reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka malucha

Zor jeśli to cię pocieszy ja nie mam jeszcze nic, na początku nie chciałam zapeszyć a teraz mino L4 nie mam czasu , wiecznie wymyślam jakieś gruntowne sprzątania w domu bądź mnie nie ma po całych dniach. ale już sobie obiecałam ze w przyszłym tyg pojadę i już coś kupie unisex bo dopiero zacznie kupować na porządnie po połówkowym które będzie w połowie października.

oglądałam allegro na bieżąco i stronę h&m też mam opanowaną i kilka pozycji wybranych które na pewno kupie.


też mam dopiero w październiku.. ale już coraz trudniej prowadzi mi się auto.. a że dupka się przyzwyczaiła to bez auta na zakupy będzie trudno.. więc chyba będę musiała w najbliższych dniach większe zakupy zrobić.. a potem już tylko allegro itp z dowozem ;)

pewnie ze jest czas :-) my takie ogolne zakupy przy córce zrobilismy przy jednym wyjsciu do sklepu - wydajac oczywiscie sporo kasy, dlatego tym razem bym chciala porozkladac wszytko w czasie, co by nasz budzet nie dostał tak po nosie.

znalazlam fote po poprzednich zakupach i nasz dzieciowy kacik wygladal tak
Zobacz załącznik 644362Zobacz załącznik 644363

uroczo sie wraca do tego :-)

hmmm wbrew pozorom chyba nie jest tego aż tak dużo? :)



ponoć w takich ozdobach (jak i "moskitierach") zbiera się dużo kurzu.. i trzeba ciągle prać ;) ale co ja tam wiem:p
 
reklama

pieknie to wyglada, ale... to czesto jest tak, ze trzeba sie przekonac na wlasnej skorze czy cos jest praktyczne czy tez nie. pamietam jak wszyscy mi odradzali taki mega komplet poscielowy z baldachimem itp. ja oczywiscie musialam go miec bo musiało byc pieknie, ale co na tym kurzu sie zbieralo to bajka. pralam co 4 dni bo jestem mega alergikiem no i bałam sie o O. jednak mial jedna boska funkcje, bo jakoze mieszkalismy w 3 w jednym pokoju, to jak Mała spała ogladalismy tv i ja zasłanialismy tym baldachimem zeby Jej nie swiecilo po patrzydłach :-)

pompony beda bardzo zbieraly kurz, ale wygladały pieknie :-)


Ja nie mam totalnie żadnego doświadczenia w kwestii ubioru maleństwa, ale jak się tak przyglądam tym ciuszkom które już skompletowałam to myślę sobie że chyba wygrają bodziaki i smerfne portaski :-D raz dwa i Malutek ubrany ;-)
robię powoli zapasy dla Dzidzia tylko i wyłącznie dlatego że boję się finansowego krachu kiedy trzeba by było wszystko naraz kupić :-p oraz zimy, którą jestem przerażona, w Wiśle nas nie oszczędza...a ja z brzuszkiem już nie będę miała tyle siły i wigoru jaki mam jeszcze teraz. Więc powolutku zbieram co może się przydać :tak:
łóżeczko mamy w spadku po mnie :-D mega sentymentalne i nie wyobrażam sobie innego. Musimy dokupić tylko materac i pościel ;-)
do wózka przymiarki też były zrobione w ciąży z Zuzią. Tylko zamówić wystarczy ;-)

czad takie łózeczko :-) a w zimie to pan kurier bedzie sia martwil, jak Ci to wszytko dostarczyc :tak::tak::tak::tak::tak:

widziałam ostatnio w smyku pajacyki na suwak..... super sprawa i ekspresowe ubieranie:-)

rewelacyjne sa, tylko smyk mnie zwala na nogi cenami...:szok:

hmmm wbrew pozorom chyba nie jest tego aż tak dużo? :)




ponoć w takich ozdobach (jak i "moskitierach") zbiera się dużo kurzu.. i trzeba ciągle prać ;) ale co ja tam wiem:p

no niby nie duzo, ale jak w pokoju nie bylo nic, a pozniej lozeczko, komoda (wypełniona po brzgi :tak:) to wpadlismy w lekka konsternacje, jak my zyc bedziemy :-) K. wpadl tę konsternacje kilka godzin wczesniej przy kasie jak zobaczył 4 cyfrowy rachunek (wozka w tym jeszcze nie bylo).... dlatego teraz na raty bede kupowala.

polecam pieluszki flanelowe :-) rewelacyjnie sie sprawdzaja :-)
 
Dragonella a eo czego tych flanelowych używałaś? Bo ja slyszałam że bardziej tetrowe niż flanelowe sie przydają.

