reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2015

cały dzień chce mi się strasznie spać...




tren
widzę że hormony Ci strasznie dokuczają, już nie długo i będziesz tuliła Blankę :D a reszte chłopów mam nadzieję ogarniesz;)

jolka każdemu się dzień lenia i księżniczki należy!:)

ananka ale super z tą wanienką!! :D

gosiamat
wkurza mnie tylko to w tym wszystkim że podobno z całej kasy nie wiele dostaje położna tylko szpital.. a przecież ona odbiera poród itp.. no ale zawsze to tak jest.. fajnie że jest taka możliwość że jest to legalnie ale mimo to wkurza mnie to bo w ciąży wszystko prywanie i jeszcze płacić bo się człowiek boi żeby wszystko było ok i żeby miał opiekę.
 
reklama
Dziewczyny mi też chyba hormony szaleją i to w obie strony bo normalnie w sytuacji gdzie wydrapałabym oczy, potrafię nie zareagować ostro, a za pierdoły bym rozszarpała. Wczoraj dorwałam jednego z robotników i na jego nieszczęście wyładowanie wscieklizny padło na niego ale troszkę zasłużył :D

Malina moja Kluska też miewa czkawki ale nie specjalnie często i długo

Kaha fajnie, że sobie posiedziałyście, ja jakoś nie mam siły ani ochoty na większe spotkania (tym bardziej, jak miałabym coś gotować :D )

Jak u Was w ogole z życiem towarzyskim? Wychodzenie na weekend ze znajomymi itd. Ja już powoli nie mam siły, ale mój M pracuje cały tydzień więc w weekend chce sobie odbić więc już chyba od paru miesiecy nie było soboty, którą spedzilibysmy w domu. Zaczyna mnie to po lekku wkurzać bo on naciska a mi się czasami naprawde nie chce i siedzę później taka wypluta.

Klaudixxon - brzuch się stawia tzn. nagle sztywnieje i mocno twardnieje. Mi w szpitalu mówili, że to stawianie się macicy/brzucha to są najzwyczajniejsze skurcze. Mogą być bezbolesne, więc kiedy sztywnieje, spina Ci się brzuch i robi się twardy jak kamień to własnie jest stawianie/skurcz

Gosiamat - mi też akurat dzisiaj śnił się poród :D i to sama sobie urodziłam i zaniosłam pielegniarkom Kluskę a niby miałam cesarkę :D Jaja jak berety. Wczoraj oglądałam czapeczki takie maleńkie i śniło mi się że taką główenke miała maleńką :laugh2: Aaaaa i jeszcze mi się śniło, że miałam pozytywny wynik GBS czy jakoś tak, kiedy ja jeszcze w ogole nie miałam tego badania.

Chyba za dużo Was czytam :)

Miłego dnia
 
czesc porannie.

Kuźwa dziewczyny kiedy sie ja wyspie???? jak nie pobudka na siku to *****! pies ujada calą noc, to duszno, to skurcze, to cale krocze mi boli, to nogi rwą. Mozna naprawde dostac porzadnego zajoba.
Wczoraj bylismy na jarmarku staroci. Tak sie zlazilam ze mialam ochote nogi niesc obok.A na wieczor Blanka tak mnie skopala ze mialam chote jej oddac. nogi na pod moimi zebrami, a glową tlucze w pecherz. I zauwarzylam ze jak stawia mi sie brzuch ( a stawia sie ostatnio bardzo czesto ) to cora ma brdziej aktywna wtedy jest. No i wyobrazcie sobie.. bolący skurcz i kopniak... za co sie lapac??? Chlopaki mają unbaw bo miny smisznie robie.. i czekają tylko ze mloda w ten pecherz mnie uderzyla.. moze sie posikam??
 
TRen- wyśpimy się na starość ;-) Mój synek postanowił dzisiaj wstać o 6 i nie ma zmiłuj, nie ma, że matka chce spać, ma wstać i koniec. Teraz jest płacz, że na pole chce iść i chyba z braków nerwów z nim pójdę...5
 
byłam wczoraj obejrzeć szpital... no nie powiem... po remoncie.. czysto,ładnie i w ogóle...
widziałam porodówkę i szczerze? przeraża mnie to jeszcze bardziej... sala ładna, wanna, prysznic wc w każdej sali. są 3 jednoosobowe, piłki, krzesełka worki na 1 fazę porodu.
ale jakoś jak sobie to wyobraziłam to usnąć do 2 nie mogłam... i po 8 obudził mnie kurier. Lalki przyszła poduszka dam Ci znać jutro jak się śpi:)
podpisałam umowę z położną wszystko nam wytłumaczyła...
teraz pasuje spakować torbę do szpitala i już tylko czekać..
nie wiem jak Wam ale strasznie się czas dłuży...



Aali_
życie towarzyskie u mnie prawie nie istnieje... bo ciągle wszyscy nie mają czasu a jak gdzieś wychodzą rzadko napiszą do mnie albo do małża :) ale nie narzekam, więcej czasu dla nas i lenistwo:D

tren no chłopcy muszą mieć widoki:D
nie powiem Ci kiedy się wyśpisz b chyba nie po porodzie:D ale może będziesz lepiej spała niż teraz :*

Anula,kołtunek, dżejka jak u Was?
 
