reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i zakupki :)

dziewczyny nie szalejcie juz tak z zakupami dla dzidzi.......często okazuje że ubranko jest dobre góra przez tydzień...lub kilka tygodni...a każda szmatka kosztuje krocie... warto skorzystać z podarowanych od znajomej lub kogos z rodziny a dokupić tylko brakujące i te, którymi jesteście najbardziej zauroczone:-):-):-):-):-) ale najpierw poczekajcie aż bedziecie pewne płci dzidzi....
przeczytajcie na tym forum w dziale giełda "polecam odradzam" jest tam dużo fajnych rad
 
reklama
Wiecie co tak sobie wczoraj siedziałam i liczyłam ile trzeba wydać na podstawową wyprawkę i stwierdziłam, że jak tylko zacznę II trymestr (bezpieczniej) pomału zacznę kompletować wyprawkę.
Mam też nadzieję, że trochę rzeczy dostaniemy od mojej siostry (jej najmłodszy synek ma rok)
A i z faktu, że moja przyjaciółka ma termin na 30stycznia i pewnie razem będziemy łazić po sklepach :tak:
Na pewno odwiedzimy też komisy bo wózek i mały fotelik to raczej wolę kupić używane. Szczególnie, że pierwszy wózek zwykle służy nam góra ro bo potem szuka się dobrej spacerówki, a fotelik jeszcze krócej.
Fakt oglądanie wózków, to wielka frajda:laugh2: jak dziecko w sklepie z zabawkami.
Przypomniało mi się odnośnie zabawek, tego nauczyłam się od siostry, jak rodzinka będzie chciała kupić coś dla dzidzi, to pokaże na co mogą robić zrzutkę. Wolę by moje dziecko miało porządne, dobre zabawki choć mało, a nie mnóstwo zabawek, których jakość jest podejrzana.
 
Kobietki ja już po pierwszych ciążowych zakupkach. Wczoraj wybrałam się z narzeczonym do nowootwartego Centrum Handlowego i naciągnęłam Go na spodenki dżinsy ciążowe i 3 bluzki :tak: Jedna szczególnie mi się podoba, bo na brzuszku są narysowane dwie stópki i napis : kicking baby :-D:-) Tylko, że jest jeszcze na mnie trochę za duża, bo ma baaaaaaaaaaaardzo duzo miejsca na brzuszek i na razie jak ją założę, to nic nie widać. A dwie pozostałe to są takie do pracy :tak::-D A wogóle co do rozmiarów ciążowych rzeczy, to chyba są trochę zaniżone... Przymierzyłam dwa rozmiary wczoraj 36 i 38 ( normalnie noszę 38 ). 36 był idealny :szok:, ale nie praktyczny, bo potem jak jeszcze troszkę przytyję, to mogłyby być za małe... A znowu 38 za duże :baffled: ale kupiłam 38 i jestem zadowolona, bo dzisiaj i tak założyłam je do pracy. Są luźne, ale nawet nie źle wyglądają. Jeszcze jedną parę chciałabym kupić, ale na razie muszę odpocząć trochę finansowo, bo wczorajsze zakupy trochę uszczupliły nasz budżet domowy :no: bo na te 4 rzeczy wydaliśmy 350 zł. :szok::sorry2::baffled: W przyszłym miesiącu coś jeszcze sobie fundnę :laugh2::happy:
A jak u Was z zakupkami ?? Buźki !!!!!!!!!
 
Silka, ja też zakupiłam już dwie rzeczy. Spodnie jeansowe z gumką i ściągaczem w środku (fajnie powycierane) oraz bardzo fajne jeansowe ogrodniczki. Zakupy robiłam w H&M-ie. Za te dwie rzeczy zapłaciłam 350 złotych. a gdzie reszta? Jestem załamana tymi cenami......
 
Masiek łóżeczka na prawdę śliczne :tak::-D Ja też już przeglądałam takie sprzęty, ale tych nie wypatrzyłam. Z tym, że ja chyba wolę jednokolorowe.... Jakieś ładny brązik :tak:, bo brązowo kremowy będzie pokoik maluszka :-D Już nie mogę się doczekać urządzania pokoiku dla maleństwa :-D:happy::blink:

Buźki !!!!!!!!!!!!!
 
Też myślę o zwykłym łóżeczku, bez bajerów raczej byle było mocne i stabilne.Ale uwielbiam oglądać takie słodkie cudeńka:-) jak tylk.
marzy mi się na pierwsze miesiące kołyska, ale nie wiem jak finansowo wyjdziemy więc na razie sobie pomarzę, albo w święta wspomnimy rodzince;-)
 
Ja tez ostatnio pomyslalam ile bedziemy musieli wydac na podstawowe rzeczy dla Dzidzi
i dla mnie. do tej pory razem z Dzidzia trzymamy sie za glowy
Wozek, lozeczko, ciuszki, posciel, kosmetyki, staniki, wkladki, podpaski, pieluszki...
konca nie ma....Nie wspominam nawet czyms extra, co jest nie potrzebne, ale wygodne.
Niestety jestem troche odmiennego zdania i chciala bym miec wszystko nowe.
Zobaczymy na ile nas bedzie stac, bo tak naprawde to nie sztuka wydac cala kase na
super wozek, a potem nie miec na pampersy...

Wszyscy odradzaja mi pierwsze zakupy dla Kruszynki, bo niby jest za wczesnie,
ale jak zostawie wszystko na ostatnia chwile, to bedzie trzeba wziasc pozyczke
z banku.
Masiek, masz racje, trzeba zaczac kompletowac wyprawke
 
Ja jeszcze nie robilam zadnych konkretnych zakupow dla siebie czy dla Dziecka (termin dopiero na 26tego kwietnia),
Jak na razie ciesze sie kupowaniem ciuszkow dla maluchow moich kolezanek, a pelno jest ich wokol mnie.

Nie jestem zabobonna, ale jakos trzymam jeszcze moje zapedy w rydzach... Nie wiem, nie moge sie osmielic.
Jestem ogolnie spokojna, nie panikuje, ale jakos powoli mi przychodzi uwierzenie, ze wszystko bedzie dobrze i ze naprawde bedziemy mieli Dziecko... Pewnie wkrotce przejdzie mi cala ta niepewnosc.

Jesli chodzi o mebelki, i najdrozsze elementy wyprawki ostrzymy z mezem zeby na przeceny po Swietach Bozego Narodzenia
Moja garderoba raczej nie poczeka do po Swietach i bede musiala o to zadbac wczesniej, zeby nie czuc sie jak ciasto wyrastajace z formy;-)
 
reklama
A mnie sie ogromnie podoba ta kołyska
Słodka Kołyska - Łóżeczko !!! (253946957) - Aukcje internetowe Allegro

253946957_1


i jeszcze zebym mogła miec pewność, ze będę mogła kupić różową :)
 
Do góry