reklama

Wyprawka

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2006r.' rozpoczęty przez karola7, 2 Styczeń 2006.

1. karola7

karola7 Fanka BB :)

Dziewczyny a może tak podzielimy się co trzeba maluszkowi kupić. Ja wprawdzie już niby doswiadczona mama, ale widze, że zaczynam sie gubić co jest potrzebne. Jak na razie na mojej liście są:

- kaftaniki (5 sztuk)
    - śpioszki (5 par)
    - body (5 sztuk)
    - czapeczki po kapieli (3 sztuki)
    - skarpetki (3 pary)
    - pajacyki (3 sztuki)
    - kombinezon + czapeczka, szaliczek i rękawiczki
    - kocyki (jeden malutki, a drugi duży)
    - pieluchy: tetrowe(jeśli do przewijania to min 40, jeśli nie to 10 sztuk), flanelowe(2-3) i jednorazowe
    - rożek
    - przescieradła (najlepiej z gumką, 3 sztuki)
    - pościel (3 komplety)
    - ochraniacz na łóżeczko (1 sztuka, ale 2 nie zaszkodzą ;))
    - cerata na łóżeczko
    - ceratki do pieluch tetrowych (jesli bedziecie takich używać, 5 sztuk). Mogą też być specjalne majteczki
    - chusteczki np. bambino, pampers
    - oliwka, krem, mydełko
    - gruszka
    - nożyczki do paznokci
    - szczotka do włosów
    - termometr do wody
    - wanienka
    - przewijak
    - smoczek (ewentualnie)
    - butelki (ja nie kupuję) + smoczki
    - proszek do prania
    - myjka
    - płatki kosmetyczne (do przemywania oczek, pupci, itd.)
    - miseczka na wodę (do mycia twarzy)
    - patyczki do uszu
    - ręczniki kąpielowe (2 sztuki)
    - termos na butelki (ewentualnie, ale lepiej dokupić jak bedziemy karmic butlą)
    - łóżeczko + materac
    - kołdra, poduszeczka (ta nie jest na poczatku potrzebna, ale i tak sprzedaja w zestawach)
    - wózek

No i własnie na tym kończy sie moja lista. a wydaje mi się, że o czymś zapomniałam :(

2. tetka1

tetka1 Fanka BB :)

mam pytanko co do listy, czy rozek jest niezbedny czy mozna sobie poradzic przy pomocy kocyka?
    Dodalabym jeszcze:
    -reczniki (najlepiej z kapturkiem)
    Na razie nic wiecej mi ie przychodzi do glowy

3. reklama
  4. misia_q

misia_q Turbomama

Karola bardzo fajny wątek, jakbyś mogła to napisz może obok jeszcze ilość sztuk potrzebnych z każdego rodzaju ubranka :D

5. karola7

karola7 Fanka BB :)

Misia jutro spróbuje wpisać liczbę minimalną (moim zdaniem). Bo ja po ostatnich dostawach (a jeszcze jedna mi się szykuje) chyba bedę miała maksimum ubranek, ale co tam. Pranie bede rzadziej robiła :D

6. Klara

Klara Fanka BB :)

:) :) :) u mnie brak ceratki do

7. Klara

Klara Fanka BB :)

łóżeczka

8. misia_q

misia_q Turbomama

to ja sobie roboczą listę zrobię czego na pewno jeszcze nie mam:

- kocyk malutki
    - pieluchy: tetrowe, flanelowe i jednorazowe
    - cerata na łóżeczko
    - chusteczki np. bambino, pampers
    - oliwka, krem, mydełko
    - nożyczki do paznokci
    - szczotka do włosów
    - termometr do wody
    - wanienka
    - przewijak
    - smoczek (ewentualnie)
    - butelki (ja nie kupuję)
    - proszek do prania

od siebie:
    - laktator avent
    - wózek

9. aneta998

aneta998 Fanka BB :)

karola 7,a do czego słuzy ta gruszka,moze to glupie pytanie,ale ja na prawde nie wiem co to jest? :)

10. reklama
  11. Madzia_S

Madzia_S Matka Polka

Jeżeli chodzi o ceratki do łóżeczka, polecam takiedla dorosłych (do kupienia w aptekach). Są mniej przepuszczalne niż dziecięce, a jednoczesnie bardziej miękkie. Wypróbowane na dziadku, który przez bardzo długi czas zmuszał nas do korzystania z nich. Mnie zostało kilka (nieuzywanych oczywiście  ;)) i zamierzam z nich skorzystać. Polecam skorzystanie z długiej ( w odcinkach) listy sporządzonej przez niejaką linkę http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23334&w=17687075&v=2&s=0, dobrze napisane, poparte zyciowym doświadczeniem, kompletuję wyprawkę według tego, co tam przeczytałam. Baaardzo życiowe.

12. Madzia_S

Madzia_S Matka Polka

Aha, i uwaga na nożyczki do paznokci. ja kupiłam, zanim przeczytałam opinie matek na ich temat (Canpol). Faktycznie beznadziejne, nic tym sie nie da uciąć, a juz na pewno nie paznokietków dziecka. Kobitki polecają kupić i wysterylizować zwykłe, porządne nożyczki do paznokci i obcinac w czasie snu dzieciaczka. Podobno obcinacz zniekształca paznokcie.

Poleć forum