reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Najlepiej smarować całą skórę dziecka a w szczególności odsłonięte części. Dzieci do 3 roku nie powinny być wystawiane na słońce gdyż w ich skórze brak jednej warstwy i skóra jest bardzo narażona na uszkodzenia. Przypomniało mi się właśnie jak ostatnio jedna pacjętka prosiła o krem z filtrem dla 4 miesięcznej córeczki. Podaję jej więc taki z filtrem 50 a ona mi na to " Ale słabszy poproszę, bo ona mi się wcale nie opali":szok:
 
reklama
czesto rodzice mysla bardziej o sobie niz o dziecku bo chca sie pochwalic jakie to ladnie opalone czy jakies inne wymyslne rzeczy ktore fajnie wygladaja ale nie sa zdrowe dla dziecka wydaje im sie ze dzidzia jest szczesliwa a tak naprawde narazaja je. Moja mala w sumie sie opalila troszke na buzi i raczkach przez te 2 dni ale smarowalam ja calusienka kremem narazie mam taki z filtrem 30 bo kupowalam na szybkiego zeby miec na slonko ale w poniedzialek ide koniecznie po 50 i mam gdzies czy mi sie opali czy nie jeszcze zdazy sie w zyciu opalic i nieraz przysmazyc pewnie za mocno. Rozbrajają mnie mamusie które wymyslaja rozne dziwactwa bo to takie słodkie a nie zastanowia sie czy to bedzie dobre dla dziecka
 
mulatka o moze sie rozwiniesz ?? My chcemy kupic dzieciaczkom wlasnie krem z filtrem 50.. dobrze robimy ? Czy sa jakies specjalne kremy z filtrem dla dzieci ? W ogole co bys polecila jakbym przyszla do Twojej apteki ? :))

doriska a moze to potowki ?

moja tez ostatnio wysypuje.. cs mi..
 
mulatka o moze sie rozwiniesz ?? My chcemy kupic dzieciaczkom wlasnie krem z filtrem 50.. dobrze robimy ? Czy sa jakies specjalne kremy z filtrem dla dzieci ? W ogole co bys polecila jakbym przyszla do Twojej apteki ? :))

doriska a moze to potowki ?

moja tez ostatnio wysypuje.. cs mi..

nie princi u nas to nie potówki, u nas to takie suche szorskie plamy, a potówki to raczej pęcherzyki,
krem też mamy z filtrem 30 ale skoro tak piszecie to też kupie 50, nie musze mieć opalonego dziecka, wole zdrowe:-D
 
Najlepiej smarować całą skórę dziecka a w szczególności odsłonięte części. Dzieci do 3 roku nie powinny być wystawiane na słońce gdyż w ich skórze brak jednej warstwy i skóra jest bardzo narażona na uszkodzenia. Przypomniało mi się właśnie jak ostatnio jedna pacjętka prosiła o krem z filtrem dla 4 miesięcznej córeczki. Podaję jej więc taki z filtrem 50 a ona mi na to " Ale słabszy poproszę, bo ona mi się wcale nie opali":szok:

szoook :szok::-(
niektórzy ludzie są dziwni..
 
No mi w aptece polecili taki malutki krem za 70 zl wiec na taki to mnie nie stac bo nawt ta male opakowanie na miesiac by nie starczylo.My kupilismy nivea baby faktor 30 ale w sumie nie jestem z niego zadowolona jesli chodzi o konsystencje zapach itp a co do skutecznosci to jeszcze nie wiem.tak sie pytalam was bo nie wiedzialam czy dlonie tez smarowac bo maly je ciagle pcha do buzi.W kazdym razie opalac malego nie zamierzam parasolka do wozka przymontowana i wio :tak:

Dzis tak samo u nas jak wczoraj skwar i ponad 30 stopni...
 
Ostatnia edycja:
u nas dzień zapowiada się równie słoneczny jak wczoraj. temperatura około 22 stopni. Właśnie wybieramy się na spacerek. Ale muszę się przyznać, że z Alą to mam istny sajgon. Nie chce spac na dworzu. Usypia tylko i wyłącznie we własnym łóżeczku. Na dworze drze się ile może. Wczoraj ten obrazek trwał 2 godziny. Po czym obrażona przysnęła na pół godziny. A za karę wstała o 4 i domagała się mojej uwagi. Tak więc jestem bardzo wyspana. No nic dzisiaj znowu będę walczyć. Przecież na każde spanie nie będę biegła do domu.
 
No wlasnie tu bedzie problem w Anglii z kupieniem dobrego kremu dla dziecka... ze wszystkich sklepow znalzlam jeden krem Jonhson@Baby taki ochronny... wiec uzywamy taki,bo wiekszego wyboru nie bylo... a z filtrem jeszcze jakis baby to watpie czy maja w ogole....
 
reklama
U nas też masa krostek. Wyglada to jak tradzik. Niestety wyskoczyły po posmarowaniu małej kremem Vichy Solei 50+ :(
Pani doktor powiedziała, żeby nie smarowac nim buzi tylko mocno chronic przed słońcem (kapelusiki, parasolki i takie tam).

Dziewczyny mam problem. Lenka do zeszłego tygodnia ładnie usypiała w łóżeczku. A od tygodnia jakby jej pieprzu ktos w to łóżeczko nasypał. Drze sie w niebogłosy. Miałyscie tak?
 
Do góry