reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka malucha

Z niewiadomych powodów nie mogę spać (podejrzewam wypitą wieczorem colę), stąd ta nieludzka godzina pisania postu :eek:.
Moja córeczka nie miała problemów skórnych (pomijając trądzik niemowlęcy) oraz nigdy nie reagowała alergicznie (ani na kosmetyki, czy produkty spożywcze). Więc wylosowałam chyba dziecko łatwe w obsłudze :-D.


Co do wysuszania, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to pytanie: czy niemowlę nie było zbyt często myte? Zdaję sobie sprawę, że to pewnie dla większości szokujące (bo i dla mnie było), ale mojego niemowlaczka myłam w czystej, twardej wodzie (naprawdę twardej bo nie nadążam z odkamienianiem czajnika)... RAZ na 2 TYGODNIE!

Takie zalecenia propaguje austriacka służba zdrowia. Bardzo to zastanawiające, prawda? Z czasem te zasady stały się częścią mojego stylu wychowania, czyli w skrócie: mniej znaczy więcej; im bliżej natury - tym lepiej.
Skoro nie uchronimy dziecka przed drobnoustrojami, wesprzyjmy go w udanym życiu z nimi. To znaczy: pozwólmy mu skolonizować własną florę bakteryjną, aby ta mogła odpierać ataki „obcych”.


I jeszcze taki mini-apel
Drogie Młode Mamy, kompletowanie wyprawki dla nadchodzącego Maleństwa sprawia wielką radość i trudno się temu szaleństwu oprzeć. Miejcie tylko na uwadze, że niestety wiele dziecięcych produktów ukazuje się na rynku nie tyle z realnej potrzeby, a … z chłonnego rynku zbytu... czyli nas, młodych rodziców. No bo chyba mało którą grupę konsumencką tak łatwo zmanipulować: niepewni czy się sprawdzą w nowej roli, ponad wszystko pragnący szczęścia małego potomka.
 
reklama
Dobrze poczytać rady doświadczonych mam;-) listy wyprawkowe są bardzo długie, a co tak naprawdę się przyda to czas pokaże;-) na pewno skorzystam z rady kupowania mniej proszków, kosmetyków itp.;-)

A właśnie...byliśmy wczoraj na zakupach w selgrosie i mąż chciał już kupować pampersy:-)
 
Ostatnia edycja:
A mnie niektórzy "specjaliści" rodzinni linczowali że kapie noworodka co 3dni albo rzadziej. Widać co kraj to obyczaj. Teraz brudek coraz trudniejszy do zmycia więc częściej kapiemy ale często to takie plukanie pod prysznicem. I też te kosmetyki z rosmana używamy.
Oj i reklama i internet to zguba dla mam i portfeli. U nas śmieszny zakup to kubek do splukiwania glowy, rondo kapielowe i polarkowy spiworek w którym Misiek strasznie się pocil i denerwował że nie może sobie nóżek złapać.
 
jest wiele szkół co do mycia bąków - ja swoja myłam codziennie wieczorem. na poczatku sie darła, pozniej wode pokochała i mogla tak godzinami. a najwieksza zaleta codziennych kapieli jest ustalenie rytmu dnia dla dziecka. bylo wiadomo 19 kapiel, cyc/ butla, spanie i dzieki temu dziecko jest spokojne. oczywiscie rytm dnia mozna ustalic innymi czynnosciami, ale to u nas sie sprawdzilo.

co kraj to obyczaj i ile mam tyle metod :-)
 
od początku kąpaliśmy co 2 dzień i tak jest do teraz poza wyjątkami kiedy się tak w parku wybrudzi że kąpiel jest niezbędna no i w lato codziennie bo po prostu się inaczej nie da:tak:
 
dziewczyny wasza opinia jest niezbędna bo zwariuję:tak:
chcę żeby każda subiektywnie napisała swoje zdanie a mianowicie jaki kolor wózka dla dziewczynki z tych co wklejam poniżej: pomóżcie proszę:-D
x.jpgz.jpgd.jpgf.jpgg.jpgh.jpgccc.jpg
 

Załączniki

  • x.jpg
    x.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 142
  • d.jpg
    d.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 132
  • f.jpg
    f.jpg
    23 KB · Wyświetleń: 107
  • g.jpg
    g.jpg
    25,3 KB · Wyświetleń: 113
  • h.jpg
    h.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 110
  • z.jpg
    z.jpg
    27,3 KB · Wyświetleń: 114
  • ccc.jpg
    ccc.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 113
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry