reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

KasikN82 ta lipobaza, to taki tlusty krem, sluzy czesto jako baza do innych kremow. Jest bezzapachowy. Do kupienia w aptece. My ostatnio zamawialismy w internetowej z odbiorem osobistym w Lodzi, bo byl o polowe tanszy. Jak znajde linka to Ci wysle. Na poczatku smarowalam pare razy dziennie. Teraz tylko po kapieli.
Balneum dodawalismy co drugi dzien. Tak zalecil mi lekarz.
Magdzik niestety nie pomoge, ale trzymam kciuki za operacje. Zdrowka dla dziadka i meza.
Anitas wspolczuje i zeby nastepne badania wyszly ujemne.
 
reklama
Chrzest!!!
Dziewczyny mam pare pytan dotyczace chrztu!!
Jade pod koniec czerwca do Polski chrzcic mojego synia,no i jake mi papiery potrzebne zeby zalatwic chrzest.??
Moja sytuacja jest taka,ze z moim nazyczonym nie jestesmy malzenstwem i on jest ateista(a postanowislimy dzieci wychowac w wierze katolickiej-JA POSTANOWILAM)corka miala chrzest,ale to bylo prawie 7 lat temu wiec moze cos sie zmienilo w tej sprawie?czy dzicko ochrzcza mi bez problemu??
z gory dziekuje za odpowiedzi!!!
Pozdrawiam i zycze milego dzionka



 
Anitas współczuję problemów, nawet nie mam pojęcia co to ta celiaka. Życzę dużo zdrowia malutkiemu, co za cholerstwa ciągle się Was czepiają? Ale będzie dobrze, Kamilek wyrośnie z tych choróbsk.
Przyszła mamo, mogą być problemy, to zależy od księdza, oni lubią stwarzać problemy w takiej sytuacji. Z tego co wiem to trzeba chodzić na jakieś spotkania przed chrztem, coś jak nauki, do tego chyba chcą świadectwo ślubu, czy jak to się tam zwie. Zastanów się może nad chrztem w Irlandii, my ochrzciliśmy Laurę w Anglii, mieliśmy do wyboru polskiego lub angielskiego księdza, wybraliśmy Anglika, właśnie dlatego że nie robi problemów ze ślubu ( my też nie jesteśmy małżeństwem). Ksiądz nawet nie pytał o ślub, był szczęśliwy że chcemy ochrzcić dziecko, naprawdę super księżulek nam się trafił, kasy też nie chciał, pozował do zdjęć i dał Laurze na pamiątkę łyżeczkę z Matką Boską. Tylko w Polsce księża chcą karać dzieci za brak ślubu rodziców przez odmowę chrztu.
U nas już 3 dzień pogoda do poopy, ale spacerek jakoś trzeba zaliczyć. Moje dziecko ma coś poprzestawiane, w dzień pluje jedzeniem 60 ml kaszy na kolację nie potrafi zjeść, a w nocy 3 razy się budziła i jadła kaszkę za każdym razem po 100 ml i jeszcze było jej mało.
 
Witam kochane zza światów!!! Ja od rana do nocy w pracy więc niestety nie mam czasu na pisanie! Dziewczynki oki, jako tako się chowają, najważniejsze że zdrowe w miarę!
ANITAS ja też miałam celiakie i wyrosłam na kawał baby!!:tak:więc kochana trzymam kciuki z całego serducha żeby Kamilek nie miał problemów ze zdrówkiem!!!! Ja od zawsze byłam poniżej siatek. Moja Blanka nie je i nie przybiera a na moje pytania i wątpliwości na temat czy to może mieć związek z z celiaklią zbywa mnie tylko!! Darunia też na azs'ie mam tylko nadzieję ,że gluten przyswaja!! sama nie wiem czym je żywić żeby było dobrze! muszę teraz iść z Blanką na badania ale odkładam bo żal mi patrzeć jak ją "męczą" i zła jestem na siebie ,że całymi dniami w pracy i nawet nie mogę dopilnować ile jedzą.
PRZYSZŁA MAMO my też dopiero co chrzciliśmy Darię i nie było problemu!! Fakt, że proboszcz uwziął się na starego i go zmusił do bierzmowania:-p:laugh2:więc mam teraz świętoszka w domu i dalej go ciśnie na ślub!! Zobaczymy jak to się dalej potoczy...:rofl2:
Daria też ma ciemieniuchę raz mniej raz więcej ale nachodzi, ja jej szoruję główkę szorstką stroną gąbki to wtedy znika ale jak kąpie ją teściowa to nie szoruję i nachodzi znowu!!:baffled: żadnych specyfików nie stosuję może w tym problem .
o syrena!! uciekam!! pa buzole!!!
 
Hej!Mikołaj ma już miejsce w przedszkolu,w pon. jadę złożyć dokumenty.Chrzest Ingi też załatwiony,utargowałam z proboszczem za pół ceny czyli 50 zł,tylko nie mógł zrozumieć czemu prosimy o jeden sakrament jak nie mamy tego najważniejszego,powiedział że nawet za darmo by nam udzielił tylko żeby mąż się zgodził-no ciekawe.
A,i wiecie za bardzo mi nie trół o tym ślubie kościelnym aż byłam zdziwiona.Robię w ostatnią niedz. czerwca.Męża nie będzie bo za kilka dni wyjeżdża na cały miesiąc.Jakoś to będzie,szwagierka ma przyjechać mi pomóc w przygotowaniach i starsza córa skorzysta bo zabierze się z kimś z gości do babci na wakacje.
U nas w lidlu od dwóch dni wyprzedaż o 30% taniej do jutra a potem zamykają na 2 m-ce,jakaś renowacja ma być.Ludzie wariują a właściwie to wczoraj był szał,nie było człowieka z niepełnym koszem zakupów.Ja byłam dziś 2 razy,głównie to pampersy dla małej wzięłam na 2 m-ce gdzieś no i pełno innych rzeczy też że aż syn przyjechał mi pomóc.
 
hej Mamusie!

u nas wszystko ok:)to znaczy Filip ma sie dobrze, nawet bardzo!a rodzice nie najgorzej;)

Anita_s - kciuki za Kamilka zacisniete!meczycie sie biedactwa..zycze Ci duzo sily Kochana!

