reklama

zasypianie bez piersi

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez ewkasp, 22 Czerwiec 2011.

1. ewkasp

ewkasp Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam wszystkie mamy ! temat stary i szeroki jak rzeka, ale mam problem w tejże dziedzinie. moj synek za tydzien zacznie 3 miesiąc i do tej pory zasypiał przy piersi. nie zawsze sprawnie się to odbywało (szarpanie, wyginanie się, memlanie). od jakiegoś czasu Bartuś - jak się naje - puszcza pierś i tu zaczyna się problem bo chce zasnąć a nie potrafi. mały śpi ze mną, karmię go na leżąco. jeżeli chodzi o sen - ma problem z zasypianiem. codziennie ok. 9 idę z nim na spacer i przesypia w chuście ok. 2 - 3 h. pozniej karmienie (ok. 12, 13) i też widać że chętnie by się przespał, ale nie umie zasnąć, pod koniec pije niespokojnie, puszcza pierś, przymyka oczy, pcha rączki do buzi i nic z tego nie wychodzi. staram się go głaskać, szeptać, utulić, czasem wychodzę (może to zadziała) i nic. zaczyna popłakiwać, ssać palce (zawsze tak robi jak chce spać) i nie potrafi zasnąć, a piersi też już nie chce. czasem jakimś cudem utnie sobie kilkuminutową drzemkę( przy piersi, którą delikatnie zabieram i wychodzę). następne karmienie podobnie (ok. 15, 16). czasem zaśnie na kilkanaście minut, a czasami na 1 - 1,5 h (oczywiście przy piersi). jak się nie rozbudzi lub czymś rozproszy to ładnie śpi, w przeciwnym razie koniec snu. na noc zasypia bardzo rożnie, czasem od razu po jedzonku, a czasami dosypianie i dokarmianie trwa 2 - 3 razy. w nocy budzi sie max 2 razy (najczęściej raz). smoczka nie toleruje - czasem pociumka dla świętego spokoju (mojego). czy ma ktos pomysł jak nauczyć Bartusia zasypiania bez piersi ? jest miłośnikiem cycusia (a przynajmniej był do tej pory..). mielismy ciężki poród, poźniej synek był chory, duża niedowaga, pobyt w szpitalu.. to spowodowało że karmiłam kiedy i jak długo chciał (bo musiał przybierać) a był dzieckeim które notorycznie zasypiało przy każdym karmieniu. nie lubi wózka, zanosi się jak próbuję wziąć go na spacer w gondoli, a jakiś czas temu mogłam spacerować z nim godzinami -przesypiał cały spacer. a może moje dziecko próbuje się usamodzielnić ? nie wiem jak mu pomóc.. pozdrawiam !!!

2. _louise_

_louise_ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u nas byl podobny problem-z tym ze maly zasypial przy cycku.ale chcialam go nauczyc zasypiac inaczej.przerobilismy bujanie na raczkach-tu fajnie usypial, ale problem powstaje jak dziecko sie robi wieksze i ciezsze.a piszesz ze w chuscie spi ladnie wiec sadze ze bujanie na raczkach tez by pomoglo.tyle ze pozniej ciezko oduczyc.teraz odkad przestalam karmic maly zasypia na butelce-wieczorem mleko w dzien herbatka/wodaplus spiewanie kolysanki-ma zawsez ta sama i mymlanie misia (tylko do snu)taki miekki z twarda glowa-sa w rossmanie i w c&a-b duzy wybor-polecam.na poczatek mozesz sprobowac z pieluszka-ale ostrzegam ze sie szybko dzieci przyzwyczajaja.siostry syn do tej pory (ma 4 lata)nie zasnie bez kocyka.a maly ten kocyk nie jest.z usypianiem na butli na poczatku bylo ciezko-tydzien poplakiwania ale dalo rade.dodatkowo czasem lekko podrzucam nogami jak zasypia.na wyjazdach w foteliku zasypia-tez trzeba bujac.dodam tylko ze moje dziecko tez nie uzywalo i nie uzywa smoczka.teraz coraz czesciej zauwazylam napije sie i odwraca na boczek i sam zasypia.

3. reklama
  4. ewkasp

ewkasp Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dokładnie tak, rączki by mu odpowiadały - ostatnio nosiłam go lulając i całując - nawet nie zauwazyłam kiedy odpłynął.. odłozyłam na nasze łóżko i spał prawie 2 h.. ale boję się że wpadnę z deszczu pod rynnę.. powiem szczerze że nie walczyłabym z zasypianiem przy piersi gdyby zasypiał bez problemu (gł. w dzień), ale jest inaczej.. pieluszki nie chce, mojej koszulki, smoczka też.. wybredny ten nasz synuś ;)

5. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Twój synek chociaż jak zasnął na rękach, to potem ładnie spał, a moja córeczka zasypia tylko na rękach, a jak ją odlożyć to się od razu budzi :( i to naprawdę jest problem...

6. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nic się nie bój,nie słuchaj mądrych rad typu nie noś bo nauczysz, nie uspiaj przy piersi itd.
    rób tak żeby TOBIE I DZIECKU BYŁO DOBRZE. Szczęsliwe dziecko to wyspane dziecko:)
    Twój mały nie zasypia przy piersi bo już go to nie męczy jak niemowlaczka. Teraz ma dłuższe chwile aktywności
    u nas był taki okres że nosilam do zaśnięcia maksa na rękach był tez taki że zostawiałam go na swoim brzuchu bo w łóżeczku się budził. Dla mnie priorytetem w pierwszym półroczu było wyspane dziecko
    I co ... i nic się nie stało. Żyjemy a Maks zasypia sam:) i nie było oduczania ani żadnych problemów.Gdy był gotowy to go połozyłam do łóżka i tak już zostało. Dzieci nośmy i przytulajmy póki sie da bo tak szybko rosną. Mój już mi pyskuje a dopiero był takim małym okruszkiem

mitaginka ja sobie wszytsko przygotowywałam herbatkę, książkę pilota pod rękę zasiadałam w fotelu a młody sobie spał na mnie i były to najpiękniejsze chwile w moim życiu.

7. _louise_

_louise_ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kakakarolina ja tez wspominam chwile jak maly spal na mnie z rozczuleniem.tak jak ty przygotowywalam wszystko pod reka, maly zasypial na mnie przy cycu, otulalam go kocykiem i tak sobie siedzielismy czasem i 3 godzinki-ile ja sie filmow wtedy naogladalam-akurat mialam odkodowane fajne kanaly filmowe ;-) i byl takim slodkim przytulaskiem :-) jedyny zacisk byl z wc-no tu juz nic sie nie wymyslilo.teraz jest juz duzy i raczkuje,wszedzie go pelno-chwili spokojnie nie usiedzi-a z noszeniem juz gorzej bo klocek juz jest.wiec tak jak ty uwazam ze to sa bezcenne chwile z takim malenstwem :tak: u nas do 7 miesiaca tak bylo-potem przestalam karmic i juz sie troche wszystko zmienilo.i fakt: jak dziecko nie jest wyspane, jest zmierzle...
    inna sprawa ze niektore dzieci nie sa spaczami-moj nie jest.jego maxymalna drzemka w domu to poltorej godziny raz na ruski rok a tak to 30-40 min i to juz raz dziennie.tylko spacerki nas ratuja bo jak do tej pory na spacerkach glownie spi-nawet i 3 godziny.wiec tak sobie lazimy calymi dniami :-)

8. YoungLady

YoungLady Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Miałam podobny problem tylko, że Maja zasypiała przy cycusia a jak tylko chciałam cycusia zabrać od razu się budziła i od nowa cycuś lądował w pyszczku po jakimś czasie się zbuntowałam bo ile można leżeć na jednym boku bez ruchu żeby dziecko zasnęło 20-40-60 minut?
    Postanowiłam że będzie zasypiać w łóżeczku poczytałam o metodzie 3-5-8? Ale u nas totalnie się nie sprawdziła, najpierw karmiłam Maję a jak widziałam, że już się najadła i chce jej się spać przekładałam ją do łóżeczka później muszę po prostu siedzieć przy łóżeczku, głaskać po pleckach robić szszszsz i zasypia oczywiście pierwszy raz był tragiczny ryk przez 40 minut, drugiego dnia 30 minut, trzeciego dnia 20 i tak po tygodniu zasypiała bez najmniejszego jęknięcia w kilka minut (teraz karmię ją przed snem butlą od razu w łóżeczku i często od razu zasypia a jak nie to nie ma problemu z zaśnięciem, wystarczy troszkę pogłaskać po pleckach i śpi jak kamień :p). Pomocna jest jakaś mała maskotka, którą dziecko może się przed snem pobawić i do końca wymęczyć, moja Maja uwielbia ciumkać sobie metki ze swojego króliczka przed snem :)
    Niestety chyba nikt nie wynalazł jeszcze bezpłaczowego oduczania dziecięcia od zasypiania przy cycusiu albo na rękach :) Trzeba odrobinę wytrwałości i jak się już postanowi przestawić, to trzeba w tym wytrwać żeby nie robić dziecku krzywdy swoim brakiem zdecydowania.

Ostatnia edycja: 23 Czerwiec 2011
  9. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie trzeba dzieci oduczać zasypiania na rękach. Jesteśmy tego najlepszym przykładem.Trzeba tylko cierpliwie poczekać aż dziecko będzie gotowe. YougKLady moje dziecko NIGDY SIĘ NIE WYPŁAKIWAŁO A ZASYPIA BEZ PROBLEMU SAMO.
    Ja uważam że te metody są beznadziejne.jak słyszę 3-5-8 to mam dreszcze.

10. reklama
  11. dorianna

dorianna Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Kakakkarolina - ja mam dokładnie to samo. Zadziwiające jest dla mnie, że takie "faszystowskie" metody robią karierę...

12. YoungLady

YoungLady Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kakakarolina nie wszyscy mają zdrowie żeby nosić dziecko na rękach tak długo aż samo zdecyduje, że tego nie chce i zacznie zasypiać w łóżeczku.

Poleć forum