reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypadanie smoczka w nocy

Ok. Powinno być dobrze, bo powiem szczerze u mnie to moja matula podsunela mi ten pomysł mówiąc, ze te smoczki z kauczuku to smoczki a nie jakieś g.... :) no i oczywiście tekst: ach kuzwa te nowości, co oni nie wymyślą. Jedzilam szukałam kupiłam i spokój.
Jak tylko zastosujemy to zdam relacje :)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
My miałyśmy smoczek Chicco Physio Soft - jest on na tyle łatwy do chwycenia, że nawet jak wypadał córce, to wierciła się i zawsze natrafiała na niego rączką :) Ja go bardzo polecam, jest miękki i nie zostawia śladów na buzi.
A co do oduczania teraz, bo potem będzie cieżko... Mam mieszane uczucia. Moja córka gdy miała 7 mcy bardzo potrzebowała smoka, miała silną potrzebę ssania. Gdyby go nie miała w nocy, to pewnie by się budziła 100 razy na mleko... To wszystko kwestia dziecka. Ja bez problemu, w 1 dzień odstawiłam smoczek, gdy córka miała 1,5 roku. Bez płaczu, krzyków - mimo, że była z nim naprawdę bardzo związana. Po protstu 1,5 roczniak jest na tyle duży, że zrozumiała moje tłumaczenie - że smoczek się zepsuł, że od teraz już go nie będzie itp. Powtarzała "smoczek be" kilkanaście razy i zasnęła :D
 
My miałyśmy smoczek Chicco Physio Soft - jest on na tyle łatwy do chwycenia, że nawet jak wypadał córce, to wierciła się i zawsze natrafiała na niego rączką :) Ja go bardzo polecam, jest miękki i nie zostawia śladów na buzi.
A co do oduczania teraz, bo potem będzie cieżko... Mam mieszane uczucia. Moja córka gdy miała 7 mcy bardzo potrzebowała smoka, miała silną potrzebę ssania. Gdyby go nie miała w nocy, to pewnie by się budziła 100 razy na mleko... To wszystko kwestia dziecka. Ja bez problemu, w 1 dzień odstawiłam smoczek, gdy córka miała 1,5 roku. Bez płaczu, krzyków - mimo, że była z nim naprawdę bardzo związana. Po protstu 1,5 roczniak jest na tyle duży, że zrozumiała moje tłumaczenie - że smoczek się zepsuł, że od teraz już go nie będzie itp. Powtarzała "smoczek be" kilkanaście razy i zasnęła :D
Też poczekam z odstawieniem tym bardziej że zęby zaczynają mu wychodzić

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie jest podobnie, maly budzi sie, a jak daje mu smoczka to czesto zasypia znowu. Z tym, ze mojemu synkowi akurat zeby wychodza, wiec to na pewno tez ma wplyw. Ale sama zastanawialam sie, co zrobic, zeby mu w nocy nie wypadal smoczek, bo jednak to meczace.
 
reklama
Wszystkim dzieciom wypadają smoczki bo po prostu nie ssa ich cała noc tylko do póki nie usna/pewniej fazy snu. Rozluźniają się mięśnie buzi i smok wypada. A że dziecko się przebudzi i tylko ze smoczkem umie zasnąć to za nim płacze. Tak będzie dopóki dziecko samo nie opanuje wkładania go z powrotem

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
reklama
Do góry