Kupiłam dzis ten podkład do łóżeczka w biedronce także dziękuje za informacje bo widziałam je wczesniej w sklepie i nawet nie pomyslalam że będą potrzebne :) dopiero jak ktoś napisał :D
 
np. jak u lekarza bylismy to kladalam na przewijaki, zeby bylo higienicznie. Młoda miala bardzo zwazliwa skore i jak ja kapalismy to szedl recznik na to flanelka i dopiero ONa, zeby skora nie dotykala bezposrednio recznika (jest bardzo delikatna dla skory i swietnie tez absorbuje wode). Poza tym wszedzie gdzie nie szlismy to bralam bo sie na niej kulała.

u nas tetrowe to tez podstawa. zwane sa popularnie lulkami, bo jak Olka dostawala lule wiedziala ze do spania sie szykuje - taki system wypracowalismy do lulania :-) na tetre trzeba uwazac, bo czesto szmaty sprzedaja i pompierwszym praniu robia sie siatki wedkarskie.
u nas w szpitalu bąble po porodzie pakuja w tetre i rozek. ja mialam swoje bo Olka dostala taaaaaakiego uczulenia na szpitalne, ze wygladala jak burak.. jesli w Waszych szpitalach tez tak jest to polecam miec swoje i to jakies kolorowe co by polozne terrorysti nie uznały ich za szpitalne:-)

a te podklady to gumowane czy z takiego materiału?
 
Drago dzięki, mam jedna flanelowa wiec dokupie, kupilam tez w rossmanie taka flanelke z cerata pod spodem to sie przyda gdyby przyszło mi przewijac gdzieś u kogoś :)

A ten podkład ma materiał z jednej strony a z drugiej cos nie przemakalnego
 
Dziewczyny czytam Was i też coraz intensywniej myślę, też nie mam nawet wyprawki do szpitala, bo po prostu nie wiem czego i ile kupić? każda wyprawka, którą przeglądam w internecie ma inny zestaw?
ostatnio byłam w smyku i według mnie też te ceny są wysokie tak jak pisze Dragonella, ale mają wyprzedaże kilka razy do roku, teraz widziałam śpiworek na ramiączka za 39 zł przeceniony o 70%, ale też nie wiedziałam czy to się sprawdzi?
zapisałam się do stałych klientów jak dostanę informację o przecenach dam znać;-)

Ja ze swojej strony chciałabym poprosić którąś z doświadczonych mam, aby napisała tak od siebie, co jest potrzebne, co się sprawdziło, a na co nie wydawać kasy, z góry dziękuję:tak:?
 
Ostatnia edycja:
Kasia ja podobnie pytałam, ale powiem Ci że nie dostaniesz jednoznacznej listy :-) to co sprawdziło się u jednej mamy, u drugiej mogło być zupełnie nie przydatne.

Co do smyka, to faktycznie rzeczy nie są tanie, ale osobom z Łodzi i okolic jeśli chcą kupić w smyku to polecam sklep smyka w ptak outlet, bo tam widziałam że faktycznie można kupić taniej, jest też taka strona Outlet dziecięcy - zabawki, gry, ubranka - sklep dla dzieci Smyk.com

Warto też w h&m czy c&a spojrzeć, są tam promocje czasem, ja jakiś czas temu trafiłam w h&m na obinżkę 20% na rzeczy dla dzieci, kupiłam też kilka body w pepco. Natomiast nie ukrywam że mam też sporo rzeczy z lumpków i nie które wyglądają ładniej niż te które kupiłam w sklepie :)

A jeszcze sobie przypomniałam że widziałam w sklepach takie wyprawki do szpitala, w pudełku kilka sztuk ubranek w cenach ok 80-120 zł zestaw, w smyku w ptak outlet kupiłam taki zestaw za 30 zł :-) także warto się rozglądać i dlatego ja zaczęłam wyprawkę wcześnie kompletować, tym bardziej że daje mi to dużo radości :-D
 
dzięki anii84, ale może, któraś z mam się zdecyduje napisać coś od siebie, ja będę wdzięczna, ja też dostałam część ubranek po siostrzeńcach, ale są to różne ubranka, lato, zima i rozmiary, z lumpków też będę korzystać, ale fajnie, że napisałaś o tym outlecie dziecięcym zaraz będę szukać wyprawki, bo w smyku cena waha się od 80 do 140 zł, w butiku "za rogiem" to koszt ok 60 zł, to jeszcze kupię, ale nie mam pojęcia o butelkach, smoczkach, laktatorach:szok:
 
