reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia - co pomaga?

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Dziewczyny co Wam pomogło na zaparcia? Jestem obecnie w 19 tc. i od ok. dwóch tygodni nie mogę się dobrze wypróżnić, muszę mocno z całych sił przeć, mam przy tym dużo krwi, a i tak poleci mi tylko jedna kulka i koniec. Krwią się nie martwię tak, bo czytałam, że to normalne w ciąży, ale teraz się dowiedziałam że w ciąży nie można przeć, bo to taki sam nacisk jakby się dźwigało ciężkie przedmioty. Brzuch mnie boli cały czas, chyba od tych zaparć. Odżywiam się raczej dobrze, jem np. ciemne pieczywo, nie jem słodyczy. Przeczytałam, że pomagają suszone śliwki, więc zalewam gorąca woda i jem dziennie ze cztery, ale słabo to chyba działa. Jem też jabłka jogurty prawie codziennie. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Sprawdzałam w internecie i widziałam, że są syropy dla kobiet w ciąży albo można brać czopki glicerynowe. Tylko o takie rzeczy wolałabym najpierw spytać lekarza, a wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Co Wam pomogło na zaparcia?
 
reklama
Woda, płatki owsiane/jaglane, poza tym Ispagul (błonnik z babki jajowatej). Wypróżnianie się w odpowiedniej pozycji (kolana wyżej). Inaczej nabawisz się hemoroidów.
 
Sa krople pikopil. Co prawda ja je biorę bo mam problemy z układem pokarmowym z czym idą w parze zaparcia. Ale u mnie naprawdę działają. Biorę tak całą łyżeczkę wieczorem i rano ide do toalety. Jednak przed braniem jakikolwiek środków lepiej skonsultować to z lekarzem. Mi rodzinna radziła na mocne zaparcia brać 3 razy dziennie przez dwa dni żeby wszystko oczyścić.
 
U mnie 4szt śliwek raz dziennie to była za mała .... dawka 😉
Pomogło gdy zaczęłam jeść po 4-5 ale rano i wieczorem. Trwało to może z kilka dobrych dni ale jak zaczęły działać to łooo jaka ulga.
 
Dziewczyny co Wam pomogło na zaparcia? Jestem obecnie w 19 tc. i od ok. dwóch tygodni nie mogę się dobrze wypróżnić, muszę mocno z całych sił przeć, mam przy tym dużo krwi, a i tak poleci mi tylko jedna kulka i koniec. Krwią się nie martwię tak, bo czytałam, że to normalne w ciąży, ale teraz się dowiedziałam że w ciąży nie można przeć, bo to taki sam nacisk jakby się dźwigało ciężkie przedmioty. Brzuch mnie boli cały czas, chyba od tych zaparć. Odżywiam się raczej dobrze, jem np. ciemne pieczywo, nie jem słodyczy. Przeczytałam, że pomagają suszone śliwki, więc zalewam gorąca woda i jem dziennie ze cztery, ale słabo to chyba działa. Jem też jabłka jogurty prawie codziennie. Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Sprawdzałam w internecie i widziałam, że są syropy dla kobiet w ciąży albo można brać czopki glicerynowe. Tylko o takie rzeczy wolałabym najpierw spytać lekarza, a wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Co Wam pomogło na zaparcia?
Sprawdziłam wszystko 😉 mnie pomaga zawsze kiwi w ilości kilku sztuk na raz 😉i syrop lactulosum😊👍
 
reklama
Do góry