reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

reklama
Co do glutenu to my mamy zacząć podawać ostrożnie, a Inga przecież jest alergiczką. Pani doktor powiedziala, że teraz raczej zaleca się wcześniejsze wprowadzanie glutenu, żeby jelitka się przyzwyczajały.

Co do 2 dań powiedziała, żeby 1 posiłek mleczny zastąpić warzywnym lub owocowym itp. Stąd 2 dania warzywne. Nie razem, bo to bez sensu, tylko dajemy więcej jedzenia.

Mówiła też, żeby próbować dawać to co my jemy, tzn. nasze zupki itp i żeby się nie przejmować tym, że są doprawiane, dziecko ma powoli przyzwyczajać się do naszego jedzenia. Kazała nawet dawać ogórkową!
 
Natalia ja też słyszałam zeby już dawać to co my jemy tzn. zupki :) my mamy dziś na obiad pomidorową i chce dać Kacperkowi tylko nie wiem bardzo z czym ??? zrobiłabym jakieś zacierki....może któraś z Was mi powie jak to sie robi ??? :-[ żeby było żadkie a nie takie kluchy :-[
 
ja twarozek daje swoj, tez popieram Magi - precz z chemia w danonkach i jogurcikach

co do chlebka to zdecydowanie jasny, ciemny jest zdrowszy, ale ciezkostrawny i moze brzuszek bolec

Stasko od czasu do czasu pochrupie Chrupaczka czy tam Miskopta, ale wiem juz od czego byly te brzydkie kupy - trafilismy na terfne chrupki, dopiero potem sprawdzilam na opakowaniu i mialy tylko 40% maki kukurydzianej a reszta jakies podejrzane substancje ::) :p

Paula pomodorowa spoko z ryzem - Stasiowi smakuje :)
 
Chce sie dla dziecka jak najlepiej a jest dylemat co i ile i jak podawac normalnie Ewela nie przejmuj sie bo ja tez jestem tepawa :D :D :D :D ;D ;D ;D
 
wczoraj Kacperek jadł pomidorówkę z makaronem :) rozciapałam mu makaron i marchewkę i wcinał jak nie wiem :laugh: i buziaka tak ładnie otwierał :) strasznie sie ciesze bo zupek ze słoiczków nie chce jeść ::) to znaczy że zaczynamy podawać dorosłe jedzenie :)
 
Rozmawialam z pania dr na AKADEMII ZDROWEGO ROZWOJU i powiedziala mi,ze karmienie piersia w 9 m-cu jest na zadanie ,obiadki dwu daniowe owszem,dla dzieci,ktore tego potrzebuja i w ogole powiedziala,ze trzeba dziecko obserwowac-jesli przybiera ok 500 g m-cznie jest OK.Gluten-po 10 m-cu
Czyli Szymek nie je za malo  ;D ;D ;D
 
Paula zazdroszcze :) Ja musze byc ostrozna,bo znowu cos mu nie pasi i najpierw musze znalezc przyczyne.

Wczoraj zrobilam zupke dyniowa wg przepisu Joeey i wyszla superowa :)
 
reklama
Ja to w zyciu na tym zadupiu nie dostane dyni!!!!!!a szkoda bo tez bym zrobila!!A mldy jadl wczoraj zupke z brokulami i z kurczakiem!!!smakowala mu jak niewiem!!!
 
Do góry