reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka-co kupić i kiedy ?

Witam. Wklejam Wam moją listę rzeczy do szpitala. Moja torba już czeka :-)
- dowód osobisty
- dowód ubezpieczenia (może być RMUA lub książeczka z aktualną pieczątką - ważną 1m-c)
- karta ciąży (WR, Hbs)
- wynik badania grupy krwi
- wynik konsultacji specjalistycznej (jeśli taka była)
- ostatni wynik USG (warto też zabrać ten z 13tc - to ten 'większy')
- wyniki p/ciał (jeśli były wykonywane)

- termometr elektroniczny
- papier toaletowy
- przybory toaletowe
- ręczniki papierowe + 2 zwykłe
- woda niegaz mała x2(wodę poleciła położna na szkole - przyda się podczas porodu,a małą lepiej podnieść)
- wkładki higieniczne (dla kobiet po porodzie typu Bella)
- szlafrok
- 2 koszule dla matek karmiących
- klapki pod prysznic, kapcie
- biustonosz do karmienia
- wkładki laktacyjne
- majtki jednorazowe lub zwykłe przeznaczone na straty
- skarpetki 2 szt.

- pampersy ok 30 szt.
- kosmetyki dla dziecka (coś do kąpieli, coś po kąpieli i krem przeciw odparzeniom)
- rożek/śpiworek
- pieluszki tetrowe x3
- body x3
- pajacyk x3
- rękawiczki niedrapki
- skarpetki x2
- czapeczka x2
 
reklama
witajcie, zanim ja ponownie spakuję torbę do szpitala to minie jeszcze sporo czasu, ale pamietam jeszcze jak pakowałam ją rok temu:) powyzsza lista jest super, z tym ze ja radziłabym zabrac co najmniej dwa stanniki do karmienia:) powiem Wam z własnego doswiadczenia ze warto spakowac dwie torby, pierwsza to taka do porodu a druga po porodzie:) znacznie ulatwia organizację i pamietajcie koniecznie aby zapoznać Waszą drugą połówkę lub inna osobę ktora bedzie przy porodzie z zawartością Waszej torby, aby w czasie partych nie tłumaczyc gdzie jest np woda:)
Polecam takze do porodu wodę termalną w areozolu do spryskiwania buzi:) i wodę mineralną z dziubkiem, łatwiej się pije leżąc:)
życzę lekkich porodów i zdrowych Maluszków:)
 
Ja jestem w 24tc i większość rzeczy z wyprawki już mamy. Ze względu na ceny warszawskie zaczeliśmy kupować już 2 miesiące temu. Tak naprawdę zostały mi do kupienia tylko rzeczy dla mnie i środki higieniczne dla dzidziusia. Zastanawiam się tak z czystej ciekawości ile wcześniej przed porodem miałyście już spakowaną torbę do szpitala?
 
Jesli chodzi o wyprawde to moge powiedziec, ze napewno niepotrzebny bedzie termometr do wody - nowe mamy szybko zalapia w jakiej temperaturze kapac maluszka. Ja tez odradzam rozek. Moj maly na poczatku byl zawiniety w cieplutki kocyk i lezal w koszyczku. Rozek kupilam i nigdy go nie uzylam wiec dla mnie to byl zbedny wydatek.

Torbe do szpitala spakowalam w 37 tyogdniu ciazy.
 
Jeśli chodzi o pieluchy - to trzeba się zorientować jak jest w danym szpitalu - u mnie np dają, więc nie trzeba brać.
Nam na sr położna doradzała jeszcze spakowanie czekolady :-) - jeśli poród przebiega prawidłowo to podobno można się wspomóc energetycznie.
Zależnie od szpitala - kubek, talerzyk i sztućce na później.
Kanapki - dla męża i dla siebie po porodzie jakby się urodziło o jakiejś dzikiej porze ( podobno jest się mega głodnym jak emocje trochę opadną)
 
ja torbę spakowałam w 35tc:) rozek bardzo mi sie przydał, poniewaz synek urodził sie chudziutki i w rozku było mu cieplutko a dla mnie wygodniej do podnoszenia Stasia.
 
ja lezalam w szpitalu wczesniej wiec mama dowiozła mi torbe taka z malego rzeczami godz przed cesarka.U nas trzeba było miec swoje paperchy, no i dla siebie pampersy takie wielki po porodowe.dla dziecka tez trzeba bylo miec kosmetyki.ubanka ani oni nie dawali ani nie było potrzeby miec swoich.Dziecko zawijali w tetrte potem powłoczke od poduszki i zawiązuwali sznurkiem (przez to dziecko dostało odpazeń i zakazilo sie gronkowcem(pecherzyca grakowcowa0).w kazdych szpitalach inny zwyczaj,tu u mnie normlanie daja dziecko a tam gdzie rodzilam dziecko przez caly pobyt Ma być zawiniete szczelnie w posciel od poduszki.TYlko głowa mu wystawała
 
Kochane Mamusie, czy któraś z Was kupiła może kosz do spania dla dziecka? ja sie nad tym zastanawiam, poniewaz dziecko przez pierwsze miesiące będzie w naszej sypialni, gdzie jest niewiele miejsca. następnie powedruje do lózeczka w pokoju starszego brata, a Stas bedzie spał już w "dorosłym" łóżku. zastanawiam sie czy taki kosz jest wygodny i czy starczy choc na 4 miesiące.
 
ati pierwszy raz spotkałam się z listą w której występuje termometr elektroniczny, heh no ale jeszcze pewnie wiele mnie zadziwi

co do torby do szpitala u mnie trzeba mieć ubranka, pampersiki, chusteczki nawilżane, kosmetyki i kocyk lub rożek dla dziecka , dla mamy piżama, woda, sztućce i kubek (ponieważ obiady dowozi katering), stanik, podpaski, dokumenty, ręcznik + przybory toaletowe.

A co do wyprawki ogólnej dla malca to mam już większość rzeczy - jedynie tylko łóżeczko i kosmetyki muszę dokupić bo wcześniej co miesiąc coś kupowaliśmy dzięki temu zostało nam tylko to do kupienia, za to dla siebie nie mam nic. Musze kupić stanik, podkłady, podpaski, majtki jednorazowe i piżamkę rozpinaną.
 
reklama
Do góry