reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka malucha

Jako mama dziecka 4 miesiecznego polecam
Kapiel -wanienka i jakis plyn do kapieli, np. Oilatum, emoluim, ziajka, po kapieli oliwka nivea baby.
Do mycia twarzy i pupy podczas przewijania -platki kosmetyczne dla dzieci i do pupy krem linomag i maczka ziemniaczana, ktora jedt zdecydowanie najlepsza.
Przewijak i podklady na przewijak.
Do pepka octenisept i platki kosmetyczne
Do nosa aspirator katarek i sol fizjologiczna
Wozek, lozeczko lub kolyska, 2 rozki , 4 kocyki, przescieradla 2 i podklad pod przescieradlo
Pajace, body kopertowe, skarpetki wszystko po okolo 7 sztuk
Spiochy, spodenkikazde po 5 sztuk
Czpeczki ze dwie cienkie po kapieli i dwie grubsze na dwor, te na dwor najlepiej zeby byly wiazane te po kapieli niekoniecznie
Kombinezon na dwor
Pieluchy tetrowe, okolo 10 sztuk, flanelowe 5 sztuk
Dwie butelki z wolnym przeplywem
Smoczek najlepiej z firmy mam od 0 do 2 miesiecy
Fotelik samochodowy plus adaptery do wozka
Szumis
Termometr
Patyczki kosmetyczne dla dzieci
Nozyczki do paznokci
Szczotka z miekkiego wlosia, lepiej sztucznego, bo lepiej wyczesuje ewentualna ciemieniuche
1 reczniczek
U mnie nie sprawdzil sie laktator, nie byl mi potrzebny. Takie rzeczy jak mataedukacyjna, kar7zela nad lozeczko, ewentualnie zabawki wejda dopiero po miesiacu.
Ciuszki w rozmiarach 56 i 62, nie radze kupowac mniejszych. Nawet jesli dziecko urodzi sie malutkie to zawsze mozna kilka sztuk dokupic na szybko.
 
reklama
A ja jeszcze dodam jako mama alergika że do kąpieli na początek emolium albo oliatum- ziajka może być uczulająca. Jeżeli już coś tańszego to Nivea baby pure sensitive łagodzący żel do ciała i włosów- biale opakowanie. I odradzam oliwki a polecam balsam do ciała- tez emolium albo oliatum (my używaliśmy przez pierwsze 2 miesiące a potem sporadycznie jak widziałam ze skóra się przesusza). U nas na pupe najlepiej sprawdził się alantanem plus maść- tanioszka a dobrze działa. Jak mała miała odparzenia przy biegunce to mieszałam go pół na pół z tormentiolem. Przy odparzeniach odradzam sudokrem u nas tylko jeszcze bardziej wysuszal skórę.
 
Zgadzam sie, sudocrem bardzo wysusza skorke. A prawda jedt, ze oilatum i emolium sa najlepsze dla alergikow, cos o tym wiem niestety. Ziajka to tansza wersja, ale jesli dziecko nie jedt alergikiem to tez bardzo fajna.
Z kolek to nivea jest ok, tylko latwiej myc emolium, oilatum lub ziajka, nivea jedt trudniejsza technicznie, wiec moze dla syarszyvh dzieciaczkow polecalabym.
 
VegeMama ja takie body kopertowe i pajacyki o których mówisz znajduje na ciuchlandzie i w komisach dziecięcych ale w sklepie na pewno też znajdziesz :)
 
W H&M są fajne ciuszki dla dzieci, body kopertowe tam kupowałam. Poza tym zaopatruję się w tesco i na promocjach w Lidlu. Najtaniej wychodzi kupować wielopaki.
Te z Pepco są ładne, ale jakościowo kiepskie. Niektóre ubrania rozpadły mi się przy pierwszym praniu, zanim choć raz na dziecko założyłam :(
 
reklama
Do góry