reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

reklama
hej
Dziewczyny wytłumaczcie mi czy badania genetyczne ( kariotyp, AZF, CFTR ) będą objęte dofinansowaniem czy to we własnym zakresie?
Ja co prawda na razie jestem w trakcie serii IUI ale już myślę o ivf i zastanawiam się czy nie zacząć robić jakichś badań.
Czarna oliwki, raczej nie bedą, bo są dość drogie i nie zawsze konieczne do ivf, jeżeli juz to we własnym zakresie

invicta napisał ze do kwalifikacji AMH lub fsh i badanie nasienia i nie starsze niż 3 miesiące, no i dokumentacja medyczna z ostatnich 12 miesięcy
 
Kwiatuszek i jak dodzwoniłaś się do kliniki?
Dziewczyny zaczęło się:szok::szok::szok: dzwonili wczoraj do mnie z kliniki że mamy przyjechać na wizytę kwalifikacyjną :shocked2::-):happy:
 
Genna gratuluje!!!! trzymam kciuki mooocno, wyszarp co się da ;-)
Ja dziś byłam u lekarza i niestety wylał na mnie wiadro zimnej wody. Okazuje się, że przecież mam jeszcze jeden sprawny jajowód (szkoda że jajnik przy nim mało sprawny), więc na refundowane ivf mogę liczyć dopiero od kwietnia 2014, bo jednak dopiero od tego momentu zaczęłam intensywne leczenie (hsg, szczegółowo hormony...)... czyli muszę odczekać pełna 2 lata od czasu pierwszej wizyty w klinice :-( A w związku z tym, że ciągle mi się coś komplikuje to postanowiliśmy wykorzystać gonal 300 j który dziś kupiłam (w penie na 2 lub 3 cykle styknie) i odpuścić sobie. Może udamy się do ośrodka adopcyjnego pod koniec lipca
 
Ostatnia edycja:
pełna, ja bym nie powiedziała, że się udało. Dziś lekarz powiedział "z takim endometrium nie będzie ciąży" więc musi być cud by w ogóle doszło do iui. No i przez takim endometrium może znowu dojść do pozamacicznej
 
reklama
Genna, dzięki za linka. Z tego wszystkiego wnioskuje, że faktycznie mogę być jeszcze nie kwalifikowana biorąc pod uwagę czynnik jajowodowy, jednak zastanawiam się nad punktem - czynnik jajnikowy niepłodności (brak ciąży po co najmniej sześciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania), ale do tego również brakuje mi jakoś 2 lub 3 mies.
Genna, do kliniki idziesz wpisać się na listę oczekujących? (chodzi mi o ten punkt: Po zakwalifikowaniu do Programu para zostanie wpisana na listę oczekujących)
 
Ostatnia edycja:
Do góry