reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Smerfeta też zastanawiałam się nad tym punktem, mam udokumentowaną stymulację 7 cykli z tego co się doczytałam (jeden gin pisał ręcznie drugi na kompie). Tylko nie wiem jak interpretować to co jest napisane na górze, czyli, że udokumentowaną przyczynę niepłodności i tak trzeba mieć z min 12 miesięcy. Dzisiaj będę u gina to podpytam ale ostatnio jeszcze za dużo nie wiedział :-(
 
reklama
Kasik Ty do Invicty chodzisz?... dostałam takiego e-maila od nich
Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA
Witaj,
Ministerstwo Zdrowia zakończyło postępowanie konkursowe dotyczące programu "Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016". Wszystkie oferty złożone przez INVICTA w konkursie spełniły rygorystyczne wymagania formalne i merytoryczne. INVICTA W GDAŃSKUKlinika Leczenia Niepłodności INVICTA w Gdańsku została wyłoniona jako jeden z jego realizatorów. Z naszej pomocy w pierwszym roku skorzystać będzie mogło ok. 300 par (szacowana liczba cykli), a suma środków przyznanych naszej placówce wyniosła blisko 2,8 mln złotych. Wraz z podpisaniem stosownej umowy i uruchomieniem programu, rozpoczniemy kwalifikację pacjentów. Pacjenci będą musieli spełnić kryteria opisane w treści programu i przedstawić potwierdzającą ich sytuację dokumentację medyczną. Kwalifikacja będzie prowadzona zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
Klinika w Gdańsku otrzymała najwyższą możliwą liczbę punktów w ocenie:
  • fachowości personelu,
  • rodzaju i liczbie sprzętu i aparatury medycznej,
  • kompleksowości usług oraz
  • wymaganych systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwa zarodków.
Taki wynik potwierdza wysoką jakość usług, nastawienie na efekty terapii i innowacyjne podejście do leczenia.
INVICTA W WARSZAWIE
Wyjaśniamy obecnie, dlaczego na liście opublikowanej przez Ministerstwo nie znalazła się Klinika w Warszawie. Otrzymaliśmy jedynie informację, że decyzja związana była z sumą przyznanych punktów.
Klinika w Warszawie otrzymała najwyższą możliwą liczbę punktów w ocenie:

  • fachowości personelu,
  • rodzaju i liczbie sprzętu i aparatury medycznej,
  • kompleksowości usług oraz
  • wymaganych systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwa zarodków/
Jednocześnie Komisja nie przyznała punktów w kryteriach:

  • dostępności geograficznej,
  • harmonogramu prac wykazanego personelu oraz
  • liczby i zakresu możłiwych do wykonania cykli (mimo tego, że Klinika wykonuje rocznie kilkaset programów in vitro).
Przyczyny takiej decyzji komicji są obecnie wyjaśniane. Jesteśmy zaskoczeni wynikiem konkursu, będziemy jednak nadal pomagać pacjentom, stawiając na skuteczność leczenia i profesjonalne podejście. Punktacja ofert potwierdziła, że w tym zakresie jesteśmy jedną z najlepszych klinik w Polsce.

Program rządowy to krok w kierunku par, które ze względu na ograniczenia finansowe, nie mogły dotąd skorzystać z nowoczesnych metod. Rozwiązanie obejmuje bazowe procedury, a szacowana przez Ministerstwo skuteczność programu rządowego wynosi ok. 30%. Dla porównania według statystyk Kliniki INVICTA za ostatnie lata, skuteczność leczenia Pacjentów poniżej 40 roku życia wynosi 48,5%.

Dla osób, które nie zakwalifikują się do Programu Rządowego lub ze względu na długi czas oczekiwania czy skuteczność nie będą chciały z niego skorzystać, przygotowaliśmy specjalną propozycję - o szczegółach będziemy Cię informować na bieżąco.

Wszystkim pacjentom zapisanym na listę osób zainteresowanych programem rządowym, przekażemy informację o możliwości zgłoszenia się do kwalifikacji niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie i zapraszamy do Klinik INVICTA!
Pozdrawiamy,
Zespół Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA
 
Genna oczywiście pytałam ale niewiele wiedzą bo umowa jeszcze nie podpisana. Zapisałam się na ich stronie, że jestem zainteresowana i mają informować na bieżąco. Jedyne co doczytałam to fakt, że trzeba spełnić wszystkie 3 warunki, czyli do 40 lat, dokumentacja min 12 miesięcy i przynajmniej jeden czynnik z listy (powód niepłodności). Pytałam gina co w związku z tym, że ja mam od października dokumentację, powiedział, że nie ma co gdybać bo jak program wejdzie w życie to wówczas będziemy się martwić ale zrobimy tak, żeby było dobrze (cokolwiek to znaczy);-):-)

Tutaj jest więcej szczegółów: http://www.invitro24.com/programy-in-vitro-w-klinice-invicta/program-rzadowy-na-lata-2013-2016/
 
Ostatnia edycja:
Kwiatuszek w Invikcie to tylko lista osób zainteresowanych, tak jakby newsletter więc do tych adresów roześlą info jak już coś ruszy. Nie jest to lista oczekujących na dofinansowanie (niestety):-(
 
hej
Dziewczyny wytłumaczcie mi czy badania genetyczne ( kariotyp, AZF, CFTR ) będą objęte dofinansowaniem czy to we własnym zakresie?
Ja co prawda na razie jestem w trakcie serii IUI ale już myślę o ivf i zastanawiam się czy nie zacząć robić jakichś badań.
 
reklama
Do góry