reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypadanie włosów - ratunku!

Dołączył(a)
3 Lipiec 2013
Postów
11
Ja rozumiem że po porodzie przez pierwsze tygodnie włosy muszą wypadać bo całą ciążę pięknie się trzymają i są cudne, ale minęło 18 tygodni a ja nie mam połowy włosów jestem przerażona .
Powiem szczerze, ze po pierwszej ciąż tak źle nie było mimo iż byłam po narkozie i tez karmiłam piersią i to długo - 1,5 roku.
Poradźcie co mogę zrobić zanim całkiem wyłysieję
 
reklama
Znam ten problem. Jestem 16 tyg po porodzie i włosy wypadają mi garściami, a nie karmię piersią. Też straciłam połowę włosów. Dobrze że zawsze miałam bujną fryzurę to jakoś wyglądam :/ Kupiłam sobie witaminy na włosy, szampon na wypadanie i stosuje odżywkę na włosy po każdym myciu. I zaczęłam zaplatać warkocza aby ich nie osłabiać ciasno związaną gumką, z tego robię luźnego koka i podpinam spinkami - przynajmniej nie latają moje włosy po całym domu. Na razie te zabiegi nie przynoszą wielkich sutków :(
 
Mnie również właśnie po drugiej ciąży wychodziły włosy garściami i niestety nie ma na to sposobu. Co ma wypaść, wypadnie :( ja miałam aż prześwity na głowie i byłam tym przerażona! Teraz jestem ponad rok po porodzie i wszystko odrasta. Musicie być cierpliwe :(
 
Mi teraz leciały garściami, przy pierwszej ciąży.. dopiero teraz mi sie pokrywają zakola.. córka zaraz skonczy 7 mcy..
 
Ja mam porównanie po trzech porodach- po pierwszym i trzecim nic złego z włosami sie nie działo i to podczas tych ciąż bardzo restrykcyjnie przyjmowałam suplementy, a przy drugiej trochę odpuściłam i co? Po kilku miesiącach od porodu straciłam sporo włosów... U mnie to była kwestia dożywienia organizmu.
 
Ostatnia edycja:
Jakbym czytała o sobie płakać mi się chciało jak widziałam kępy moich włosów na poduszce i podłodze koszmar. Mi pomógł szampon dermena on stymuluje odrost włosów i chamuje to wypadanie nie jest tani ale warto
 
20171018_153153.jpg
Mnie też wypadają włosy na potęgę.miałam prześwity.w sklepie internetowym kupiłam maskę do włosów do stosowania 2-3 razy w tygodniu.ma stymulować odrastanie włosów.jest super. Ja stosuję po każdym myciu bo zatykam włosami odpływ. Zażywam też biotebal 2 miesiąc.włosy zaczęły odrastac. Teraz w tych przeswitach wyglądają jakbym sciela maszynką.
 

Załączniki

  • 20171018_153153.jpg
    20171018_153153.jpg
    601,8 KB · Wyświetleń: 7 429
Dzięki dziewczyny za rady, chętnie wypróbuje sprawdzone przez was kosmetyki. Karmiąc piersią nie wiele rzeczy czy suplementów diety można przyjmować. Zacznę od serii Jantar, pamiętam ze kiedys przez przypadek kupiłam szampon z bursztynem, okazał się rewelacyjny - włosy były po nim bardzo miękkie i delikatne, ale nie wiedziałam że jest pomocny tez przy wypadaniu włosów. Spróbuje i za jakiś czas odezwę się czy pomaga.
Ja prześwity juz mam takie że mam ochotę w ogóle juz nie brać szczotki do rąk i nie czesać tych biednych włosów, a miałam ich kiedyś na prawdę sporo nadzieja tylko że odrosną ...
 
Nie martw się, odrosną :).ja jak któregoś dnia zobaczyłam te łyse miejsca to się poryczalam i chcialam już zgolic resztę. Mama mi przypomniała o tej masce do włosów. Siostra jak była nastolatką też miała taki problem przez hormony. W aptece polecili ten produkt i włosy zaczęły odrastac.chciałam kupić w aptece ale są tylko zamienniki biowax. W dodatku w mniejszych pudełkach i droższe. Ja kupiłam na stronie e.kobieca.był w promocji po 9 zl.czytałam też opinie że stosują go również osoby po chemioterapii.może to drastycznie brzmi ale jak podczas mycia głowy wyciagalam całe pasma włosów to tak się czułam. Po 1 ciąży nic takiego nie było. Włosy wypadają przez hormony. podobno co ma wypaść to wypadnie.ale jest już lepiej. Włosy mogą wypadać do 6 miesięcy. Ja już mam 2,5 za sobą i liczę że wcześniej przestaną. Ważne że odrastają :biggrin2:
 
reklama
Do góry