Przyszla_mam0 - ja tez robie chrzciny w Polsce w sierpniu..w tym czasie bedziemy mieli slub cywilny, koscielnego nie mozemy..moja Mama rozmawiala z ksiedzem juz wczesniej i nie robil problemow, tylko chce z nami porozmawiac;)ale swiadomie wybralam Kosciol, w ktorym jest w porzadku ksiadz:)poniewaz nie jest to moja parafia, musze tylko przywiezc zaswiadczenie, ze ksiadz z Irlandii gdzie teoretycznie przynaleze do parafii, nie ma nic przeciwko!wiec moze lepiej popros kogos w Polsce zeby sie dowiedzial prze wyjazdem, czy cos potrzebujesz?

Wstretna_Malpko - witaj zapracowana Kobieto!
 
Chrzest!!!
Dziewczyny mam pare pytan dotyczace chrztu!!
Jade pod koniec czerwca do Polski chrzcic mojego synia,no i jake mi papiery potrzebne zeby zalatwic chrzest.??
Moja sytuacja jest taka,ze z moim nazyczonym nie jestesmy malzenstwem i on jest ateista(a postanowislimy dzieci wychowac w wierze katolickiej-JA POSTANOWILAM)corka miala chrzest,ale to bylo prawie 7 lat temu wiec moze cos sie zmienilo w tej sprawie?czy dzicko ochrzcza mi bez problemu??
z gory dziekuje za odpowiedzi!!!
Pozdrawiam i zycze milego dzionka

Przyszla_mamo nikt absolutnie nie może odmówić dziecku chrztu ze względu na brak ślubu rodzców. Wejdź sobie na stronę swojej diecezji i tam musi być napisane jakie są wymogi. U mnie w diecezji częstochowskiej wszystko pisze. Ksiądz owszem ma obowiązek namawiać rodziców do zawarcia sakramentalnego związku, ale nie ma prawa uzależnić chrztu od tego czy rodzice na to przystaną czy nie. Większe wymogi stawia się chrzestnym, to oni według kościoła musza dbać o życie duchowe dziecka, więc oni nie mogą żyć w związkach niesakramentalnych. Wklejam Ci przykłdowy link.

Chrzest
 
Przyszła_mamo: tak jak wyżej napisane, nie można odmówić dziecku chrztu (choć nam 2 ksieża odmówili :||||) możesz poszukać sobie na internecie prawo kanoniczne, jest tam wyraźnie napisane, że dziecku chrztu odmówić nie można jeżeli tylko rodzice deklarują chęć wychowania dziecka w wierze i tyle na ten temat, a że niektórzy księża to 'ochpychają ludzi od kościoła (choćby dlatego, ze nie mają slubu - widocznie mają swoje powody, a to nie znaczy ze powinni być dyskryminowani w kościele :|)
Jak chrzciliśmy Majkę, byłam w 3 kościołach i tylko w jednym z nich usłyszałam od księdza: "a czemu miałbym nie ochrzcić dziecka, nie obchodzi mnie wasz slub"
 
Witam!!
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi.Czuje ze bez gadaniny ksiedza sie nie obedzie!!!!no ale moze bede miala szczescie i trafie na normalnego ksiedza!!!
Malutki wlasnie wstal,juz mu katarek na szczcescie mina i jest zdrowy radosny i ma apetyt co chwile domaga sie jedzenia:),dzisaj jak bedzie ladnie na obiadek gril a pozniej na pl zabaw uwielbia byc na pl zabaw i przygladac sie dzieciom jak sie bawia.
Zaraz mu zrobie kaszke na sniadanko,pozniej cyc,pozniej deserek pozniej spanko pozniej obiadek(zupa pomidorowa z ryzem,a wczoraj mial z makaronem)pozniej jakis owoc i na kolacje kaszka i przed spaniem cyc i nocka tez cyc!!!
Milej niedzieli uciekam do malego




 
reklama
Witam. Podczytuję was, ale nie zawsze mam czas, albo wenę napisać, tyle ostatnio się u mnie dzieje. I to wcale nic dobrego... ehhh... Mała chyba chora jest, bo ciągle płacze, nie śpi, nie je prawie, w nocy rzuca się i jęczy. Dzisiaj na 13.40 do lekarza idziemy. Ja wysiadam psychicznie, bo Nadia chora, terminy z nauką gonią, prace trzeba poprawić, a w mężu zero wsparcia. Pracę olewa, siedzi non stop przed komputerem i ma wszystko gdzieś. Jak mała płacze i proszę, żeby się nią zajął, bo mam naukę to tylko powie: "nic jej się nie stanie jak popłacze", albo krzyczy, że ma przestać :(No i użalam się wam... :( Po prostu już nie wiem co mam robić, czuję się taka beznadziejna i bezradna....

Przyszła_mamo co do chrztu to jest cholerny obowiązek księdza, żeby ochrzcił dziecko i nie ma, że nie bo ma takie widzi mi się!! Nie daj się zwieść i tak jak wyżej, poczytaj coś na temat prawa jakie masz w tej sprawie i przedstaw mu wszystko. Nie będzie mógł się wymówić.
 
Do góry