reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

reklama
Hanuś-to nie herbatka :p to taki płyn(jakby syrop,tylko rzadki),dolewałam mojej Julce do mleka i luz blues ;D zero kolek i kupa jak marzenie :o Pozdrawiam Cię!
 
Ja karmiłam moją córeczkę od poczatku sztucznym mlekiem więc żadnych diet nie musiałam stosować.Sandra na szczęście nie miała w ogóle kolek ale pamietam rade mojej lekarki co robic żeby ich nie było.Zawsze uipominała mnie żebym po każdym!!! jedzeniu nosiła mała przez pół godziny w pozycji pionowej bez względu na to czy jej się wczesniej odbije czy nie.Nie wiem jak dużo było w tym racji ale fakt-faktem że nigdy nie miała kolki.
 
Hej Mamuśki, ja osobiście karmię piersią i sama łykam 1 lub 2 tabletki dziennie Espumisanu przeciw wzdęciom. Mała dostaje to w mleku i jest OK. Jak kiedyś (W 2 czy 3 dobie) przejadłam się nabiałem, bo nie wiedziałam, że nie wolno to wypiłam herbatę koperkową i przeszła jej kolka po 2 godzinach. Może tak spróbujecie? Może wtedy nie trzeba będzie dawać nic maluszkom. Polecam taki sposób - na moją na razie działa.
Pozdrawiam
 
Hej,
spróbujcie (te mamy karmiące piersią) łykać dziennie Espumisan 1 lub 2 tableteczki. Dietka wskazana jak najbardziej ale jak się zje coś za dużo albo średnio dozwolonego to łykam 2 Espumisany albo pijęherbatę koperkową i jest OK. Moja 1,5 miesięczna Zosia tylko raz miała kolkę (w 3dobie) i po wypiciu przeze mnie herbatki szybko jej przeszło. Od tamtego czasu nic. Polecam.
 
Kropelki mogą pomóc, ale możesz kupić herbatkę "Pantex", a także kłaść dziecko na brzuszku to powinno pomóc, masowanie, ćwiczenia. KOlka jest spowodowana tym iz dziecko podczas karmienia nałyka się dużo powietrza :( niestety tak jest, niektóre dzieci mają ją tylko jeden dzień (jak moja córcia) a inne tydzień a inne przez 3 miesiące. życzę wytrwałosci. Pozdrawiam.
 
Witajcie Mamusie!Jesli chodzi okolke to moja corcia ma juz za soba ten trudny okres ,a kolki towarzyszyly jej od 14 dnia zycia do ok.3,5 miesiaca...Codziennie...Wyprobowalismy chyba wszystkie dostepne na rynku preparaty( herbatki koperkowe,Plantex,zawiesiny Infacol,krople Esputicon i Espumisan ,a nawet czopki Virbucol) i skutek byl mierny.Nie pomagalo jezdzenie autem,masaze,ogrzewanie brzusia,kapiele.Znajoma polecila GRIPE WATER i kolki przeszly jak reka odjal...Kupki byly regularne,Jesli mozna tak powiedziec "ladne" gazy odchodzily ,az furczalo.Dzidzia zrobila sie pogodna ,a ja juz nie balam sie kolejnego wieczoru.Srodek dostepny w aptece bez recepty kosztuje ok.15 zl.Naprawde polecam.
 
anetas - nie licz specjalnie na gripe water. nam nie pomoglo... to po prostu woda koperkowa...
 
reklama
anetas - u nas taka sama masakra. zmienilam mleko na bebilon z probiotykami i dzis jest lepiej, ale nie chce nic przesadzac- takie chwilowe poprawy juz nam sie zdarzaly... bede informowac na bierzaco :) chyba, ze wczesniej oszaleje
 
Do góry