reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy :)

nie chce nikogo straszyć moim brzydkim brzuchem ale może któreś doświadczone mamy mi doradzą co zrobić z tymi rozstępami :-( Mój brzuch 2 tygodnie po porodzie wygląda tak:
2 tygodnie po ciąży.jpg2 tygodnie po ciązy bok.jpg
Siedzę i rycze :-( 9 miesięcy dbania o brzuch ani jednego rozstepu a tu nagle pojawiła się ich setka :sad:

pencil.png
 
reklama
ja mamą doświadczoną nie jestem, ale jestem doświadczona w dziedzinie rozstępów - wiadomo nie znikną całkowicie ale bardzo ładnie można złaf=godzić - szczególnie świeże. Kup maść contratubex w aptece - tania nie jest ale działa cuda zarówno w zakresie rozstępów i blizn - warunek muszą być "świeże" - trochę śmierdzi cebulą, ale coś za coś. Cała reszta preparatów drogich osławionych to se można wsadzic... nie powiem gdzie. Do tego krem jakiś ujędrniający i szczypać się po brzuchu. Będzie dobrze głowa do góry. Tą maść też można na bliznę po cesarce ale to jeszcze trochę poczekaj aż się całkiem zagoi.
 
Wiolcia wiesz, że rozstępy całkowicie nie znikną, można spróbować poddać się zabiegom laserem ale jest to dośc kosztowne a i szczerze mówiąc nie wiem (bo nigdy nie widziałam) jak naprawde wyglada skora po tych zabiegach. Sprobuj stosować kremy rozjasniające, moze faktycznie ten krem co Ci Sunflower poleciła (ja go nie znam) i ujedrniajace... Powiem Ci tylko tyle, ja nic nie stosowałam po ciazy z Julką a byłam tak samo załamana jak Ty, moj brzuch wygladał idenycznie, zreszta teraz wyglada nie lepiej a moje rozstepy po pierwszej ciazy sa calkiem jasne i latem kiedy sie opalę naprawdę trzeba sie przyjrzeć, zeby je dostrzec. Skora w tym miejscu pewnie bedzie troszke luzniejsza ale nie wyglada to tragicznie. Moj brzuch wyglada prawie identycznie tylko rozstepy mam wokol pepka a nie bardziej po bokach, jak chcesz to wysle Ci zdjecie na pocieszenie :* ;-)
 
Już wiele razy pisałam o maści CEPAN na bazie cebuli i jest tania i sprawdzona (15,15 zł).
Polecam kwasy i mikrodermabrazję. Jest to kosztowne, ale przynosi rezultaty. Rozstępy to blizny dlatego nigdy sie ich nie usunie, ale ważne jest nawilżanie i peelingii, żeby skóre ujędrnić. Z czasem one zbledna. Co do kwasów to dopiero po zakończeniu karmienia.
 
Moja waga po ciąży mnie zabiła :(( w ciąży w ostatnich dniach miałam jakieś 74 kilo, a po urodzeniu Boryska, w czwartej dobie, gdy już wróciliśmy do domu - moja waga pokazała.......UWAGA.......70 kg!!!!
zatrzymało mi się strasznie dużo wody, dziś już jej chyba nie ma, albo jest jej o wiele mniej, bo palce od stóp mają już szpary pomiędzy:D i najszersze buty świata wchodzą mi na stopę:)
Waga z dziś to 66 kg, czyli do stracenia jeszcze 8....żeby wrócic do wagi sprzed ciąży.
Siostra mi mówi że w ciągu miesiąca zgubię wszystko a za dwa okaże się ze zgubię nawet więcej niż planowałam.
Najgorszy jest brzuch:/ jest duży i obrzydliwy. Nie dopinam się w żadną kurtkę sprzed ciąży, w żadną bluzkę... i dupa:) ten sam problem z pomieszczeniem jej w jakiekolwiek spodnie sprzed ciąży:)
Ale cóż - czas jest naszym sprzymierzeńcem:) liczę na to że będzie lepiej:D:D
 
myangel dzięki wieeelkie za pocieszenie - mam nadzieję,że roztępy tak jak piszesz będą mało widoczne latem;-) przykro mi ze musisz przechodzić przez to samo ale bardzo pocieszajace jest to co piszesz i teraz nie tracę nadziei ze jeszcze kiedyś założę bikini :tak:

Elena dziękuję za namiary na tą maść - napewno wypróbuję a i peeling też nie zaszkodzi.

kbetina
w takim razie będziemy wspólnie walczyć z tym pieroństwem;-)

ewwe zazdroszcze ci tych 8 kg do stracenia :tak:
 
Wiolcia, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja jeszcze nie urodziłam a mam rozstępów o wiele więcej niż Ty, w dodatku strasznie duże i sine, nie tylko na brzuchu, na udach i piersiach też... Masakra, czasem mi się płakać chce jak na nie patrzę. Może kremy które polecają dziewczyny coś pomogą, warto spróbować, Ja na pewno spróbuję:)
 
Wiolcia - rozstępy i tak z czasem same zbieleją, nawet jak nic nie będziesz stosować, ale możesz to przyspieszyć - tak jak piszą dziewczyny masażami i kremami.
Ja od dawna stosuję krem ujędrniający i "likwidujący" rozstępy - Norel . Polecam, choć efekty widać dopiero po 2-3 mies. Najbardziej się opłaca kupić kilka opakowań na allegro (np. NOREL krem do masażu antycellulit 500ml (1352146894) - Aukcje internetowe Allegro), ale w drogeriach też możesz dostać, tylko mniejsze opakowania - 200, 300 ml.
Powiem Ci na pocieszenie, że też mam takie rozstępy - ale dowiedziałam się o tym dopiero jak wróciłam ze szpitala i zobaczyłam się w lustrze:baffled:
 
reklama
Ja najbardziej bałam się że po ciąży będę miała brzuch w rozstępach, no i sprawdziło się. teraz już tak tego nie przeżywam, bo po pierwszej ciąży już to przerabiałam. Kupiłam dzisiaj Cepan,farmaceutka powiedziała że to polski odpowiednik contratubex. Kupiłam też krem ujędrniający i będę walczyć,zwłaszcza że nie planuję trzeciej ciąży.
 
Do góry