reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla malucha i mamy :-)

A ja miałam okazję używać w poprzedniej ciąży Medele Mini oraz lovi, oba elektryczne i mi zdecydowanie lovi bardziej przypadł do gustu. Chodził ciszej od Medeli, ma gumową oslonke na "lejku" i regulacje szybkości. Jeśli teraz będę potrzebować laktator, to zakupie na pewno lovi.
 
reklama
Niestety jest różnica między medela mini a swing, cenowy to przede wszystkim. Swing jest cichszy, ma wiele regulacji szybkości, siły ssania. Nie ma silikowonej osłonki ale w sumie mi tam nic nie brakowało. Najlepiej sobie obejrzeć w sklepie i porównać, żeby potem pół osiedla nie słyszało dojarki ;-)
 
Kurczę ja w poprzedniej ciąży miałam i zestaw butelek i podgrzewacz których nie użyłam ani razu, potem wszystko odsprzedalam ze strata, także teraz nic z tego nie kupuje, ewentualnie 1 awaryjna butelkę.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ja podgrzewacz dostalam od przyjaciolki i dlugo używalismy. Tylko nie mam pojecia czy da sie go jakos wyczyścić. Bo brud sie potem zaczal zbierac jakby w środku pod wieczkiem.
Przeczytalam trochę opinii o tych laktatorach medela swing i mini i ta swing chyba rzeczywiscie lepsza. Tylko juz chyba zacznę kasę zbierac bo jak powiem cenę mężowi to powie, że oszalalam ;p myslalam, ze one tak kosztuja ponad 300 a nie raz tyle. Ale uzywanego nie chce bo takie osobiste jakby nie było rzeczy muszę mieć swoje.
No teraz lepiej bede przygotowana bo i kapturkow od razu wiecej kupię różne rozmiary bo mialam problem przypasowac. Do szpitala nawet mleko wezmę w razie czego bo moja nie chciala ssac piersi, ledwo co ja dokarmiali i sporo stracila na wadze.
 
Wesoła, to napisz do producenta :-) wydaje mi się, że był taki woreczek ala worek sportowy dla dzieci.
 
Ja kp córkę do 3 miesiąca, później przeszłam na butelkę. Nie używałam podgrzewacza, posilkowalam się mikrofalówka, z resztą, do dziś tam robię :). Przy pierwszym dziecku uznałam to za zbędny gadżet, przy drugim jako, że wydatków będzie mniej, pewnie zakupie :). Mialam laktator ręczny Lovi, później przeszłam na elektryczny Aventu i muszę przyznać, że o ile Avent wygodniejszy, tak więcej byłam w stanie ściągnąć Lovi...

Wesoła, musisz wozić mleko do szpitala? Szpital nie daje czy masz jakiś konkretny rodzaj, którzy chcesz, żeby Twoje dziecko pilo?
 
Virtuti teoretycznie nie musze, tam maja Bebiko i potem nim tez karmilismy, ale jakbym znow miala problem z karmieniem a mam sie zdac na łaskę poloznych czy mi dziecko nakarmia to wole wziac. Oni tam sa bardzo nastawieni na karmienie piersia a dziecku czwsto glukoze daja. No ok, tylko ze moja mala plakala niemozliwie bo glodna a ciagnac z piersi nie chciala. W koncu mojego pokarmu miala tylko tyle co udawalo mi sie odciagac w ciagu 2 miesiecy a bylo tego nieduzo. Dzien przed planowanym wyjsciem ze szpitala straszyli mnie, że duzo stracila na wadze (a spadek nie moze przekroczyc 10%), na drugi dzien porzadnie ja nakarmili i nagle przybrala 90gram.
 
reklama
Do góry