reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

dokladnie,zeby przyslugiwal tax credit i child tax credit musisz pracowac obecnie chyba 24 godziny minimalnie. Rodzinne nalezy sie kazdemu bez wzgledu na zarobki i jest to ok 80 funtow miesiecznie. Panstwo moze rowniez dolozyc do czynszu i councilu,jezeli Twoje zarobki sa niskie i nie stac cie na oplacenie mieszkania.
 
reklama
hej dziewczyny.

Jestem obecnie w 6 miesiacu ciazy i jestem na l4 w Polsce. Moj chlopak namawia mnie jednak na przyjazd do Anglii gdzie on obecnie pracuje i chce zeby mały urodził się w UK.

Mam kilka pytan w tej sprawie, bo nie moge nigdzie znalezc jednoznacznych odpowiedzi.
Czy bedąc na l4 w Polsce moge wyjechac do Anglii i zostac tam do porodu?? no i czy znajde jakiegos lekarza ktory wypisze mi zwolnienie lekarskie honorowane w PL? bo moja gin. wypisuje l4 tylko na 1 miesiac.

poza tym powiedzcie mi czy bedac na l4 w Polsce a pozniej na macierzynskim moge dostawac na dziecko jakies benefity w UK?

dziekuje z góry za pomoc.
 
co do l4 to nie wiem czy tutaj lekarz wipisze zwolnienie,ktore bedzie chonorowane w Polsce. najlepiej gdyby twoj chlopak poszedl do lekarza i sie dopytal. Co do benefitow,ojciec dziecka moze pobierac benefity na dziecko,nawet jesli on jest w Polsce pod warunikiem,ze w polsce nie sa zadne zasilki pobierane na to dziecko. jak bedzie skladal o rodzinne to bedzie musial wyslac akt urodzenia dziecka.Jesli bedziesz rodzic tutaj i po porodzie zostaniecie z dzieckiem,to ty mozesz skladac o benefity.
 
Kopka ona nie musi skladac o benefity, wszystko moze brac on na siebie plus benefit na nia bo ja utrzymuje. Ale lekarz w UK nie wystawi jej tak latwo L4, tutaj ciaza to nie choroba i musialaby miec bardzo zagrozona , potwierdzona lezeniem w szpitalu zeby jej cos takiego wydali, lapowkarstwa na szczecie brak. Co do reszty to sie zgadzam, musi miec dokument ze nie pobiera benefitow w pl a nie pobiera bo tam tak latwo nie daja zwaszcza przed porodem. Maicerzynski musza jej placic tylko jesli jest zdolna do pracy to raczej powinna pracowac.
Patttinka co ci jest dokladnie czemu jestes na L4?
 
Verita nic mi nie jest, ciąza przebiega prawidłowo, wszystko jest ok. Pracowałam po prostu w sklepie gdzie przez osiem godzin stoi sie na nogach bo nie mozna nam siadac i nie dawalam juz fizycznie rady. Zreszta w Polsce o l4 jest bardzo łatwo dostaje je kazda kobieta ktora jest w połowie ciązy, nawet ta która pracuje za biurkiem.

Teraz nie wiem co mam robić..
 
zorientuj sie moze w zusie jak beda placic i czy beda placic (bo nie pamietam jak to jest) jesli sie zwolnisz z pracy i zmienisz miejsce zamieszkania. ile pracujesz dlugo? moze tutaj twoj zadzwoni do revenue i spyta czy jak pracowalas w pl to musisz dostac od pl jakies zasilki czy to wlicza czy nie. Bo tak to ciezko to widze chyba ze tutaj do jakiejs pracy pojdziesz, ale to raczej przez agencje ciezkie chyba sa.
Tutaj jak jedna osoba pracuje to nie jest tak zle , ile lat macie?
 
hej dziewczyny.

Jestem obecnie w 6 miesiacu ciazy i jestem na l4 w Polsce. Moj chlopak namawia mnie jednak na przyjazd do Anglii gdzie on obecnie pracuje i chce zeby mały urodził się w UK.

Mam kilka pytan w tej sprawie, bo nie moge nigdzie znalezc jednoznacznych odpowiedzi.
Czy bedąc na l4 w Polsce moge wyjechac do Anglii i zostac tam do porodu?? no i czy znajde jakiegos lekarza ktory wypisze mi zwolnienie lekarskie honorowane w PL? bo moja gin. wypisuje l4 tylko na 1 miesiac.

poza tym powiedzcie mi czy bedac na l4 w Polsce a pozniej na macierzynskim moge dostawac na dziecko jakies benefity w UK?

dziekuje z góry za pomoc.

Nie ma czegoś takiego jak l4 w czasie ciąży wypisywane od tak sobie.Chyba ze ciąża zagrożona i trzeba leżeć.
 
z tego co ja sie orientuje,to wlasnie lekarze nie bardzo chca wypisywac l4,no chyba,ze ciaza zagrozona. Jesl chcialabys pobierac macierzynskie tutaj,a nie pracowalas w uk,to musialas bys sie zarejestrowac w job centre.Verita napisalam,ze on moze skladac o benefity i tak w wnoiskach trzeba podac dane obojga rodzicow.
 
reklama
z tego co ja sie orientuje,to wlasnie lekarze nie bardzo chca wypisywac l4,no chyba,ze ciaza zagrozona. Jesl chcialabys pobierac macierzynskie tutaj,a nie pracowalas w uk,to musialas bys sie zarejestrowac w job centre.Verita napisalam,ze on moze skladac o benefity i tak w wnoiskach trzeba podac dane obojga rodzicow.

Tak, zgadzam sie z toba:tak:
 
Do góry