reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko O Karmieniu Piersia I Butelka

ktosia - ja Ci muszę powiedzieć ze wiem co czujesz--- karmiłam mata moze ze 4 miesiące i to tez juz dokarmiając butlą - i kiedy on juz nie chcial cycka i zdecydowalam sie na zakonczenie cyckowania - było mi ogromnie zal - bo jest to coą niepowtarzalnego - mimo iz moze nie sprawiało mi to takiej radości, była szarpanina - nawet po dwoch miechach widząc ze mam pokarm mialam myśl na nowo rozbujać laktację, czasami tak go przystawialam - ale mat juz nie wiedzial o co chodzi:dry: rozstać się z karmieniem jak powiedzialaś jest zal w kazdym momencie...

anetka i znając ktosie i w ogóle nas tu tu wszystkie - nigdy a nigdy nie pomyśłalam ze ktoś by tu robił nagonkę na karmiących rodziców butlą

więc całuję Was w czolko obie:-) cmok cmok**********
 
reklama
Dziewczyny a ja Was wszystkie podziwiam, te karmiace, i te ktorym cos na drodze do karmienia stanelo i nie mogly z roznych powodow, te podziwiam za starania i determinacje...
Ja, przyznaje, poddalam sie z karmieniem szybko, Martyna byla na piersi moze poltora tygodnia. I zrobilam to nie dlatego ze jestem nowoczesna, wygodna, ale po prostu egoistka ze mnie i juz. Po pierwszym zapaleniu piersi podjecie decyzji o odstawieniu od piersi szybko podjelam i dzis wstydze sie tego ale czasu nie cofne. Egoizm, czysty egoizm przeze mnie przemawial. Ciezko bylo mi sie przyznac przed sama soba, ale taka jest prawda. Dlatego czesto mam wrazenie ze jesli chodzi o role matki to czegos mi brakuje...
Przykre to ...
 
anetka to ja tez cie caluje w czolko i pamietaj potrzebna ta matka czy nie to dziecko sie poprostu przyzwyczaja i dlatego za ta matka tak ciegle do tego cyca...a nie tam ze potrzebna :sorry: sama widzisz jak dziecko moze byc dobrze na butli...a nawet lepiej. a nawet szczesliwiej... a ty bylas bardzo twarda i mleczarnie rozkrecilas na calego a reszta to juz nie od ciebie zalezala...tylko ze ludzie sa beznadziejni z tym gadaniem i ci sie zrobilo niepotrzebnie przykro...ale mysle ze jak zakonczy sie i ta butla to sie zapomina o calej sprawie...teraz ja pochwalilam sie juz dzisiaj szwagierce i luz bluz zero gadki bo to przeciez moja sprawa no nie...a kol Polka nie potrafila sie powstrzymac aby nie powiedziec- ja karmilam obu swoich synow po rok ---
:oo: phiii i co ona chciala przez to powiedziec? a moja siora jak ze mna gada to zawsze zaczyna od- karmisz jeszcze? :confused2:

kasia23 no ja tez egoistka bo mleka mam duzo...i zadnego zapalenia piersi ani nic:evil: kasia nie wolno ci tak myslec... matka ma tez prawo do dbania o siebie...do tego jest wtedy zadowolona i to wplywa dobrze na dziecko... i to wazniejsze od skladu ludzkiego mleka:blink:
 
u nas jeszcze cyckujemy aż mi wstyd że tak długo:sorry2: przeważnie tyko w nocy a w dzień to tylko do drzemki jak zasypia
 
Kasirka ja tez myslalam, ze nigdy nie oducze Julka cyckania, a tylko raz powiedzialam, ze mnie boli cycus i Julek zrozumial- niedawno po prasznicu sie ubieralam w stanik i m mowi, czy Julek chce mamam tzn cycusia a on na to, ze nie :-)
Teraz to wiem co znaczy przesypiac cale noce i w dzien mam spokoj i wiecej czasu dla siebie:tak:

Moze pomyluj sobie piersi czerwona szminka i powiedz, ze cie boli- u mnie poskutkowalo :-)
POWODZENIA:-):-):-)
 
Kasirka ja tez myslalam, ze nigdy nie oducze Julka cyckania, a tylko raz powiedzialam, ze mnie boli cycus i Julek zrozumial- niedawno po prasznicu sie ubieralam w stanik i m mowi, czy Julek chce mamam tzn cycusia a on na to, ze nie :-)
Teraz to wiem co znaczy przesypiac cale noce i w dzien mam spokoj i wiecej czasu dla siebie:tak:

Moze pomyluj sobie piersi czerwona szminka i powiedz, ze cie boli- u mnie poskutkowalo :-)
POWODZENIA:-):-):-)

jak mówię że boli i chory to Maciej daje cycom tabletki i mówi że wyzdrowieje, ale zaczynamy na dobre, próby już są a na efekt poczekamy:-(
 
wczoraj wieczorem sasnął bez cycania ale nad ranem się obudził około4 i beczał cyca, dalej wlczymy z karmieniem:-(
 
kasira moje oboje dzieciaczki plakaly przy odstawianiu.... ja bylam twarda i po paru dnich bylo po sprawie

koralku jak ci jest z nowym ssakiem u boku?

niki jaka technika karmienia przy dwujeczce? wysypiasz sie troszke?

stjepa jak rafcio sie spisuje?

zosia hophop
 
Kasira-ja też uważam, że powinnaś twardo postawić sprawę, bo będziecie się tak cyckać jeszcze długo, a dziecku powinien już zaniknąć odruch ssania:blink:
 
reklama
KASIRKA trzymam kciuki zeby sie udalo
KTOSIA rafcio zuch cyca wciaga, wciaga rowniez odciagniete z butli, wiec jakby co to luzik :-) ... ja jestem egoistka, planuje (o ile zycie nie zweryfikuje moich planow) ustawowe pol roku cyckania, potem wprowadzam sztuczniaka po trochu tak, zeby do konca roku na modyfikowanym juz calkiem, a potem wolnosc i swoboda forever :tak:
 
Do góry