reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki neoparine kilka pytań

Kati33

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Luty 2022
Postów
97
Dziewczyny powiedzcie proszę jak to u Was wyglądało . Biorę lek neoparine. Codziennie robię zastrzyk w brzuch i tak mam robić do końca ciąży. Dzis w nocy w miejscu ukłucia pojawiła mi się krew . Wcześniej nie miałam takiej sytuacji..czy któraś z Was miała podobnie ? i kolejne pytanie..po porodzie je będę brała dalej ?pisze ,żeby w takim przypadku nie karmić piersią .lekarza mam dopiero 12 ego .później napiszę do doktor ,ale zaczyna mnie to martwić . A biorę zastrzyki ze względu na wcześniejsze poronienia...
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie proszę jak to u Was wyglądało . Biorę lek neoparine. Codziennie robię zastrzyk w brzuch i tak mam robić do końca ciąży. Dzis w nocy w miejscu ukłucia pojawiła mi się krew . Wcześniej nie miałam takiej sytuacji..czy któraś z Was miała podobnie ? i kolejne pytanie..po porodzie je będę brała dalej ?pisze ,żeby w takim przypadku nie karmić piersią .lekarza mam dopiero 12 ego .później napiszę do doktor ,ale zaczyna mnie to martwić . A biorę zastrzyki ze względu na wcześniejsze poronienia...
Hej
Brałam zastrzyki całą ciążę i 6 tygodni połogu. Zdarzało się (i to nieraz), że po wkłuciu pojawiała się krew, zdarzały się sińce (i to spore). Nie karmiłam piersią zbyt długo, ale żaden lekarz nie stwierdził, że zastrzyki są przeciwwskazaniem do kp. W szpitalu po porodzie wypisali mi normalnie receptę na Neoparin.
Bardzo dużo dziewczyn przyjmuje ten lek i karmi. A jeśli masz wskazania, to przyjmować powinnaś.
Pozdrawiam 🙂
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie jest taka jak koleżanka wyżej napisała. Mi nawet się zdarzyło że po wbiciu igły w ampułce pojawiła się krew. Przyjmuj lek i o nic się nie martw. Nie wyklucza to w żaden sposób karmienia piersią 🙂 moje bobo ma już 6,5miesiaca i dalej jest KP. A przyjmować je będziesz do końca połogu 🙂 sińce po zastrzykach utrzymują się dość długo… ale później wszystko zniknie i nie będzie śladu że się kłułaś 🙂 powodzenia!
 

Neoparin jest bezpieczny przy kp. Jest to lek rpzrzedzajacy krew, wiec im dluzej bedziesz go przyjmowac, tym czesciej moze sie pojawiac krew w miejscu wklucia. Jest to normalne.
 
Dziewczyny powiedzcie proszę jak to u Was wyglądało . Biorę lek neoparine. Codziennie robię zastrzyk w brzuch i tak mam robić do końca ciąży. Dzis w nocy w miejscu ukłucia pojawiła mi się krew . Wcześniej nie miałam takiej sytuacji..czy któraś z Was miała podobnie ? i kolejne pytanie..po porodzie je będę brała dalej ?pisze ,żeby w takim przypadku nie karmić piersią .lekarza mam dopiero 12 ego .później napiszę do doktor ,ale zaczyna mnie to martwić . A biorę zastrzyki ze względu na wcześniejsze poronienia...

A kto powiedział, że nie można karmić? Można. Ja karmiłam brałam cała ciążę i cały polog.
Czy będziesz brała w połogu to zależy od lekarza i od tego jakie masz wskazania do brania zastrzyków.
 
Dziewczyny powiedzcie proszę jak to u Was wyglądało . Biorę lek neoparine. Codziennie robię zastrzyk w brzuch i tak mam robić do końca ciąży. Dzis w nocy w miejscu ukłucia pojawiła mi się krew . Wcześniej nie miałam takiej sytuacji..czy któraś z Was miała podobnie ? i kolejne pytanie..po porodzie je będę brała dalej ?pisze ,żeby w takim przypadku nie karmić piersią .lekarza mam dopiero 12 ego .później napiszę do doktor ,ale zaczyna mnie to martwić . A biorę zastrzyki ze względu na wcześniejsze poronienia...
Hej Kati nie znamy się ale mam podobną sytuację i szukam wszędzie porad mianowicie jestem po dwóch poronieniach i ciąży pozamacicznej po 5 latach zdążył się cud i zaszłam w ciążę od razu pobiegglam do ginekologa prywatnie po wywiadzie i USG potwierdzającym pęcherzyk ciążowy dostałam też neoparin niestety nie
Mam go refundowanego dziś poszłam do lekarza na nfz zdrowia bo finansowo ciężko chodzić prywatnie był zdziwiony że dostałam zastrzyki bez żadnych badań ...na to chwilę zarodek się rozwija ale ja zastanawiam się czy dobrze robię biorąc te zastrzyki ..powiedzcie mi dziewczyny jak u was to wyglądało bo boje się je przerwać że nic nie będzie z ciąży ale nie ukrywam że pojawił się strach i nie wiem juz sama co o tym myśleć miałaś jakieś badania robione pod tym kontem A każdą odpowiedź będę wdzieczna
 
Hej Kati nie znamy się ale mam podobną sytuację i szukam wszędzie porad mianowicie jestem po dwóch poronieniach i ciąży pozamacicznej po 5 latach zdążył się cud i zaszłam w ciążę od razu pobiegglam do ginekologa prywatnie po wywiadzie i USG potwierdzającym pęcherzyk ciążowy dostałam też neoparin niestety nie
Mam go refundowanego dziś poszłam do lekarza na nfz zdrowia bo finansowo ciężko chodzić prywatnie był zdziwiony że dostałam zastrzyki bez żadnych badań ...na to chwilę zarodek się rozwija ale ja zastanawiam się czy dobrze robię biorąc te zastrzyki ..powiedzcie mi dziewczyny jak u was to wyglądało bo boje się je przerwać że nic nie będzie z ciąży ale nie ukrywam że pojawił się strach i nie wiem juz sama co o tym myśleć miałaś jakieś badania robione pod tym kontem A każdą odpowiedź będę wdzieczna
Wiesz co, ja chodziłam prywatnie do ginekologa, ale zastrzyki miałam całkowicie refundowane. Neoparin jest w ciąży bezpłatny.
Jeśli chodzi o wskazania do zastrzyków to u mnie były to poronienia, a w trakcie już przyjmowania heparyny robiłam badania, które potwierdziły zespół antyfosfolipidowy.
 
reklama
Wiesz co, ja chodziłam prywatnie do ginekologa, ale zastrzyki miałam całkowicie refundowane. Neoparin jest w ciąży bezpłatny.
Jeśli chodzi o wskazania do zastrzyków to u mnie były to poronienia, a w trakcie już przyjmowania heparyny robiłam badania, które potwierdziły zespół antyfosfolipidowy.
Ja ten pierwszy raz też poszlam prywatnie i pani ginekolog twierdzi że nie może mi ich dać na refundację bo nie ma podstawaprzepisala mi je na podstawie wywiadu który ze mną przeprowadzila lekarz ogólny powiedział że nie ma uprawnień a dziś lekarz z NFZ powiedział że też mi ich nie przepiszę nic właśnie z tego nie rozumiem jeśli mogę wiedzieć ile placipas za ten badania które potwierdziły ten zespół? Na tą chwilę je biorę bo ciąża się rozwija ale sama się zastanawiam czy dobrze robię
 
Do góry