ja trochę posiłkowałam się tą stroną

Co trzeba kupić dla noworodka | mamazone.pl

a z ubranek miałam

5 szt body krótki rękaw (zapinane kopertowo ) roz 56
5 szt body krótki rękaw (kopertowe) roz 62
po 3 szt body długi rękaw (kopertowe) roz 56 i 3 szt 62
5 szt pajacyki roz 56 i 5 szt roz 62
2 kaftaniki 56 i 2 62 ( u mnie się nie sprawdziły)
2 szt śpiochy 56 i 2 szt 62 ( u mnie sie nie sprawdziły)
grubszy pajacyk polarkowy na 56 na wyjścia jak było chłodniej
dresik 62
2 bluzy 62
4 spodenki ( 2szt 56 i 2 62)
1 cieńsza bluzo/kurtka)
3 pary skarpetek
3 czapeczki
1 niedrapki ( nie sprawdziły się bo spadały)
3 bandanki na szyję ( takie ala śliniaki na rzep) przydawały się przy ulewaniu i ślinieniu
1 rożek
1 śpiworek do spania ( spała w nim od 2 miesiąca) wcześniej w rożku
5 kocyków (cieńsze i grubesze ) do wózka samochodu domu itp
15 pieluch tetrowych i 8 flanelowych i było w sam raz

zaznaczam że moja córka rodziła się w maju więc akcesoria zimowe nie były potrzebne...........

chyba o niczym nie zapomniałam

to tylko ciuszki dla dziecka a w sumie jest tego dużo dużo więcej......;-)
 
reklama
Dziewczyny czytam Was i też coraz intensywniej myślę, też nie mam nawet wyprawki do szpitala, bo po prostu nie wiem czego i ile kupić? każda wyprawka, którą przeglądam w internecie ma inny zestaw?
ostatnio byłam w smyku i według mnie też te ceny są wysokie tak jak pisze Dragonella, ale mają wyprzedaże kilka razy do roku, teraz widziałam śpiworek na ramiączka za 39 zł przeceniony o 70%, ale też nie wiedziałam czy to się sprawdzi?
zapisałam się do stałych klientów jak dostanę informację o przecenach dam znać;-)

Ja ze swojej strony chciałabym poprosić którąś z doświadczonych mam, aby napisała tak od siebie, co jest potrzebne, co się sprawdziło, a na co nie wydawać kasy, z góry dziękuję:tak:?

u nast ten spiworek kompletnie sie nie sprawdzil... córka mi sie w nim darła do granic mozliwości. wolała miec wolne nuchy i tak samo rożek do niczego sie nie przydał... ale sa maluchy, które uwielbiaja rozki bo sa skrepowane i czuja sie w nich bezpieczne, wiec złoteg srodka na to nie ma... jakby co to ja swoj rozek moge oddac za jakiegos bodziaka :-)

nie ma w sumie takiej listy rzeczy, ktore sa uniwersalne, bo kazdemu odpowiada co innego. mi sie w szpitalu przydały nakładki na sutki http://merlin.pl/Silikonowe-oslonki...1383102.html?gclid=CMTklMH_7MACFRHLtAode0wAYA po cc czesto jest klopot z pokarmem a mały ssak ssie ile wlezie i cycki dostaja popalic. do tego masc bepanthen no i hartowanie cycków jeszcze przed porodem - zimna woda pod prysznicem.

jesli chodzio o laktator to ja mialam taki laktator rÄ™czny Lovi Senso 16/202 + GRATIS - sklep.bytomska12.pl Na szkole rodzenia pani mowila, ze takie tłokowe są najlepsze i nam faktycznie sie sprawdził z tym, ze _jakby to nie zabrzmialo_ mi pomagał mąż w odciąganiu :-) Prawda jest tez, ze nie uzywałam, go zbyt duzo bo nie mialam tez problemu z cyckami - bałam sie nawału pokarmu, zastojów - a nic takiego mi sie nie przydazyło.
ooo tutaj jest taki podobny Laktator Lovi Protect - Dwufazowy (4583192040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. w nim fajne jest to ze mozna regulowac siłe ssania. ma tez całkiem dobra cene.
ja swoj wysterylizowałam i schowałam dla nast bąka ale zmienili cos z butelkami i musze kupic nowy, wiec wlasnie taki nabede.

butelki dobiera sie zazwyczaj juz do laktatora, zeby pasowały, tak samo smoki do butli.

jesli chodzi o smoka uspokajacza to my uzywalismy tez lovi. wazne by nie kupowac takich gumowych dziadostw i jesli decydujemy sie na zakup to jedna sztuka wystarczy, bo nie kazde dziecko tego potrzebuje - moja miala chyba 2 smoczki na cała kariere, a pozniej pokochała ciumanie kciuka.....:baffled::baffled::baffled: co tez sie zdarza i wcale nie spedzas snu z powiek, bo sie oduczyła :-)

potrzebne sa koszule z rozcięciami. ja mialam w szpitalu 3, bo na salach jest mega gorąco i sie pocilam jak zwierz. po cesarce nie ma mowy o całkowitym prysznicu (nie mozna moczyc rany, nie bylam w stanie sie umyc kompleksowo), wiec cos odswiezajacego sie przydaje.

ja uzywałam tez dłuzszy czas kosmetyków takich o Biały jeleń - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bezzapachowych, bo dziecko mi nie znosiło intensywnych zapachów.

mysle co jeszcze :-)
 
Do góry