reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyniki badania nasienia

Rozwiązania
0
Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji moich wyników? Martwi mnie słaba morfologia. Badania robiłem po 8 dniach od ostatniej ejakulacji.
Przechwytywanie.PNG

reklama

Wesoła_Aga

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Z tego co widzę wyniki wymagają tutaj wizyty u lekarza...

Po 1 ruchliwość plemników jest poniżej normy jak również w dużej ilości żołnierzy jest nieprawidłowa budowa. Mam nadzieje, że coś na to poradzą ;-) ;)

Katalinazed

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dzień dobry bardzo proszę o interpretacje ! Czy mam się załamać ?
28F204B7-90C8-40DF-A489-5368E62F9AEC.jpeg

Sierpień2020

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej
Jak interpretować te wyniki?
Zobacz załącznik 1070538
Dzięki. Dziewczyny co dalej robić 8miesięcy starań o dziecko i nic?
Hejo :) 8 miesięcy to naprawdę nie dużo :) my staraliśmy się prawie 2,5 roku jak się udało, straciłam ciążę, to był sierpień 2019-najpierw łzy radości, potem gorzkie łzy.. . zaszłam ponownie w listopadzie, po totalnym odpuszczeniu i pogodzeniu się z myślą że może nie jest nam to pisane.. Odstawiłam witaminy, nawet nie robiłam badań, mój mąż też nie.. Mieliśmy kryzys... aktualnie 18 tydzien ciąży, dziewczynka
Głowa do góry

Rozwiązania
0
Witam, proszę o interpretację wyników. Martwi mnie ta cholerna morfologia.... Można coś z tym zrobić? Jakieś dodatkowe badania, suplementy? Dlaczego na badaniu embriolog nie zamieścił żadnych uwag skoro tylko 1% plemników jest prawidłowych?
Czy wpływ na taką morfologię mógł mieć poważny wypadek z przed pół roku? (kilka złamań różnych częsci ciała, ostatnia operacja 3 miesiące temu oraz głeboki uraz psychiczny). 5 miesiąc biorę Fertilman, staram się zdrowo odżywiać, raz na jakiś czas zdarzy się alkohol (powiedzmy co drugi tydzień). Czy jazda na rowerze może mieć wpływ na morfologię? Nie wydaje mi się abym przegrzewał wtedy jądra gdyż jeżdżę "amatorsko" góra 2 godz. dziennie. Dodam iż staramy się o drugie dziecko.

Załączniki

PatPatPat

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Witam, proszę o interpretację wyników. Martwi mnie ta cholerna morfologia.... Można coś z tym zrobić? Jakieś dodatkowe badania, suplementy? Dlaczego na badaniu embriolog nie zamieścił żadnych uwag skoro tylko 1% plemników jest prawidłowych?
Czy wpływ na taką morfologię mógł mieć poważny wypadek z przed pół roku? (kilka złamań różnych częsci ciała, ostatnia operacja 3 miesiące temu oraz głeboki uraz psychiczny). 5 miesiąc biorę Fertilman, staram się zdrowo odżywiać, raz na jakiś czas zdarzy się alkohol (powiedzmy co drugi tydzień). Czy jazda na rowerze może mieć wpływ na morfologię? Nie wydaje mi się abym przegrzewał wtedy jądra gdyż jeżdżę "amatorsko" góra 2 godz. dziennie. Dodam iż staramy się o drugie dziecko.
Często wpływ na morfologię mają żylaki powrózka, ale to potrafi ocenić lekarz androlog. Czy badanie nasienia było powtórzone?
Wypadek mógł mieć znaczenie ponieważ pewnie brałeś jakieś leki itp do tego stres jest baaardzo szkodliwy na plemniki. Nawet z gorszymi wynikami zachodzą w ciążę no ale niestety morfologia jest zła.

Ostatnia edycja:
Rozwiązania
0
badanie było robione 2 dni temu, kiedy można wykonać ponowne badanie?
Często wpływ na morfologię mają żylaki powrózka, ale to potrafi ocenić lekarz androlog. Czy badanie nasienia było powtórzone?
Wypadek mógł mieć znaczenie ponieważ pewnie brałeś jakieś leki itp do tego stres jest baaardzo szkodliwy na plemniki. Nawet z gorszymi wynikami zachodzą w ciążę no ale niestety morfologia jest zła.

reklama

PatPatPat

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
badanie było robione 2 dni temu, kiedy można wykonać ponowne badanie?
Powtórz za miesiąc, a do tego czasu luźne gatki, nie przegrzewać jąder np laptopem. Jeść orzechy brazylijskie. Witaminy najlepiej osobno cynk, selen, koenzym Q10, wit c1000, kwas foliowy. To wszystko zawiera fertilman co stosowałeś, ale w małych ilościach dlatego najlepiej osobno. Niestety nie ma gwarancji że morfologia się poprawi ale zawsze warto :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Wyniki badania nasienia Potrzebuję porady 0
P Wyniki badania nasienia Potrzebuję porady 3
K wyniki badania nasienia Staramy się 4
T Złe wyniki badania nasienia Potrzebuję porady 7
S wyniki badania nasienia !! proszę o pomoc Staramy się 1
J Dokumenty potrzebne przy porodzie Ciąża, poród, połóg 5
K Badania - wyniki Ciąża po poronieniu 2
A Badanie - morfologia dwulatka Roczniaki i dwulatki 2
E Wyniki badania histopatologicznego Potrzebuję porady 12
K Niepokojące wyniki badania moczu Potrzebuję porady 8
Milenaa0810 Wyniki z badania glukozy 75g Poleć szpital, lekarza, położną 7
Sokolek96 Wyniki badań luxmed Potrzebuję porady 1
R Wyniki Badan - prosze o porade Potrzebuję porady 8
emotion_sickness Wizyty/badania/wyniki Styczniowe mamy 2019 21
Julianna_Szcz Wizyty/badania/wyniki Grudniowe mamy 2018 76
A Badania,wyniki Potrzebuję porady 2
K wyniki badania Staramy się 10
pola06 nasze wizyty u lekarza zdjecia USG wyniki badania Dzieci urodzone we wrześniu 2016 185
emotion_sickness wizyty, badania USG, wyniki badan Dzieci urodzone w czerwcu 2014 3949
Ssabrinaa Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG) Archiwum listopad 2011 3696
Julisia Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg) Czerwcowe archiwum 7060
namia Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG) Dzieci urodzone w marcu 2011 4493
asmodis Nasze badania w ciazy i wyniki Dzieci urodzone w grudniu 2007 145
P Czy wyniki beta hcg sa juz wiarygodne Ciąża, poród, połóg 21
monika34 Wyniki badań Staramy się 1
1 Wyniki testu pappa - dwa różne wyniki Potrzebuję porady 18
M Wyniki do pracy która pisze POMOCY Przyszłe mamy 1
L USG głowy - co oznaczają te wyniki? Potrzebuję porady 12
D Wyniki badań Ciąża, poród, połóg 5
Bedemama! Wyniki ankiet Kwietniowe mamusie 2020 1
A 32 tc wyniki badań krwi Potrzebuję porady 7
A W oczekiwaniu na wyniki Ciąża, poród, połóg 2
Kala2501 Wyniki boleriozy Potrzebuję porady 3
H Toxoplazmoza, dziwne wyniki Ciąża, poród, połóg 5