reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

noelka - w UK podaje sie witamine K w zastrzyku zaraz po porodzie, na zyczenie matki, oczywiscie.
Witamine D sprowadzalam z Polski, te w kapsulkach i podawalam Pawlowi do ponad roku, mimo ze 5 miesiecy karmilam piersia. I mimo ze witamina D jest rowniez zawarta w mleku modyfikowanym, caly czas ja podawalam dodatkowo. Jak Pawel skonczyl jakies 16 miesiecy to zaczelam podawac tran. Do tej pory pije lyzeczke dziennie i wciaz tez podaje mm.
 
reklama
dzieki dziewczyny.
bede zamawiac wit d z PL w takim razie:)

onesmile to w szpitalu przed porodem beda mi sie pytac czy chce wit K? Czy musze wczesniej mowic o tym poloznej?
 
Deizzi - a z wyprawkowych rzeczy jest coś co Ci się kompletnie nie sprawdziło? albo coś o czym zapomniałaś i trzeba dokupić?

O dziwo jak z Antkiem używałam nakładek do karmienia tak Ignasiowi kojarzą się ze smoczkiem i je CAŁKOWICIE odrzucił. Nie przydały się.

Podkłady miałam dwie paczki zużyłam niecałą jedną. Za to mąż musiał dowieź zwykłe podpaski, bo krwi było malutko więc po co miałam się z pieluchą męczyć między nogami :)

Czapeczki niemowlęce - u mnie w szpitalu położne ich chyba nie praktykują bo nawet po kąpieli nie zakładały dzieciom. Tak więc wszystkie leżą, a miałam ich dość sporo.

Zabrałam do szpitala ubranka w rozm. 56 i 62. 62 całkowicie za duże (a synek duży 4190/54), 56 - body, koszulki ok, ale śpiochy za duże. Więc w domku jak na razie zakładamy 50 :)

Musiałam dokupić octenisept do pępka i jednocześnie do mojej blizny po cc.

Majtki poporodowe (jednorazowe) mimo tego że kupiłam o rozmiar większe po włożeniu podkładu gumki przy udach tak mnie obcierały że krew leciała. Na początku miałam pomysł żeby je poprzecinać ale później poprosiłam męża żeby przywiózł mi moje zwykłe z domu.

Mąż musiał mi standardowo dowozić wody i biszkopty :)
 
dzieki dziewczyny.
bede zamawiac wit d z PL w takim razie:)

onesmile to w szpitalu przed porodem beda mi sie pytac czy chce wit K? Czy musze wczesniej mowic o tym poloznej?

Ja mialam cesarke, wiec w wywiadzie przed cesarka lekarz sie pytal, czy chce, zeby podali Pawlowi wita. K.
Mysle, ze przy porodzie po prostu 'przypomnij' poloznej, ze chcialabys, aby dziecko otrzymalo zastrzyk. Powinni sami zapytac, ale wiesz, jak to jest...
 
Deizzi a jak się pielęgnuję tę blizne po cesarce? Przemywasz tym preparatem i tyle? Czy trzeba coś cudować?

Opatrunek zdjęły mi chyba jeszcze tego samego dnia i w szpitalu położne mi psikały "czymś" mogłam ranę normlnie umyć pod prysznicem ale z obawy że ją uszkodzę ominęłam ją przy pierwsze wyprawie. W domu teraz raz lub dwa razy dziennie mam ją psikać tym octaniseptem i normalnie się kąpać. Żadnych innych zabiegów.
 
reklama
Witajcie!
Mam wielki problem odnośnie śpiworka do nosidełka. Przymierzyłam dziś śpiworek do nosidełka i wydaje mi się że on jest zdecydowanie za duży i ciężko będzie położyć dziecko w tym nosidełku.
Ponieważ tam gdzie kaptur jest to usztywnienie pod główkę w nosidełku jest zupełnie niżej i nie chcę się w razie czego denerwować w szpitalu że źle wybrałam ubranko na wyjście dla dziecka czy ktoś kto korzystał z nosidełka i śpiworka do tego celu przeznaczonego ma jakieś doświadczenie i może mi powiedzieć co mam robić. Bo już jestem w stanie zakupić drugi ciuszek ale tym razem kombinezon z nóżkami.
Proszę pomóżcie bo zaraz w padnę w załamanie :-(
 
Do góry