reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasypianie

reklama
a ja wam dziewczyny powiem jak ja mam Kacper w lipcu skończył 2 lata wstaje o 8 rano potem w dzień spi róznie od 40 min do 1,5godziny czasami 2 a wieczorem usypia między 22-23 a przewaznie to 23 i co ja mam powiedzieć ?
 
a ja wam dziewczyny powiem jak ja mam Kacper w lipcu skończył 2 lata wstaje o 8 rano potem w dzień spi róznie od 40 min do 1,5godziny czasami 2 a wieczorem usypia między 22-23 a przewaznie to 23 i co ja mam powiedzieć ?
 
cześć.mój synek ma 1 rok i 9 miecięcy,mam podobny problem.w dzień mało mi spi czasami wcale,czasami usnie mi kolo 15-16 i jest poźniej problem,bo wstaje o 19 i idzie koło 23-24.zazwyczaj usypia kolo 21-22 i spi do 6 rano.przed spaniem oglada bajki i czytamy ksiązki.
 
Zdecydowanie później kłaść dziecko o 19.00 to zbyt wcześnie. Moja mała całkowicie zrezygnowała ze spania w dzień gdy miała 2,5 roku. Teraz zasypia gdzieś o dziewiątej wstaje rano po siódmej do przedszkola.
 
Ntalak wieczorem idzie spac po dobranocce :) i spi tak do 7.00 rano osotatnio, odkąd nie sika do pieluchy, to z pobudkami nocnymi na sikanie ...
a w dzien spi tak ok 2 h. miedzy 13.00 a 15.00
 
MÓJ STARSZY SYNEK MA 2,5 ROKU I NIE SPI JUZ W DZIE - SAM ZREZYGNOWAŁ TO GO NIE BEDE ZMUSZAĆ;-) , A WIECZOREM O 18, 30 KĄPIEL POTEM KOLACJIA , OBOWIAZKOWE KAKAŁKO, 2 BAJKI NA MINI MINI ( ZAWSZE TE SAME LECĄ) POTEM WYŁACZAMY TEL I SWIATŁO I IDZIE SPAĆ BEZ SKARZENIA - DOBRYM ROZWIAZANIEM JEST KUPIENIE DZIECKU PRZYTULANKI Z KTÓRA BEDZIE ZASYPIAŁ I JAK SIE W NOCY PRZEBUDZI TO BEDZIE MIAŁ SIE DO KOGO PRZYTULIĆ (ZANIM MÓJ SYNUS DOSTAŁ ŻABCIĘ ) CZĘSTO PRZYCHODZIŁ DO NAS DO POKOJU A TERAZ PROBLEM ZNIKNĄŁ- DODAM ŻE JEGO MŁODSZY BRAT(11 MIES) MA TAKI SAM RYTUŁAŁ WIECZORNY I TEZ SIE SPRAWDZA - ROBIĄ TO HURTOWO:laugh2: ALE NIK NIE JEST POSZKODOWANY I WIECZÓR WOLNY!!!
 
Mój synek 18 miesięcy zasypia sam w swoim łóżeczku zarówno w dzień jak i wieczorem, zasypia ok 19.30 i budzi sie ok. 6.30 -7.00, w dzień śpi od ok 12-12.30 do 15-16. Nie mamy problemów z zasypianiem.
 
reklama
tak jak piszecie, złotych srodków nie ma. trzeba znaleźć własny. czasem ciężko. wiem!
u nas kolacja o 18-19 potem kapiel, dobranocka, czasem w odwrotnej kolejniości, trochę szaleństwa na łózku, przed samym snem mycie ząbków i Oskar od jakiegos czasu bez protestów mówi dobranoc i idzie do swojego pokoju. nie, nie jest tak dobrze. niestety nie sam:)
w łóżeczku książeczka, zwykle kubus puchatek dwa razy na straganie, które powtarza ze mną i śpiewanie wojtusia.
czasem obejdzie się bez wojtusia tylko w ciszy czekam az uśnie, niestety nie zawsze jest to 10 minut, tylko 30, 60! w tym czasie Oskar potrafi zarówno grzecznie lezec jak i wyczyniac istne cuda, doprowadzajac mnie do szewskiej pasjii.
ale odpuszczam, nie ma się co wściekac i walczyć z dzieckiem, bo ono będzie walczyc z nami. jak odpuscimy to się znudzi i zaśnie.
pozdrawiamy
 
reklama
Do góry