reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

reklama
po czesci pewnie tak, bo gdybym uzywała tych wielorazowych to nie było by problemu:( a jednozówki nie przepuszczaja powietrza

julita, ale przy wielorazowych skóra dziecka dlużej ma stycznosc z mokrym wiec tez nie wiedomo jak by to bylo. Moze sprobuj innych pieluch, w znaczeniu innej firmy? U nas w pampersach i BellaHappy masakra byla z pupcia. DADA sa oki, a teraz mamy Baby Dream i tez sa w porzadku.

U mnie Nadunia też nie chce jeść owoców,za to zupki chętnie.Kupka robi co 5-6 dni,ale wtedy robi ze 3-4.Cały czas jest na duphalacu ( juz miesiąc) i co dwa dni sliwka.Wcześniej kupka była raz na dwa tygodnie.
Odkąd siedzi,potrafi się sama bawić w łóżeczku zabawkami,także z pół godziny mam spokoju ;-)
Próbuje stawać też w łóżeczku:szok:,czasem jej się uda,ale częściej nie...

rany ;/ ale z niej agenciara. Jestem ciekawa co sie robie w takiej sytuacji - pozwalac dziecku stawac czy nie? Bo to chyba troszke wczesnie i spore obciazenie dla kregosłupa, nóg, z drugiej strony sama wstaje, nikt jej nie zmusza...
 
jak widać nie ... bo z tego co pamiętam Lenka tez jest na HIPP PLUS?

ale co nie? mi chodzilo o to ze u nas brak kupki zdarza sie bardzo rzadko.

rany ;/ ale z niej agenciara. Jestem ciekawa co sie robie w takiej sytuacji - pozwalac dziecku stawac czy nie? Bo to chyba troszke wczesnie i spore obciazenie dla kregosłupa, nóg, z drugiej strony sama wstaje, nikt jej nie zmusza...

pozwalac ale absolutnie nie pomagac.

julita przyczyn odparzen moze byc kilka. moze to byc kwestia uczulenia na pampersy ktore maja najwiecej chemii ze wszystkich jednorazowek, o ile dobrze pamietam to tylko pampersow uzywacie. moze to tez byc wina tego ze majeczka robi teraz kilka kupek dziennie a kupki po jedzonku innym niz mleko duzo latwiej odparzaja pupe, szczegolnie rzadkie. sprobuj zmienic pieluchy i chusteczki i dbac o to zeby pupa byla zawsze sucha czyli czesto zmieniac pieluszki, po przemyciu pupy chusteczka odczekac chwile zanim bedzie sucha i albo niczym nie smarowac albo tylko odrobinka tak zeby calkiem masc/krem wsmarowac. czasami tez w taki sposob objawia sie alergia skorna tzn przy kontakcie skory z kupa po alergizujacym jedzonku pojawia sie cos na ksztalt odparzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U nas od 3 dni kupki są po 4-5 razy...ale jak już wiadomo zgoniliśmy to na żabki;P

Niestety u nas pupa nadal odparzona; smaruje wietrze i dalej jak było tak jest.
Tzn zaczerwienienie jest jak zdejmujemy pieluszkę, potem poleży bez z 10-15 minut i jest ok, więc smarujemy i zakładam pieluchę. A przy zmianie jest od nowa czerwona:(

my u zywamy chusteczek pampers tych niebieskich ;-) , czekam aż pupka wyschnie i zakładam pampka, jak się pojawiało zaczerwnienienie, to na noc mąka ziemniaczana i było ok :-)

no i o mące mialam pisac ona powinna dzialac a pampersow nie zmienialas na jakas inna marke
 
Nataliak, asia od niedawna przeszłam na pieluszki tescowe te co była na nie kiedyś taka fajna promocja, chusteczek używam takich z reala Tip czy tak jakoś...
Na początku było ok ale teraz jak Maja tak często robi kupkę, prawie jak biegunka to i pupcia się odparza:(
 
....mielismy mieć dzisiaj szczepienie, ale go nie było. Pani doktor spojrzała w wyniki badań krwi i okazało się, że Franek ma mega zaniżoną ilość płytek krwi- norma jest od 300, on ma 50..........
Pytała nas, czy nie ma krwawień z nosa, czy nie ma krwi w kupce, czy nie zaobserwowalismy siniaków itp- NIE. Jutro powtarzamy pod tym kątem badania na cito- mam wielką nadzieję, że to pomyłka w wynikach, bo nawet laborantka napisała, że z racji małej ilości materiału wynik moze być niemiarodajny.... oby..... Zresztą lekarka tez się do tego przychyla- bo potwierdziła, że "gołym okiem" nie widać żadnych niepokojących objawów...... Trzymajcie kciuki.......

Poza tym mamy podawać pół żółtka co 2 dzień, gluten w postaci jednego sucharka wkruszonego do owoców i nie podawać jeszcze deserków z jogurtem... No i waga- 10 kg, 300 g;-), top of the top siatek centylowych;-)
 
....mielismy mieć dzisiaj szczepienie, ale go nie było. Pani doktor spojrzała w wyniki badań krwi i okazało się, że Franek ma mega zaniżoną ilość płytek krwi- norma jest od 300, on ma 50..........
Pytała nas, czy nie ma krwawień z nosa, czy nie ma krwi w kupce, czy nie zaobserwowalismy siniaków itp- NIE. Jutro powtarzamy pod tym kątem badania na cito- mam wielką nadzieję, że to pomyłka w wynikach, bo nawet laborantka napisała, że z racji małej ilości materiału wynik moze być niemiarodajny.... oby..... Zresztą lekarka tez się do tego przychyla- bo potwierdziła, że "gołym okiem" nie widać żadnych niepokojących objawów...... Trzymajcie kciuki.......

Poza tym mamy podawać pół żółtka co 2 dzień, gluten w postaci jednego sucharka wkruszonego do owoców i nie podawać jeszcze deserków z jogurtem... No i waga- 10 kg, 300 g;-), top of the top siatek centylowych;-)

Kciuki zaciśnięte, na pewno będzie dobrze!!!

no i jaka ładna waga...:)
 
a czemu nie jogurtom??
i ja mysle, że to może być rzeczywiści mała ilość krwi, skoro laborantki wziely za mało to czemu wykonywały to badanie wogóle?? po co było Cię stresować....
 
reklama
trzymamy kciuki za Francisława, to na pewno pomyłka, bo ja kiedyś miałam podobną sytuację w ciąży

a dlaczego macie jeszcze nie podawac jogurtów? czy chodzi o to, że mogą zbytnio obciążac nerki? my już pomalutku wprowadzamy, głównie słoiczkowe
 
Do góry