reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie wolne beta hcg

Sylviia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Sierpień 2016
Postów
504
Witam, mam pytanie... Otóż niepokoje się wynikiem testu pappa z krwi...
Białko pappa 1,870 mediana 1,647
Wolne beta hcg 116,50 mediana 42,8
Czy samo podwyższone bhcg może świadczyć o ZD? Czy podwyższenie może być spowodowane tym, iż biorę luteine?

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tylko lekarz mający odpowiedni program do obróbki wyników jest w stanie stwierdzić czy jest się czym martwić czy nie. Analiza samych cyferek nie ma sensu.

Na pewno wybierasz się na usg z tymi wynikami, także musisz się uzbroić w cierpliwość.
 
Ja miałam podwyzszona wolna bete hcg i z dzieckiem wszystko ok. Miałam za to przodujace lozysko i to niby od tego.
 
Sylwia...po co robilas ta pappe? Najwazniejsze sa usg genetyczne w 1 trym w 2 polowkowe i w 3 trzeciego trymestru.
test Nifty jest miarodajny ale duzo kosztuje.
Test pappa to tylko statystyki nie powie Ci czy dziecko jest zdrowe bo czesto daje falyszwie dodatni wynik.
Kolezanka to robila wyszlo wysokie ryzyko zd a dziecko na usg zdrowe i urodzilo sie zdrowe,
Rob tylko USG. tam Ci w kazdym dziecko z gory na dol przeswietlaja.
 
Zrobiłam ponieważ lekarz mi kazał

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
No to widzisz;p z mojego otooczenia nikt tego nie robil bo to badanie nie pokaze czy dziecko jest zdrowe,
Wystarczy ze podasz ze masz 30 lat mimo ze dziecko nosisz zdrowe to moze Ci pokazac ze masz ryzyko zd bo po 30 wzrasta tak wlasnie dziala ten test rozumiesz?;p
 
Ja póki co mam tylko same wyniki krwi, we wtorek idę z nimi do lekarza na USG.
Robiłam je w 11tyg+2dni
1500662226-aaaaaa.png


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak wpisalam w wujku google podwyższone wolne bhcg to od razu wyskoczylo mi ze dziecko ma ZD... I teraz panikę sieje

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak wpisalam w wujku google podwyższone wolne bhcg to od razu wyskoczylo mi ze dziecko ma ZD... I teraz panikę sieje

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
no to nie siej mowie Ci ze to glupie statystyki. Idz na Usg i sie dowiesz zobaczy czy dziecki ma kosc nosowa i sprawdzi przedziernosc karkowa...
 
Do góry