reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za wysokie beta hcg?

Początek ciąży ginekolog mierzy od początku Twojego cyklu tzn od 8 więc tak wychodzi
zapewne u ginekologa bylas wczoraj lub dziś. Od dziś wkraczacie w 6 tydzień :)
 
reklama
Jestem naprawdę ciemna bo tego nie mogę zrozumieć
Biorąc pod uwagę fizjologię kobiety, za początek biologicznej ciąży uznaje się moment zapłodnienia komórki jajowej i zagnieżdżenia się blastocysty w błonie śluzowej macicy. Problem w tym, że większość pań nie jest w stanie precyzyjnie wskazać momentu owulacji, a tym bardziej implantacji (zagnieżdżenia) zarodka, ponieważ zwykle nie daje ona żadnych objawów.


Ze względu na te trudności lekarze korzystają z tzw. reguły Naegelego, zgodnie z którą rozwój ciąży tydzień po tygodniu rozpoczyna się w pierwszym dniu ostatniej miesiączki

 
Witajcie robiłam betę 05.01 5 tydzień i 5 dzień poziom 21 381mlU/ml i 07.01 6 tydzień 35 794 mlU/ml, jak powiedział lekarz wzrost książkowy w ciągu 48 h 67%. Martwi mnie natomiast tak wysoki poziom. Na usg zarodek z bijącym serduszkiem. Lekarz powiedział tyle, że wzrost piękny, zaśniadu nie widzi a poziom może świadczy o tym że miały być bliźniaki... Co myślicie o takich wartościach?
 
Do góry