reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzdęcia

reklama
Rozwiązanie
Przed kolonoskopią miałam tabletki ulgasim, ale czasem biorę je też na wzdęcia, bo mają w składzie symentykon, który rozbija gazy w przewodzie pokarmowym. Także likwidują te tabletki gazy. Zapytaj w razie czego swojego lekarza, czy można brać to w ciąży, ale wydaje mi się, że można.
Jeśli jesteś w ciąży i to na początku, to niestety zmiany hormonalne wpływają również na pracę jelit. Tu masz babyboomowy artykuł, jak sobie pomóc ze wzdęciami w ciąży.

Jest szansa, ze przy odpowiedniej diecie, za kilka tygodni wszystko zacznie się stabilizować. Może warto sie skonsultować z dietetykiem? Z tego co pamiętam instytut żywności i żywienia ma darmową infolinię, gdzie można porozmawiać z ekspertem :)
 
Ja często chodziłam do toalety bo tylko w tej pozycji mogłam łatwo i szybko pozbyć sie gazów. Rownież ciepła kąpiel pomagała. I leżenie w pozycji polsiedzacej ze zgiętymi i szeroko rozstawionymi nogami pomaga pozbyć sie gazów.
 
Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi.
Tak, to początek ciąży, dopiero 5t.
Dwa dni temu w nocy aż mnie skręcało z bólu - już chciałam jechać na pogotowie, bo myślałam, że coś się złego dzieje - dopiero jak poszłam do łazienki i uszło ze mnie "ciśnienie", zorientowałam się, że to gazy.
 
Przed kolonoskopią miałam tabletki ulgasim, ale czasem biorę je też na wzdęcia, bo mają w składzie symentykon, który rozbija gazy w przewodzie pokarmowym. Także likwidują te tabletki gazy. Zapytaj w razie czego swojego lekarza, czy można brać to w ciąży, ale wydaje mi się, że można.
 
Rozwiązanie
Do góry