reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

U nas dolne jedynki sie odznaczaja na dziaslach ale to jeszcze pewnie potrwa zanim wyjda chociaz mam wrazenie ze jej tam cos w buzi dokucza bo czesto tak dziwnie mlaska jakby cos zula. Pierwszy raz jak to zauwazylam to uparcie szukalam jakiegos obiektu w buzi ;)

U nas dzis jaki ciezki dzien z usypianiem. Jak od dawna drzemka na lezaco przy cycu dziala w ciagu dnia a tym bardziej na noc tak dzisiaj jak tylko sie kladlam obok to krzyk i nie dalo rady. Oby jutro poszlo to w zapomnienie. Hope Ty masz widze identyko schemat i sposob na drzemki do polowy dnia. Pierwsza na lezaco na boku a druga spacer. U mnie srednio jest gdzie spacerowac bo jest las niedaleko ale nie ma parku z chodnikiem a po lesie z wozkiem ciezko jezdzic.

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
Dordaw czekamy na informacje jak przebiegła wizyta u lekarza. Tak, u Nas to właśnie tak to wygląda :) ja chodzę po ulicach gdzie jest mniejszy ruch, albo wybieram się na zakupy :) Kupiłam sobie mufki i słuchawki i maszeruje :) Może problem właśnie ze spaniem był spowodowany ząbkami. Może dziąsła były wrażliwe i nie chciała piersi bo ją troszkę bolało.
 
Nafoczka jak tam u Was?
U nas niefajnie. Byliśmy popołudniu prywatnie u pediatry bo temp. była 3 doby. Wszystko gardło i spojówki rozwinęły się w zapalenie ucha wiec antybiotyk 8-10 dni no i butelki / smoczki odpadają bo go wtedy uszko boli a już nie wspomnę jaki jest "trudny" w tych dniach. Potem kontrola
 
Podobno jak boli ucho malucha to bardzo boli i dużo wtedy dziecko płacze. Współczuje i ściskam mocno:*

Czekamy jeszcze na wieści od Dordaw.

My byliśmy dzisiaj na rehabilitacji, mamy ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Musi ruszyć z miejsca :) Wszystko wygląda tak jakby mu się nie chciało :)
 
Oj biedny, oby szybko wrocil do zdrowia Nafoczka, trzymamy kciuki!

A u mnie kamien z serca. Pediatra powiedziala ze to prawdopodobnie gruczoly ale dala skierowanie na usg dla mojego spokoju. Akurat byl wolny termin na godz 14:00 a o 12:40 wyszlismy od pediatry. Usg potwierdzilo ze to gruczoly i zadnych niebezpiecznych zmian nie ma, ufff. Te rosnace gruczoly (w jednej piersi wieksze w drugiej mniejsze) to od karmienia piersia i podobno to czeste zjawisko. Przekazuje jej z mlekiem jakies hormony. Po zakonczeniu kp powinno minac. Ja o tym wczesniej nie slyszalam. Za 2 tyg na szczepieniu jeszcze wypytam o to pediatre.

Hope ja tez maszeruje w sluchawkach. Ostatnio wkrecilam sie w ta aplikacje spotify i sporo nowych utworow poznaje. Ja zakupy od czasu ciazy robie przez Internet i juz sie do tego strasznie przyzwyczailam. Kiedys sie wybralam z wozkiem do zatloczonego Lidla to jakis stary dziad sie do mnie chamsko odezwal ze mu blokuje przejscie i zebym zabrala to dziecko i od tamtej pory stwierdzilam ze nie bede tracic nerwow.

n59y6iye227k1jnm.png
 
Super, że wszystko jest w porządku! Też o czymś takim nie słyszałam.

A co to za aplikacja?

Ja mam taki bazarek i do niego się wybieram :) Ale zauważyłam, że mężczyźni często pytają czy mi nie pomóc i mnie przepuszczają, a kobiety nie! A powinno być odwrotnie.
 
Dordaw ciesze się ze wszystko ok. Ja mam dwóch urwisów wiec ciężko na spacery się dalsze wybrać. Zresztą mieszkam na wsi to każde wyjście na podwórko to już rekreacja (pomijając obecne okolicznosci) czekam do lata żeby z nimi na rower wsiąść :)
A na razie marzy mi się przespana noc bo cały wypracowany rytm jedzenia spania zasypiania kuleje
 
Ja tez zauwazylam ze czesciej pomocni sa mezczyzni niz kobiety i jestem tym zaskoczona.

Ah ja to bym chciala na wsi mieszkac ale poki co w miescie blizej pracy. Jak mieszkalismy pod Warszawa to jezdzilam w jedna strone 1,5h.

Na spotify ma sie dostep do calej biblioteki przeroznej muzyki. Mozna sluchac w kazdym momencie pelnych plyt ulubionych wykonawcow lub korzystac z roznych sugerowanych skladanek. Najlepiej miec wykupiony abonament bo wtedy znika opcja losowego odtwarzania utworow z plyty ale to wszystko ciezko opisac.

My dzis tez bylismy na rehabilitacji i mamy dalej cwiczyc brzuch, stymulowac przewroty na brzuch i wysoki podpor lezac tez na brzuchu. Teraz zapisze mala dopiero za 2 tyg i licze ze moze do tego czasu w koncu zacznie sie sama przewracac... ale ona ogolnie malo ruchliwe dziecko jest i juz widze ze jej beda takie rzeczy chyba wolniej przychodzic.

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
My też ćwiczymy wysoki podpór. Albo kłade Mikołaja na brzuszku na swojej nodze, albo przed pudełkiem :)

My mieszkamy pod Warszawą, blisko, ale to nie Warszawa :) Następną wizytę mamy w przyszłym tygodniu.

Nafoczka też nie mogę się doczekać kiedy pojedziemy na rower :)
 
Do góry