reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Trzymam kciuki!
Hej. Mam tak. Właśnie dziś mam wizytę na 16, i będę też odbierała wyniki na awidnosc igg i zobaczymy co powie lekarz. Ponoć wszystko zależy od awidnosc. Gdy wysoka to dobrze, bo znaczy że przechorowana toxo. Gdy niska to ponoć antybiotyk przez całą ciąże. Dam znać po południu.
 
reklama
Czy są na sali jakieś alergiczki? Radzicie sobie jakoś? Moją zmorą są pokrzywki i potworne swędzenie całego ciała, niestety tabletki które brałam są z kategorii C (JEDYNE, które pomagały), a i tak musiałam brać dawkę ciut większą niż maksymalna zalecana.
Na wiosnę i lato chyba się zabunkruję w pokoju😆
 
Cześć dziewczyny :) ja już 4 dzień jak nie wymiotuje i ogólnie czuje się lepiej tylko jak chodzę to dokucza mi trochę podbrzusze, czuję się jak balon, mam nadzieję że to normalne w 11 tygodniu :p i mam do Was pytanie, czy ktoś umawiał się na USG genetyczne do Radomia?
Jesteśz Radomia? Mój Misiek stamtąd pochodzi no i teściowa mieszka😀

Tylko pamiętaj, że sam olej czy masło skóry nie nawilża - oleje to tzw. emolienty, których zadaniem jest zatrzymanie nawilżenia w skórze, ale za nawilżanie odpowiadają tzw. humektanty, czyli np. mocznik, gliceryna, sok z aloesu, ekstrakty owocowe, miód itp. Tyle że żeby te humektanty zadziałały i nie wyparowały ze skóry, trzeba je połączyc właśnie z emolientami :). Na tej zasadzie działają kremy czy balsamy.
Znasz się na tym? Mam mocno faliwane włosy, częśc kreconych i wiem, że muszę zachować odpowiednie PEH ale nigdy nie wiem, która maska jest ekolientowa, humaktentowa a która proteinowa, masz jakieś sorawdzone?
Dziewczyny a jak u was z przeczuciami? Ja czuje córkę choć trochę dziwi mnie fakt że powyżej pępka zrobiła mi się linia z włosow 🙈a nigdy nie miałam problemu z nadmiernym owłosieniem. Któraś ma podobnie albo miała w poprzedniej ciazy? 😄
Ja i mój Misiek czujemy na chlopca, tzn moje pierwsze przeczucue, Jego mama i siostra obstawiają dziewyszke
To tak myślałam że to po cytologii ale ona była zrobiona tydzień temu w poniedziałek. No ja już najmłodsza nie jestem i do tego trudno mi usiedzieć w miejscu. Ciągle coś jest do zrobienia no ale przyszedł czas odpocząć.

Ja też nie najmłodsza, listopad '83
Nie masz już plamien???
Na szczęście nie
Super 😀. A z czego te plamienia się wzięły u Ciebie
Nie mam pojęcia
Czy są na sali jakieś alergiczki? Radzicie sobie jakoś? Moją zmorą są pokrzywki i potworne swędzenie całego ciała, niestety tabletki które brałam są z kategorii C (JEDYNE, które pomagały), a i tak musiałam brać dawkę ciut większą niż maksymalna zalecana.
Na wiosnę i lato chyba się zabunkruję w pokoju😆
Ja jestem mega alergikiem, u mnie alergia się od konca lutego zaczyna i trwa do października, jestem uczulona prawie na wszystko co kwitnie, już się boje
 
Pewnie że trzymamy!!

Macie tak, że pomimo mdłości macie nagłe zachcianki, ale to takie z gatunku jak teraz tego nie zjem to umrę albo pozabijam wszystkich dookoła? Zbieram się do sklepu, bo mam ślinotok na myśl o fistaszkach😅
Też miałam na nie chcice ale w drugą stronę okropieństwo i już raczej na nie nie spojrze :p

Tak, coś w tym stylu... A najlepsze, że jak zjem coś na co mnie trzęsło, to muszę wywietrzyć i wynieść talerz, bo po fakcie mi zapach przeszkadza... 🤦‍♀️
Oj tak ;)
 
Czy są na sali jakieś alergiczki? Radzicie sobie jakoś? Moją zmorą są pokrzywki i potworne swędzenie całego ciała, niestety tabletki które brałam są z kategorii C (JEDYNE, które pomagały), a i tak musiałam brać dawkę ciut większą niż maksymalna zalecana.
Na wiosnę i lato chyba się zabunkruję w pokoju😆

Ja też jestem alergikiem, ale mam uczulenie na żyto i pyłki traw. Więc u mnie wszystko się zaczyna gdzieś od połowy maja i trwa do końca lipca. Bardzo się boję tego okresu, bo leków chyba brać nie można, a w poprzednich latach jak nie wzięłam leku i pobyłam dłuższy czas na dworze to zdarzało się, że puchłam na twarzy. Chyba też mnie czeka zabunkrowanie się w pokoju :(
 
Jesteśz Radomia? Mój Misiek stamtąd pochodzi no i teściowa mieszka😀


Znasz się na tym? Mam mocno faliwane włosy, częśc kreconych i wiem, że muszę zachować odpowiednie PEH ale nigdy nie wiem, która maska jest ekolientowa, humaktentowa a która proteinowa, masz jakieś sorawdzone?

