reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie ucha? Pomocy

Basiekk

Mama Filipa :P
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2009
Postów
16
Mój maluch od 4 dni łapie się za lewe uszko, dziś zachowanie to natężyło się.
Dziś za późno na lekarza ale jutro z samego rana rejestruje Filipa i dowiemy się co i jak.
Jednak do jutra jeszce troche więc może ktoś miał stycznośc z takim zachowaniem? czy mozliwe ,że jest to zapalenie ucha?
Przeczytałam gdzieś, że przy ząbkowaniu dzieciaczki tak mogą się zachowywać, a Filipowi właśnie wyżynają się pierwsze ząbki.
Nie ma żadnej wydzieliny w uszach, nie gorączkuje. Jest niespokojny.
Często robi kupkę ok 5razy dziennie i jest ona rzadka. Dziś zamiast kupki "wydalił" jakiś dziwny brązowawy śluz.
Bardzo mnie to martwi :-( czekam z nie cierpiwością na Wasze sugestie.
DSC01348.jpg

 
reklama
Już po wizycie? Co powiedzial lekarz?Mój Maluszek w wieku niemowlęcym dwukrotnie przeszedł zapalenie ucha.W obu przypadkach miał gorączkę prawie do 39 stopni, ktora trwała 5 (za pierwszym razem) do 8 dni(za drugim razem)! Za drugim razem minęła dopiero, jak wydostał się płyn z uszka. Z poczatku nie bylo wiadomo, z czego ta goraczka, nie lapal sie za ucho. Za pierwszym razem, gdy nie bylo wiadomo, z czego ta goraczka, leczony byl antybiotykiem niestety w szpitalu (zlapal tam przy okazji rotawirusa). Za drugim razem, udalo sie uniknac szpitala i leczony byl antybiotykiem w domu. Zdrówka!
 
Ból uszka może być od ząbków, ale częściej niestety jest to zapalenie. Jak dziecko łapie się za uszko to lepiej nie ryzykować tylko skonsultować się z lekarzem jak najszybciej, bo im wcześniej zaczniemy leczyć tym więcej bólu zaoszczędzimy maluchowi. Mam nadzieję, że wszystko już jest w porządku. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)
 
A jak nie tylko łapie sie za ucho ale i w nim grzebie? Na początku była to typowo brązowa wydzielina..teraz zajrzałam do środka a tam coś "białego"?
Raczej go nie boli, bo by sie nie dał dotkąc
 
Moje dziecko często chorowało na zapalenie ucha.
Nie dał się wogóle dotknąc koło uszka a temperatura podchodziła do 40 stopni.
Niestety w kraju w którym mieszkam służba zdrowia zostawia wiele do życzenia i albo dawali mu antybiotyk na amoksycylinie,albo wogóle nie rozpoznali zapalenia.Tak się zdażyło w szpitalu.Nie wiedzieli co mu jest,zbijali tylko gorączkę czopkami,która pojawiała sie zawsze po 2 godzinach od podania czopku.Trzymali nas w szpitalu 12 h i stwierdzili tylko wirus we krwi :eek:
Rano dziecko obudziło się z zalanymi uszami ropą.Czyli musiało wytworzyc się ciśnienie i pękła błonka w uchu i wszystko się wylało (tzw.wysiękowe zapalenie ucha).Dopiero w Pl laryngolog stwierdził,że dziecko dalej ma płyn w uszach (przez co nie dosłyszał i w wieku 2,5 roku jeszcze nic nie mówił) w dodatku dziecko ma przerośniętę migdały,ale to inna historia.
Dziecko dostało w końcu odpowiednie leki i problem z uszami i migdałami znikł.
A co do łapania się za uszko.
Cieżko coś powiedziec,bo moje akurat ciagło się za uszko jak był senny.
Przy zapaleniu raczej pojawi się gorączka.
Aha i przy bólu dziecko raczej nie chce ssac butelki,smoczka bo go przełykanie boli.Również nie chce by go dotykano w okolicy uszka.
 
Bardzo mozliwe ze to zapalenie ucha. lekarz napewno przepisze jakis antybiotyk-polecam zapytac o duomox, moj maly chetnie go zazywa,poniewaz latwo go rozpuscic przed podaniem :)
 
Do góry