reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Atruviell - Ja należę raczej do szczupłych więc tym bardziej powinnam już czuć ruchy maluszka. Myślę, że powinnaś poczekać na "konkretne" ruchy - bo tak do końca to pewnie nie wiesz czy to aby na pewno twój dzidzius. Ja tez ciagle mysle o tym dlaczego nie daje zadnych znakow sojego bycia w bruszku - moze to po prostu bardzo spokojna istotka. Na szczescie dwa dni temu bylam u lekarza i slyszalam bicie serduszka wiec wiem, ze dzieciatko tam jest:) i bije mu serduszko:), a to najważniejsze. Cierpliwości - powtarzam sobie i Tobie tez radze się w nią uzbroić.
 
reklama
Atruviell to maleństwo już baraszkuje w Twoim brzusiu. Jest jeszcze malutkie, więc nie ma co spodziewać się silnych kopniaczków tylko delikatnych ruchów.

Ja takie dziwne przelewania w brzuszku czułam już w 16 tyg. Tak jakbym wiedziała w którym miejscu dzidzia się ulożyła. A takie kopniaczki delikatne poczułam w 18 tygodniu i to było takie wrażenie, jakby mi ktoś bączki w brzuszku puszczał ;)
Od niedzieli już czuję wyraźniejsze kopniaczki i wyraźnie czuje je pod ręką jak ją przyłożę do brzuszka. Dzidzia najbardziej lubi fikać wieczorkiem.
Ale powiem Wam, że jakbym miała podać dokładną datę tych ruchów, to nie znam jej :laugh:
 
CZEść dziewuszki:)
zacznie kopać zobaczycie, a raczej poczujecie ;)
mój mały zaczyna kopać od rana jak usłyszy budzik męża o 7 godz. i zauwazyłam ze reaguje na jego głos. Teraz też mi sie przewraca a to chyba dlatego że zjadłam chipsy a dawno ich nie jadłam. poza tym kopie jak tłuke kotlety i ucieram marchewkę na tarce, chyba nie lubi tych dzwieków bo robi się to zazwyczaj na wysokości brzucha a on to słyszy :)

to takie dziwne uczucie jak zaczyna kopać, coś niesamowitego...

Pozdrawiam serdecznie
Mira
 
Jestem w 21 tyg. ciąży i ruchy dzidziusia czuję wyraxnie od 1,5 tygodnia. Pierwszy raz poczułam o 8 wieczorem, spokojnie położyłam się w łóżku, rękę umieściłam na brzuchu w dole, na granicy z "włochami"  ;). Tam czyć ruchy. Od tamtej pory czyję je wyrażnie, w pracy, w domu, wszędzie.

Wczoraj byłam na USG - i wiem że to chłopczyk.  
 
Moje dziecątko jest bardzo ruchliwe!!!
Zwłaszcza po 21 i w nocy, często mnie to budzi nawet. Przewracam się wtedy z boku na drugi, bo myślę że jakoś je tam niechcący uciskam i dlatego się tak kręci.
Wczoraj jednak moja b.doswiadczona kumpela(3 dzieci) powiedziała że maluszki z reguły są ruchliwe wieczorami i nocą i ma to związek z jakimis tam hormonami.
Myslicie że jakiś głośny dźwięk może zaszkodzić dzidzi?
 
Któraś z dziewczyn na forum pisała że pierwsze ruchy można odczuwać jak "trzepot skrzydeł motyla". Bardzo to ładne określenie. I myślałam sobie - - kurcze, tylko co to znaczy. W tym tygodniu wyskoczył mi brzuch bo to dopiero 13tydz (wg. USG 14tc) i któregoś ranka poczułam własnie coś takiego jakten trzepot. Tylko czy to możliwe żeby w tak wcześnej ciązy już coś czuć??? Może ktoś coś o tym wie?
Pozdrawiam (sama nie moge doczekać się tego 16, 17 tyg. kiedy będzie można byc bardziej pewnym ruchów)
A
 
Anik jak najbardziej jest to możliwe. Pewnie masz wrażliwą macicę i dlatego już czujesz, ale to super, gratulacje.
 
reklama
Anik ja mialam to samo, tylko caly czas sobie wmawialam, ze to jeszcze za wczesnie i ze to pewnie gazy :) A te gazy teraz tak mnie boksuja ze ho ho ;D
 
Do góry