reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA dla malucha (i mamy do szpitala)

reklama
Dziewczyny listy genialne, nie było mnie parę tygodni na forum a tu takie zmiany. Super IVI te listy, ja będę mieć pierwsze dziecko więc naprawdę są one dla mnie dużą podpowiedzią jak się przygotować, Naprawdę super, dzięki wielkie ;) Mam pytanko jeszcze do szpitala potrzeba wziąć dla dziecko całe ubranie na te kilka dni tak? Wszystko jest nasze w co ubierają dziecko?
 
karolka - musisz dowiedzieć się w szpitalu w którym będziesz rodzić. U mnie w szpitalu muszę mieć wszystko dla dzidziusia, ale dziewczyny pisały że u nich część ubranek szpital daje.. Także koniecznie zadzwoń! tak samo wypytaj o listę rzeczy dla siebie - co musisz mieć a co niekoniecznie:)
 
no właśnie tak jak pisze IVi zadzwoń do szpitala!albo napisz maila,albo się przejedź,to często oprowadzają po porodówkach i oddziałach poporodowych(fajne jak ktoś się baaardzo przejmuje tym jak to będzie)...
ja np. dla dziecka na pobyt w szpitalu potrzebowałam tylko chusteczki nawilżone i nic więcej(tylko na wyjście ze szpitala potrzebowałam moje) a dla siebie wszystko (oprócz podkładów)
i jeszcze zapytaj czy w szpitalu dozwolona jest bielizna...bo u nas ani gatek ani biustonoszy nie wolno.....
 
Ja tylko napiszę, że na pierwsze tygodnie najbardziej sprawdził się u mnie zestaw: bodziak z długim rękawem + śpiochy. W ogóle body to najwspanialszy wynalazek dla niemowląt - trzyma ładnie pampers, nic się nie podwija, itd. Ja osobiście nie przepadałam za pajacykami - ewentualnie do spania, miałam tylko kilka sztuk i to "dostanych". Ktoś mądrze wg mnie napisał, żeby raczej nie kupować spodenek i bluzeczek w tych najmniejszych rozmiarach, bo dzidziusiowi w tym po prostu niewygodnie. Ja zaczęłam zakładać taką bardziej urozmaiconą garderobę ok. 3 miesiąca.

Zgodzę się też z jedną z przedmówczyń, że Frida jest doskonałym wynalazkiem. U nas też bardzo sprawdził się podgrzewacz. Pieluchy - wg mnie tylko firmy Pampers, najlepsze. Chusteczki nawilżane jakieś dobre - ja miałąm pampers sensitive - bardzo bardzo dużo tego idzie, ale nie trzeba kupować hurtowo, bo przecież to ogólnie dostępne. Poduszki w łóżeczku może wcale nie być.

W szpitalach jest różnie - w niektórych mama musi mieć wszystko dla swojego maluszka, w moim - tylko chusteczki i ubranka "na wyjście".

Kupcie też dobry proszek do prania dla niemowląt. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę. W ogóle to będąc w pierwszej ciąży kupiłam wszystkiego za dużo - ale to już tak mamy mają. Teraz podchodzę troszkę, ale tylko troszkę rozsądniej.
 
u nas w szpitalu ciuszki dla maluszka są - tylko na wyjscie oczywiscie swoje... dla mamuśki tez większosc rzeczy jest....:) gdzies za miesiąc idziemy się przejsc po porodówce zeby pozaglądac we wszystkie zakamarki;p


----
co do nawilzanych chusteczek nie kazdemu ida hurtowo:) ja po rozmowach z Paniami ze szkol rodzenia...z tymi od laktacji i innymi na porodowce ....chusteczek nie bede uzywala na codzien po kazdym przewijaniu...tylko na wyjazdach jak juz... czy na wyjścia. ;-))) a chusteczki zalezy jakie dla kogo :) kolezanki synuś na pampersowe reagował źle i metodą prób i błędow wyszło na to ze uzywac mogą tylko z babydream. :) innej pupci służą tylko te z Dady chusteczki:)
u nas w ruch idzie miseczka z wodą/wacik/tetrówka itd... chusteczki na wyjazdach;-)
Na pewno kazda znajdzie swój najlepszy sposob itd;-)
 
reklama
manta - u nas synek też był uczulony na wszystkie możliwe chusteczki, dlatego przez bardzo długi czas jedyne co używałam to woda+gazik ;) Dopiero później się uspokoiło i chusteczki pampersa możemy stosować.
dziewczyny pamiętajcie też aby pupci maluszków za bardzo nie nawilżać! odrobinka kremu, nawet nie co przewijanie, spokojnie wystarczy!
 
Do góry