reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

jak podczas ciazy mialam prace chodzaca i to duzo,12 godzin na nogach non stop i to w chlodni. Moja polzona mowila mi,ze walsnie l4 mi nie wypisze,bo wszystko jest dobrze,ale przyslyguje mi prawo do przerw co 4 godziny plus krotkie przerwy jak tylko bede chciala (oczywiscie wszystko z umiarem),ze wzgledu na prace w zimnie i gdybym miala tylko problem z pracodawca,np gdyby nie zgadzal sie,zebym korzystala z krotkich przerw,to odrazu mam ja o tym informowac. Ja nawet l4 nie chcialam,bo dobrze sie czulam pomimo,ze duzo i dlugo pracowalam,ale fakt moj pracodawca dbal o mnie i sam mnie wysylal na krotkie przerwy:)
 
reklama
Czesc
Mam nadzieje ze ktos mi udzieli informacji.
Otoz jestem na self empl, ale nie pracowalam caly czas tylko jakis czas no i jakby nie patrzec to jestem na utrzymaniu mojego narzeczonego. Jestem w 14 tyg ciazy. czy normalnie bedzie nalezalo mi sie macierzynskie a pozniej jakis benefit na dziecko? Jego zarobki siegaja blisko 20tys rocznie i czy bedzie to liczone np na 3 osoby? czy jak to tutaj jest? bo jestem w tym zielona, a widze ze wy sie orientujecie..
Dziekuje;)
 
hej z tego co wiem to child benefit jest przyznawane wszystkim,nie zalezne od zarobkow,jegos wysokosc to 82 funty na miesiac. Child tax credit jest przyznawany gdy zarobki obojga rodzicow nie przekrocza 26tys rocznie,a working tax credit chyba 18 tys. Co do macierzysnkiego to mysle,ze powinno Ci przyslugiwac,ale najlepiej isc do job centre,bo do konca nie wiem jak to z macierzynskim bedac na self employer.
 
dziewczyny jak sie nazywa taki czek ktory daja dziecku po urodzeniu i trzeba go zdeponowac w banku, po 18 urodzinach dziecko moze wybrc pieniadze? Nie wiem czy to jeszcze daja ale nie pamietam nazwy.
 
a tak wogole to my zlozylismy papiery o tax credit i jestesmy ciekawi czy mojemu facetowi podwyzsza working tax credit bo ostatnia decyzja byla smieszna otrzymal 21f na rok :szok:. jak myslicie to sie moze zmienic??
 
a tak wogole to my zlozylismy papiery o tax credit i jestesmy ciekawi czy mojemu facetowi podwyzsza working tax credit bo ostatnia decyzja byla smieszna otrzymal 21f na rok :szok:. jak myslicie to sie moze zmienic??
tak zmieni sie podwyzsza o nastepne 20 f na rok czyli funta tyg :crazy:
working tax jest niski jak sie ma zarobki wyzsze ale child tax dostaniecie
 
reklama
reklama
Do góry