Ja i mój Misiek czujemy na chlopca, tzn moje pierwsze przeczucue, Jego mama i siostra obstawiają dziewyszke


Ja też nie najmłodsza, listopad '83

Na szczęście nie

Nie mam pojęcia

Ja jestem mega alergikiem, u mnie alergia się od konca lutego zaczyna i trwa do października, jestem uczulona prawie na wszystko co kwitnie, już się boje
Nieee, jakieś 60km od Radomia :)
 
Jesteśz Radomia? Mój Misiek stamtąd pochodzi no i teściowa mieszka😀


Znasz się na tym? Mam mocno faliwane włosy, częśc kreconych i wiem, że muszę zachować odpowiednie PEH ale nigdy nie wiem, która maska jest ekolientowa, humaktentowa a która proteinowa, masz jakieś sorawdzone?

Ja i mój Misiek czujemy na chlopca, tzn moje pierwsze przeczucue, Jego mama i siostra obstawiają dziewyszke


Ja też nie najmłodsza, listopad '83

Na szczęście nie

Nie mam pojęcia

Ja jestem mega alergikiem, u mnie alergia się od konca lutego zaczyna i trwa do października, jestem uczulona prawie na wszystko co kwitnie, już się boje
A słyszałaś o takiej grupie na fejsie, curly girls Poland? Tam się bardziej znają na falach i loczkach, ja mam fale, ale na tyle delikatne ze jak dowalę emolientów, to mam niemal idealnie prostą taflę, więc nie wiem czy moje ulubieńce nie rozprostują Ci skrętu... Ale jak chcesz spróbować, proszę, najwyżej jak emolienty będą za mocne, dodaj do maski trochę humektantowych dodatków, miodu, skrobii ziemniaczanej, żelu aloesowego, lnianego i tak dalej:
E:
- Anwen emolientowa róża lub emolientowy irys (ta druga ciut lżejsza)
- barwa octowa
- biovax maska intensywnie regenerująca do włosów suchych i zniszczonych
- odżywka isana z granatem + parę kropli oleju ze słodkich migdałów, awokado, lub oliwy z oliwek
H:
- żel z siemienia lnianego
- equilibra aloe (i maska, i odżywka)
- o'herbal z lnem
- anwen nawilżający bez
E+H:
- Garnier fructis banana hair food (goji też ok)
- petal fresh aloes i cytrusy
- dodanie skrobii ziemniaczanej, miodu, żelu lnianego, żelu aloesowego firmy holika holika do jakiejkolwiek maski E
P:
tutaj za bardzo nie pomogę, moje włosy tolerują jedynie laminowanie galaretką albo maskę żelu lnianego ze spiruliną, ale podobno dobre sa:
- wszystkie proteinowe anwen
- agafia jajeczna
- nivea hairmilk (ta różowa)
- Ziaja kozie mleko
 
reklama
A słyszałaś o takiej grupie na fejsie, curly girls Poland? Tam się bardziej znają na falach i loczkach, ja mam fale, ale na tyle delikatne ze jak dowalę emolientów, to mam niemal idealnie prostą taflę, więc nie wiem czy moje ulubieńce nie rozprostują Ci skrętu... Ale jak chcesz spróbować, proszę, najwyżej jak emolienty będą za mocne, dodaj do maski trochę humektantowych dodatków, miodu, skrobii ziemniaczanej, żelu aloesowego, lnianego i tak dalej:
E:
- Anwen emolientowa róża lub emolientowy irys (ta druga ciut lżejsza)
- barwa octowa
- biovax maska intensywnie regenerująca do włosów suchych i zniszczonych
- odżywka isana z granatem + parę kropli oleju ze słodkich migdałów, awokado, lub oliwy z oliwek
H:
- żel z siemienia lnianego
- equilibra aloe (i maska, i odżywka)
- o'herbal z lnem
- anwen nawilżający bez
E+H:
- Garnier fructis banana hair food (goji też ok)
- petal fresh aloes i cytrusy
- dodanie skrobii ziemniaczanej, miodu, żelu lnianego, żelu aloesowego firmy holika holika do jakiejkolwiek maski E
P:
tutaj za bardzo nie pomogę, moje włosy tolerują jedynie laminowanie galaretką albo maskę żelu lnianego ze spiruliną, ale podobno dobre sa:
- wszystkie proteinowe anwen
- agafia jajeczna
- nivea hairmilk (ta różowa)
- Ziaja kozie mleko
Dziękuję bardzo

Tak jestem na tej grupie, ale nie lubie fb i malo tam zagląda.... no i czytałam o tym wiele, ale i tsk malo kumam
 
Do góry