minimalnie popija naszą obiadową zupką rosołkiem czy żórkiem .
 
Ja chyba jestem trochu zacofana!!!!

Wiec dlatego musze spytac??nie rozumiem-obiad z 2 dan???tzn???zupka z samych jarzyn i zupka z miesem???jedno po drugim??bardzo was prosze o wytlumaczenie bo ja chyba tepawa jestem???i jak piszecie o danonkach to dzisiaj sprobujemy!!!!i jeszcze mam pytanie??jaki twarozek kupujecie dzieciaczkomi jak go podajecie???dziekuje za odpowiedzi???mam nadzieje ze mnie nie ominiecie???
 
Ewela, ja nie mam pojęcia jak jest z tymi dwoma daniami.
Co do twarożku to ja kupiłam Gerbera owoce z twarożkiem. Bo Danone oficjalnie mówi, że danonki są od 3 roku życia. Tylko moje dziecko wczoraj towarzyszyło mi przy Danio intenso i jak jej dałam troche polizać to się chichrać zaczęła i chciała więcej, wiec chyba zaczne jej te danonki dawać
Natomiast co do glutenu, to w ostatnim numerze Dziecka ukazał się artykuł, który zapowiada rewolucje w tej kwestii, w listopadzie ma odbyć się konferencja na ten temat. Bo stwierdzili, że owszem glutenu nie, ale nie tak długo.
 
Oj Klucha podnioslas mnie na duchu bo przynajmniej nie jestem jedyna w zwiazku z tymi dwoma daniami!!!czyli nie podajesz jeszcze samego twarozku tylko te co sa przygotowane z derkow razem z owovckami z gerberka???ja tez to daje mlodemu ale procz tego jeszcze samego nie!!!a danonki sprobuje pomalutku!!!!jak mowia ze mozna to chyba tak jest!!!???a pieron ich wie!!!same musimy sprawdzic,bo inaczej sie nie dowiemy!!!!ja daje Szymkowi normalna zupke raz z zoltkiem raz z mieskiemi jest oki!!!!a co do chlebka-hmm...moj Mlody go bardzo lubi!!jak jem bulke to daje mu troche z szyneczka drobiwa i jest oki!!!kazdy ma swoje sposoby!!!poki co nic mu nie jest!!!
 
Jestem pod wrazeniem wielkim "zarłocznosci" Waszych maluszkow. Ja tez az tak narzekac nie moge, ale obiady wciaz nie naleza do rzeczy, ktore Oliwcia by lubila...Czesto zjada tylko 2/3 malego sloika, a co dopiero 2 dania!!!!! matko :)

Nasza Pani doktor absolutnie nie poleca danonkow. Oliwcia od dluzszego czasu ma na twarzy bable niewiadomego pochodzenia, doktorka przeprowadzala wywiad co jej daje, pytala czy daje slodycze (LIZAKI!!! ::) ::) ::) w zyciu bym na taki pomysl nie wpadla), w koncu zapytala o danonka :) a ja raz jeden kiedys dalam danonka. I doktorka: i po co ta chemie?? heh, takze ja z danonkami luzuje.
 
Magi a mozesz wstawic zdjecie tych babli jak to napisalaas na twarzy Oliwci???moj Mlosy tez ma takie drobne chrosteczni na buzce a ja nie dawalam mu nic z nabialu???
 
Ewela, poszukam czy cos mam, zeby dobrze bylo widac - ale u nas to nie sa drobne krosteczki, tylko bable takie, jak ugryzienia-ja bylam na poczatku pewna ze komar ja pogryzl - w sierpniu to bylo- a to ciagle nowe i juz mc...to jest taki babel, potem sie robi na czubku strupek i pomalu schodzi, bardzo pomalu...moja bratowa od razu mowila ze to nie ugryzienia tylko jakas alergia. To na zdrowiu powinno byc ;)
 
reklama
Nie przejmuj sie Magi wybacza nam ze tu to piszemy!!!To szymek ma takie krost\eczki!!!sprobuje mu dac danonka w kazdym badz razie!!!!biedna Oliwcia!!!ja tez bym pewno pomyslala tak jak ty ze to komary!!!!
 
Do góry