reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez Frutisek, 9 Listopad 2006.

1. Frutisek

Frutisek Sierpniowa mama'06 Entuzjast(k)a

:-):-):-) Nie wiem czy ten kolejny wątek jest dobrym pomysłem...ale ja tylu rzeczy nie wiem( co ze mnie za matka!):-D:-D

2. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

Frutisku z racji tego, że Piotruś ma skazę białkową a ja go karmię tylko piersią nowych produktów nie wolno mi ani jeść ani podawać młodemu. Lekarka mówiła, że przy karmieniu piersią nowości wprowadza się po 6 miesiącu życia, do tego czasu tylko pierś. Ponieważ w styczniu wracam do pracy - Piotr będzie miał wtedy skończone 5 m-cy - będę powoli wprowadzała nowe pokarmy pod koniec grudnia, na początku stycznia.

3. reklama
  4. aga31

aga31 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

ja też z racji alergii mam poczekać z wprowadzaniem nowych pokarmów co najmniej jeszcze miesiąć,chociaż jak robiłam szarlotke to zamoczyłam małej smoka w soku z jabłek i dałam oblizać ,nic jej nie było ale miała zdziwioną minkę.

5. ola_c2

ola_c2 Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)

skoro mamy juz taki wątek, podaję linki do ciekawych stron na temat wprowadzania nowych pokarmów:Karmienie dzieci i niemowl

6. ola_c2

coś mi nie wychodzi wklejanie adresów więc dla zainteresowanych - skopjujcie adres od http do końca wyrazu sztuczne i wklejcie w przegladarce

7. ola_c2

8. Frutisek

Frutisek Sierpniowa mama'06 Entuzjast(k)a

9. K@si@

K@si@ Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Ja z wprowadzaniem pokarmów poczekam do końca 6 miesiąca, no chyba że się okaże że Kinga mało przybiera, albo będą inne wskazania lekarskie.

10. reklama
  11. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Sara tez ma skaze - tzn. pediatra pow. ze to moze byc tylko nietolerancja, ale Bebilon Pepti pije.
    14-go mamy szczepienie i wtedy powie nam lekarka jak podawac jej w mleczku kukurydzianke, zeby butla byla bardziej syta. Za niedlugo tez podam jej lyzeczke jabluszka ze sloiczka. O ile nic jej sie nie bedzie dziac to bede mogla stopniowo zwiekszac jej dawke. No i inne nowe pokarmy wprowadzac bedziemy z przerwami 1-2 tyg. zeby sie upewnic, ze na pewno nic sie nie dzieje.

Podejrzewam, ze to moze byc tylko nietolerancja,bo Bebilon pijemy od poniedzialku plus masc robiona na noc i Sara buzinke ma juz gladziutenka, a na nozkach i raczkach zostaly tylko niewielkie szorstkie plamki.

12. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

a my już zaczynamy wprowadzać, mimo że na cycu, jak pójde do pracy to Alka przynajmniej 9 godzin będzie musiała beze mnie wytrzymać...
    dzisiaj było jabłko... tak tyci tyci... ale te jej miny - starszne, jak bym ją otruć chciała, chyba to troche potrwa nim się przyzwyczai do smaku jabłka, albo zacznę ją najpierw do soku przyzwyczajać to może lepiej pójdzie:-D

Poleć forum