reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

genna Ty czekaj na naturalsa - niespodziankę a nie na na tel z kliniki ;-)
Mi się tez wydaje że oni sami między sobą będą się rozliczać a pacjent nawet nie będzie wiedział co ile kosztuje, jedynie dostanie leki na receptę za które będzie musiał zapłacić...
 
reklama
Dziewczyny mnie też interesuje ten temat. Od dzisiaj zaczęłam zbierać dokumentację medyczną. Odwiedziłam swojego piewszego gina, niestety leczenie zaczęłam 8 października 2012 r. więc nie minęło jeszcze 12 miesięcy :-( Muszę czekać do października, ciekawe czy jeszcze wtedy będzie szansa. Bo 5 nieudanych IUI chyba nie ma znaczenia?
 
Kasik36 a może papiery możesz złożyć już teraz, albo zapisać się na listę oczekujących, a do procedury dołączysz w październiku...Ty się leczysz w klinice która bierze udział? Jak będziesz u ginka to podpytaj go...chociaż póki co to niewiele wiadomo...ale oprócz roku leczenia są chyba inne obostrzenia, ale nie pamiętam jakie...wiem że niektóre pary muszą czekać 2 lata...
 
Dziewczynki wczoraj w telewizornii wypowiadał się wice minister zdrowia że w ciągu 3 dni będą podpisywane umowy z klinikami :) może w końcu się coś ruszy :)
Kasik czyli pierwszy raz poszłaś do lekarza z problemem zajścia w październiku 2012 tak?
 
Genna, tak poszłam pierwszy raz z tym problemem w październiku do gina.

Pełna jutro mam wizytę w Invikcie, oni też przystąpili do programu to jeszcze podpytam bo 3 tygodnie temu jeszcze niewiele wiedzieli. Ja mam ponad 36 lat więc tylko 12 miesięcy a nie 24, całe szczęście. Do tego M ma słabo ruchliwą armię a ja mam niskie AMH, poza tym niby wszystko ok tylko ciąży brak:-(

Dzisiaj byłam po następne papiery w drugim miejscu gdzie się leczyłam (luty/marzec 2013), co prawda lekarz ten sam co w Invikcie ale miejsce inne więc wzięłam ksero. Tam byłam 2 razy, na pierwszej wizycie mam zapisane, że staramy się o dziecko ponad 2 lata ale to z wywiadu więc na pewno nie będzie się liczyło.
 
Kasik36, znalazłam jeszcze coś takiego, co do kwalifikacji: "czynnik jajnikowy niepłodności: brak ciąży po co najmniej sześciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania"... chyba chodzi o stymulację, więc może miałaś już 6 razy prowadzoną stymulację?

i jeszcze jeśli chodzi o czynnik męski: Gęstość plemników poniżej 3 mln/ml gdy niepłodność pow. 12 mies; 3 – 15 mln/ml – niepłodność pow 24 mies
 
reklama
Do góry