reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji moich wyników? Martwi mnie słaba morfologia. Badania robiłem po 8 dniach od ostatniej ejakulacji.
Przechwytywanie.PNG
 
reklama
Z tego co widzę wyniki wymagają tutaj wizyty u lekarza...

Po 1 ruchliwość plemników jest poniżej normy jak również w dużej ilości żołnierzy jest nieprawidłowa budowa. Mam nadzieje, że coś na to poradzą ;-) ;)
 
Hej
Jak interpretować te wyniki?
Zobacz załącznik 1070538
Dzięki. Dziewczyny co dalej robić 8miesięcy starań o dziecko i nic?
Hejo :) 8 miesięcy to naprawdę nie dużo :) my staraliśmy się prawie 2,5 roku jak się udało, straciłam ciążę, to był sierpień 2019-najpierw łzy radości, potem gorzkie łzy.. . zaszłam ponownie w listopadzie, po totalnym odpuszczeniu i pogodzeniu się z myślą że może nie jest nam to pisane.. Odstawiłam witaminy, nawet nie robiłam badań, mój mąż też nie.. Mieliśmy kryzys... aktualnie 18 tydzien ciąży, dziewczynka
[emoji8] Głowa do góry
 
Witam, proszę o interpretację wyników. Martwi mnie ta cholerna morfologia.... Można coś z tym zrobić? Jakieś dodatkowe badania, suplementy? Dlaczego na badaniu embriolog nie zamieścił żadnych uwag skoro tylko 1% plemników jest prawidłowych?
Czy wpływ na taką morfologię mógł mieć poważny wypadek z przed pół roku? (kilka złamań różnych częsci ciała, ostatnia operacja 3 miesiące temu oraz głeboki uraz psychiczny). 5 miesiąc biorę Fertilman, staram się zdrowo odżywiać, raz na jakiś czas zdarzy się alkohol (powiedzmy co drugi tydzień). Czy jazda na rowerze może mieć wpływ na morfologię? Nie wydaje mi się abym przegrzewał wtedy jądra gdyż jeżdżę "amatorsko" góra 2 godz. dziennie. Dodam iż staramy się o drugie dziecko.
 

Załączniki

  • wynik.jpg
    wynik.jpg
    987,7 KB · Wyświetleń: 111
Witam, proszę o interpretację wyników. Martwi mnie ta cholerna morfologia.... Można coś z tym zrobić? Jakieś dodatkowe badania, suplementy? Dlaczego na badaniu embriolog nie zamieścił żadnych uwag skoro tylko 1% plemników jest prawidłowych?
Czy wpływ na taką morfologię mógł mieć poważny wypadek z przed pół roku? (kilka złamań różnych częsci ciała, ostatnia operacja 3 miesiące temu oraz głeboki uraz psychiczny). 5 miesiąc biorę Fertilman, staram się zdrowo odżywiać, raz na jakiś czas zdarzy się alkohol (powiedzmy co drugi tydzień). Czy jazda na rowerze może mieć wpływ na morfologię? Nie wydaje mi się abym przegrzewał wtedy jądra gdyż jeżdżę "amatorsko" góra 2 godz. dziennie. Dodam iż staramy się o drugie dziecko.
Często wpływ na morfologię mają żylaki powrózka, ale to potrafi ocenić lekarz androlog. Czy badanie nasienia było powtórzone?
Wypadek mógł mieć znaczenie ponieważ pewnie brałeś jakieś leki itp do tego stres jest baaardzo szkodliwy na plemniki. Nawet z gorszymi wynikami zachodzą w ciążę no ale niestety morfologia jest zła.
 
Ostatnia edycja:
badanie było robione 2 dni temu, kiedy można wykonać ponowne badanie?
Często wpływ na morfologię mają żylaki powrózka, ale to potrafi ocenić lekarz androlog. Czy badanie nasienia było powtórzone?
Wypadek mógł mieć znaczenie ponieważ pewnie brałeś jakieś leki itp do tego stres jest baaardzo szkodliwy na plemniki. Nawet z gorszymi wynikami zachodzą w ciążę no ale niestety morfologia jest zła.
 
reklama
badanie było robione 2 dni temu, kiedy można wykonać ponowne badanie?
Powtórz za miesiąc, a do tego czasu luźne gatki, nie przegrzewać jąder np laptopem. Jeść orzechy brazylijskie. Witaminy najlepiej osobno cynk, selen, koenzym Q10, wit c1000, kwas foliowy. To wszystko zawiera fertilman co stosowałeś, ale w małych ilościach dlatego najlepiej osobno. Niestety nie ma gwarancji że morfologia się poprawi ale zawsze warto :)
 
Do góry