reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny które miały plamienia i brały duphaston mam pytanie. Poustaniu plamien nadal bierzecie ten lek? Bo skończyłam opakowanie i nie mam plamien i nie wiem co robić?
 
Mmm frytki zjadłabym... generalnie słonych rzeczy mi się chce jakoś dziwnie....
A dziewczyny podpowiedzcie mi proszę czy moja wizyta w pon u gina ma sens? W srode byłam i nic nie wiedział na usg tymczasem HCG 71 w srode w pt 171... czy w pon jest wogole szansa aby coś zobaczył? I czy moje HCG nie jest za niskie biorąc pod uwagę ze miesiączka zaczęła się 21 i trwała do 27? Strasznie się smutam i martwię 😞😞

Na pewno nie nastawiaj się, że coś zobaczysz bo to naprawdę bardzo wczesna ciąża. Ja bym wstrzymała się jeszcze z tydzień. Chyba więcej stresu będziesz miała przez takie wizyty, z których nic nie wynika. Oczywiście nie znaczy to nic złego, po prostu musisz troszkę poczekać :).
 
Hej. Podczytuje tu Was ale na razie się nie udzielałam. Mam pytanko odnośnie prenatalnych- czy będziesz mieć na NFZ, a jeśli tak to czy to skierowanie było od lekarza na NFZ. Niezbyt się w tym orientuje, czy wystarczy 35+ żeby zrobić bezpłatnie. Stresuje się bardzo ale cóż poradzić, oby wszystko było ok.


Hej. Nie pisałam
U mnie dzisiaj 8+2. Wizytę mam we wtorek. W poniedziałek muszę zrobić badania, jak nie zdążę to pójdę dopiero w czwartek. Umówiłaś się już na prenatalne ? Ja mam 26 lutego.
 
Na pewno nie nastawiaj się, że coś zobaczysz bo to naprawdę bardzo wczesna ciąża. Ja bym wstrzymała się jeszcze z tydzień. Chyba więcej stresu będziesz miała przez takie wizyty, z których nic nie wynika. Oczywiście nie znaczy to nic złego, po prostu musisz troszkę poczekać :).
Ok tak zrobię 😊
 
Dziewczyny które miały plamienia i brały duphaston mam pytanie. Poustaniu plamien nadal bierzecie ten lek? Bo skończyłam opakowanie i nie mam plamien i nie wiem co robić?
Plamienia wrócą jeśli odstawisz. Duphaston kontynuuje się min.do 12tc i powoli odstawia. Choć słyszałam, że teraz nawet do końca ciąży zalecają.

Hej. Podczytuje tu Was ale na razie się nie udzielałam. Mam pytanko odnośnie prenatalnych- czy będziesz mieć na NFZ, a jeśli tak to czy to skierowanie było od lekarza na NFZ. Niezbyt się w tym orientuje, czy wystarczy 35+ żeby zrobić bezpłatnie. Stresuje się bardzo ale cóż poradzić, oby wszystko było ok.


Hej. Nie pisałam
Skierowanie wystawia lekarz na podwójny test - PAPPa i to jest USG genetyczne + test z krwi.
Ale samo USG genetyczne, gdzie sprawdza się kość nosową i przezierność karkową wykonać może Twój ginekolog na kontroli. Choć ja w każdej ciąży idę prywatnie do Ginki z super sprzętem :)
 
reklama
Ooo tak i szybciej się denerwuje w pierwszej ciąży tego nie miałam....
Ja jestem bardzo rozkojarzona wręcz glupkowato się czuje [emoji85] ciągle coś zapominam, dopytuje kilka razy o to samo ... i przez pierwsze tygodnie wsciekalam się na wszystko i wszystkich teraz 6+5 tc i już jakby spokojniejsza jestem.
 
Do góry