reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaszlam w ciążę, a co z pracą

Dołączył(a)
8 Październik 2020
Postów
4
Witam mam 30 lat wczoraj zrobiłam test wyszły 2 kreski teraz wizytę mam u lekarza umówiona za 2 tygodnie bo to na nfz.Pracuje od 5 lat w hurtowni budowlanej na pół etatu na czas nieokreslony.Mam pytanie jak lekarz potwierdzi mi ciążę mogę iść na l4? A jak urodze to co dalej ? Proszę doradzić mi jak to wygląda?
 
reklama
A dlaczego lekarz ma Ci dać zwolnienie? Jeżeli z ciąża będzie wszystko w porządku to na pracodawcy ciąży obowiązek zmiany warunków pracy aby nie zagrażały Tobie i dziecku. Po urodzeniu będzie Ci się należał urlop macierzyński. Płatny albo cały rok 80 % albo pół roku 100% a drugie pół 60% wynagrodzenia. W zależności którą opcję wybierzesz.
 
4 lata temu też byłam w ciąży i że mam taka pracę że mieszam farby i styczność z chemią to poronilam.wtedy wtoczyl się zasnąć geoniasty i po to zwolnienie był nie miała powtórki z rozrywki.
 
4 lata temu też byłam w ciąży i że mam taka pracę że mieszam farby i styczność z chemią to poronilam.wtedy wtoczyl się zasnąć geoniasty i po to zwolnienie był nie miała powtórki z rozrywki.
Nie zrozumiałam nic z tego postu. Ale przepisy mówią coś zupełnie innego. Zwykle lekarze na NFZ nie są skorzy do wypisywania zwolnień.
 
4 lata temu też byłam w ciąży i że mam taka pracę że mieszam farby i styczność z chemią to poronilam.wtedy wtoczyl się zasnąć geoniasty i po to zwolnienie był nie miała powtórki z rozrywki.
Idź na L4. Ja wiem, że pracować powinien ci zmienić warunki pracy, albo płacić za siedzenie w domu, ale wszyscy wiemy, że bywa inaczej i po co robić pod górkę.
L4 płatne 100% cała ciążę, a potem rok macierzyńskiego. Jeżeli masz umowę na czas nieokreślony, to po macierzyńskim wracasz do pracy.
 
A dlaczego lekarz ma Ci dać zwolnienie? Jeżeli z ciąża będzie wszystko w porządku to na pracodawcy ciąży obowiązek zmiany warunków pracy aby nie zagrażały Tobie i dziecku. Po urodzeniu będzie Ci się należał urlop macierzyński. Płatny albo cały rok 80 % albo pół roku 100% a drugie pół 60% wynagrodzenia. W zależności którą opcję wybierzesz.

Ja sie podepne. Jak chce ta druga opcje 100 a potem 60 to musze najpierw zlozyc o sam macierzynski a pod koniec o rodzicielski czy jak to wyglada?
 
Nie zrozumiałam nic z tego postu. Ale przepisy mówią coś zupełnie innego. Zwykle lekarze na NFZ nie są skorzy do wypisywania zwolnień.
Oczywiście że przysługuje L4 zwłaszcza jeśli dziewczyna poroniła i ma styczność z chemią i farbami. Koniecznie powiedz o tym lekarzowi. A pracodawcy już teraz, abyś nie miała z tym styczności.
Nie bez powodu kobiety w ciąży Nie mogą przebywać w malowanym pomieszczeniu a co dopiero mieszać farby.
Idź na L4. Ja wiem, że pracować powinien ci zmienić warunki pracy, albo płacić za siedzenie w domu, ale wszyscy wiemy, że bywa inaczej i po co robić pod górkę.
L4 płatne 100% cała ciążę, a potem rok macierzyńskiego. Jeżeli masz umowę na czas nieokreślony, to po macierzyńskim wracasz do pracy.
Po macierzyńskim możesz wrócić do pracy ale przysługuje Ci również urlop wychowawczy bezpłatny. Wynosi on 35 miesięcy i 1 miesiąc dla męża (jeśli chce korzystać) możesz to wykorzystać w max 5 częściach z przerwami bądź w ciągłości. Do 6 roku życia dziecka.
 
Śmiało idź na L4, po co masz się stresować i martwić. Zwolnienie masz 100% płatne, później jest macierzyński jeżeli wybierzesz cały rok masz płacone 80% , jeśli wybierzesz pół roku 100% , gdybyś po pół roku uznała, że chcesz jeszcze kolejne pół roku zostać w domu Z dzieckiem to masz wtedy płacone 60%. Po macierzyńskim możesz iść na wychowawczy bezpłatny na 3 lata, lub płatny 400zl, jeżeli nie przekraczecie z mężem, partnerem danej kwoty. Dużo zdrówka ;)
 
reklama
reklama
Oczywiście że przysługuje L4 zwłaszcza jeśli dziewczyna poroniła i ma styczność z chemią i farbami. Koniecznie powiedz o tym lekarzowi. A pracodawcy już teraz, abyś nie miała z tym styczności.
Nie bez powodu kobiety w ciąży Nie mogą przebywać w malowanym pomieszczeniu a co dopiero mieszać farby.

Po macierzyńskim możesz wrócić do pracy ale przysługuje Ci również urlop wychowawczy bezpłatny. Wynosi on 35 miesięcy i 1 miesiąc dla męża (jeśli chce korzystać) możesz to wykorzystać w max 5 częściach z przerwami bądź w ciągłości. Do 6 roku życia dziecka.
Radzę poczytać kiedy przysługuje zwolnienie. Nie będę tłumaczyć bo zostało to już wyjaśnione.
 
Do góry