Cześć Dziewczyny.
Ja tylko na chwilę wpadam, żeby się przywitać. Byłam tydzień nad jeziorem i pogoda była tragiczna- deszcz i temperatura ok. 13-18 st. Całe szczęście, że mogłam się grzać przy kominku. Dziś byłam na badaniu krwi i odebrałam wyniki z posiewu z dróg rodnych i nic z nich nie rozumiem. Za tydzień mam wizytę i zobaczymy co mi powie lekarz. Teraz muszę się przepakować i znowu jadę na tydzień na jeziorko. A potem to już czekam na poród. W końcu zostało mi 30 dni do terminu.
Miłego dnia wszystkim życzę i odezwę się za tydzień.
 
Hej dziewczyny, ja też bym najchętniej poszła spać ale się nie da po prostu, jeszcze nie mam nic do szpitala, zaraz biorę sie zakupy, najgorsze ze idą upały to mnie bardziej przeraża
Tren no ja własnie jak chmura gradowa chodze, byle co mnie wkurza, jakies zylaki sie pokazały, jeszcze idzie gorac to będe wygladac jak baleron, swietnie po prostu...

Dzisiaj jestem umowiona z połozna w szpitalu gdzie chce rodzic zobaczymy co to bedzie
 
na20taliii paczka już przyszła z apteki?
ananka i kaha91 dziękuję za listę wyprawkową :D
kaha91 nie przejmuj się cc... zobaczysz jak się wszystko ułoży. Mi też jeden lekarz powiedział że mała jest za duża i mam się szykować na cc a drugi powiedział że waga książkowa i jak najbardziej naturalny mogę mieć. No i bądź tutaj mądry :/ czekam na relację z przytulania do podusi :D
kołtunek miło się patrzy na Twój suwaczek :)
pycia17 a dlaczego nie robili USG?
maggie2205 u nas też upały już dają znać :/ teraz jest już prawie 30 stopni :/ a ja do miasta muszę :(
malina2312 moja mała też ma często czkawkę :) chyba to normalne :D widzę Kochana po suwaczkach że jesteśmy na tym samym etapie :)
lilija no to nas pocieszyłaś :) dziewczyny musimy szybko dokończyć nasze wyprawki!



ananka to babcia się ucieszyła :) tak już mają :D
gosiamat cukry piękne... ja zawsze na czczo powyżej :/
Ivon17 wypoczywaj dopóki masz czas :) pozdrawiamy :)


U mnie weekend minął szybko... bardzo szybko... w sobotę wziełam się z moim męzem za sprzątanie, takie generalne! mycie drzwi, pod wypoczynkiem, odkurzanie itd :) no w końcu przejrzało do końca :) zawsze mam w miare czysto ale juz mi brakowało tego całkowitego porzadku w miejscach które sa niewidoczne :) a wczoraj przyjechali moi dziadkowie do nas :) babcia przywitała mnie tekstem : "Boże dziecko! co Cię widzę to Ty większa jesteś :) ale tylko ten brzuszek Ci tak pięknie rośnie :)" aż mi sie miło zrobiło:) powiedziała to z taką miłością i troską :) w końcu prababcią zostanie po raz pierwszy :D posiedzieli do 21 i później z moim siedzieliśmy na balkonie i się dotlenialiśmy :D przygotowałam obiad i upiekłam drożdzowca :) mmm... dziewczyny! dopadłam jak dzik :D 4 kawały zjadłam i cukier 118 :D
mam już poszykowane ciuszki które wezmę dla małej do szpitala :) muszę jeszcze kupić koszulę rozpinaną i stanik do karmienia :) no i zastanawiam się czy szlafrok kupować... Co Wy na to?


f2w3rjjgovuqvn1k.png
 
Dzięki Wam za wsparcie! Teraz najgorsze 4 tygodnie, mąż dzisiaj pierwszą nockę był po urlopie, a ja już zdycham. Za dobrze miałam przez te 16 dni :D

Co do płacenia połżnej, ja w pierwszej ciąży nic nikomu nie płaciłam, a i tak na opiekę nie narzekałam. Z tym, że ja nie jestem zbyt wymagająca, a nawet nie lubię jak ktoś obcy mi skacze koło tyłka. Zresztą po cesarce i tak jak najszybciej chciałam wstać i zajmować się małą, i to nią się przejmowałam a nie tym czy położna będzie na moje skinienie palcem. Od pomocy miałam/mam faceta, a tę kasę wolałam wydać na nas, niż na obcą babkę, i opłacać dodatkowo coś co jest jej obowiązkiem i pracą.
To tak jakby kurierowi placić dodatkowo za każdą doręczoną paczkę :D
 
reklama
zapomniałam Wam napisać najważniejszego! widzicie taka przerażona jestem tym porodem ;D
położna zmierzyła mi miednicę tym narządem i wszystko jest prawidłowo, powiedziała że gdyby lekarz znowu straszył cc przy dziecku 3.5 kg to mam do niej zadzwonić i przyjadę na konsultację do lekarza w szpitalu gdzie chce rodzić.
wiadomo że dziecka 5-6kg mogę nie urodzić ale no Jasiek chyba olbrzymem nie będzie. ;)



ivon17
to miłego wypoczynku! faktycznie nie wiele Ci zostało :)

maggie
daj znać jak wrażenia :)

lalki
wczoraj położna powiedziała że szlafrok dobrze mieć jak trzeba gdzieś przejść czy coś to żeby w samej koszuli nie paradować:)
 
Do góry