reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

kup ziele świetlika i zaparz , poczekaj aż przestygnie i zamocz wacik i delikatnie przemyj oczko, za każdym razem bierz nowy wacik powtarzaj kilka razy dziennie
 
reklama
Hej hej dziewczyny piszę bo mam straszny dylemat. Ostatnio mały przechodził zapalenie płuc i był na antybiotyku a wczoraj zaczęło mu ropieć jedno oczko (dość mocno) więc dzisiaj poszliśmy do lekarza a ona przepisała nam kropelki o nazwie Tobrex (co po namiętnej lekturze w internecie okazało się antybiotykiem) i teraz się zastanawiam czy wykupić tą receptę? Jak Wy radziłyście sobie z ropiejącymi oczkami. Zastanaiam się też czy nie iść z małym do okulisty (pediatra uznała że nie ma takiej potrzeby bo dziecku nic nie jest:szok:)


hejka dziewczyny

Sprobuj najpierw sama wyleczyc np jakimis naparami a jak to nie pomoze to powiem ci szczerze ze Tobrex jest na prawde skuteczny uzywalismy go jak Domi byla malutka bo miala strasznie ropiejace jedno oczko od narodzin i na prawde nam pomogl bardzo szybko takze wybor nalezy do Ciebie.

A my odpukac na szczescie zdrowe tzn Domi zdrowa a mama od srody meczy sie z katarem ale na szczescie mała na pare dni byla u moich rodzicow to mialam szanse sie wygrzac w lozeczku i mam nadzieje ze dzieki temu Dominika uninknela zarazenia sie ode mnie. Po szczepionce na odre swinke i rozyczke tak jak wczesniej pisalam Domi miala 2 dni goraczke i na drugi dzien leciutka wysypke ktora po dobie zniknela i tak sie skonczyla reakcja na szczepionke strachu bylo ale juz po wszystkim... Chodzimy a raczej biegamy i przy tym broimy jak tylko mozemy;)
 
witam,
justyna mojemu małemu też ropieje czasem oczko u nas pomaga rumianek zaparzam i na spiocha torebke przykładam a wacikiem przecieram po jednym dniu ropa znika :) świetlik też dobry. jak pytałam pediatrę to powiedziała że ropiejące oczko może się zrobić jak go przewiało gdzieś spróbuj domowymi sposobami a jak nie pomoże wtedy pomyśl nad wykupieniem recepty.
tosia ale się uśmiałam .
Maja u nas na szczęście też obyło się na strachu ze szczepionką nawet gorączki młody nie miał.
Magdzik uciekaj z tego domu jak najdalej to źle na ciebie i dziecko działa taka atmosfera. Trzymam kciuki oby się wszystko dobrze ułożyło.
 
dziewczyny udało się już nie długo dostaniemy mieszkanko z gminy!! w końcu uwolnię się od tych ludzi!!:biggrin2:
Justyna ja ci niestety nie pomogę bo tfu tfu jeszcze nie mieliśmy ropiejącego oczka natomiast mamy problem z uciekającymi oczkami:-(
ostatnio pisałam że chcę kupić młodemu pod choinkę klocki lego duplo ale wczoraj znalazłam w gazetce selgrosie klocki wadera 134 szt za niecałe 30 zł a lego duplo na allegro za 145 klocków 150 zł a w sklepie 210 tak więc na razie młodemu bez różnicy czy to lego czy wadera a do tego coś mu jeszcze dokupie;-)
No i bez monia jesteśmy już 7 dzień:biggrin2: miłego dnia:biggrin2:
 
Co do oczka ropiejącego nie pomogę bo my też antybiotyku na ropiejące musieliśmy używać bo była to infekcja wirusowa a nie ot takie sobie ropienie chwilowe, u nas z rana młody miał wręcz oko zaklejone jak taki mały kociak:zawstydzona/y:
Magdzik gratuluję !!!!!!! Oj dziewczyno jak ty teraz odetchniesz to nawet nie masz pojęcia, cieszę się przeogromnie:-D A jak ty monia oduczyłaś, bo ja zamierzam tak na wiosnę:baffled:
 
Gaja mam wielką nadzieję że w końcu będę miała święty anielski spokój :-) a co do monia to młody zgubił go na cmentarzu w święta niby miałam jeszcze jeden zapasowy ale został u mamy a to aż dwa bloki dalej więc za daleko było żeby ktoś się ruszył i jakoś tak zostało czasami mam chwilę słabości i wyrzuty sumienia bo wiedzę że szuka i tęskni za moniem ale staram się być twarda i już nawet nie noszę go przy sobie aby czasem się nie złamać:-)
 
MAGDZIK,wieeelkie gratulacje z tego większego i tego ciut mniejszego sukcesu:-)


A ja mam pytanie do mam x-landerowych...Czy folia przeciwdeszczowa z gondoli pasuje również na spacerówkę czy dokupowałyście ekstra?
 
Ania o ile dobrze pamietam to mam osobna folie na spacerowke, byla juz w komplecie, dopłacałam tylko za parasolke. Ale wszystko w pudle spakowane i dlatego nie jestem pewna na 100%. Ale ja nie uzywalam folii na gondole, na spacerowke tez raczej nie bede
 
dziewczyny idą Święta może byśmy naszej koleżance forumowej do której nie jedna z Nas paczkę już wysyłała zrobiły jakąś Świąteczną pakę od ciotek z BB pewnie małemu jak i mamie przydadzą się jakieś rzeczy a znając życie 2gi raz nie poprosi nas o pomoc??
 
reklama
Do góry