reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół antyfosfolipidowy

Agata850703

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Czerwiec 2021
Postów
57
Dziewczyny, zapewne temat już był, ale napisze jeszcze raz!
2 inseminacje nieudane za mną, wszystko ok ze mną i mężem. Lekarz zlecił mi badania odnośnie zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii. I wizytę u immunologa. Czy któraś przez to przechodziła, jak wyglądają takie badania?
 
reklama
Hej, pobieranie krwi i za jakiś czas wyniki. Potem masz rozmowę z lekarzem i ocenia Twoje wyniki [emoji3] w zależności od nich bierzesz leki w ciąży.
 
Dziewczyny, zapewne temat już był, ale napisze jeszcze raz!
2 inseminacje nieudane za mną, wszystko ok ze mną i mężem. Lekarz zlecił mi badania odnośnie zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii. I wizytę u immunologa. Czy któraś przez to przechodziła, jak wyglądają takie badania?
Hej . Ja miałam robione badania - na swoj koszt , bo chciałam to zdobić sprawnie . Wyszła trombofilia . Mam 3 poronienia za sobą . Mi brali wymaz z policzka . Ogólnie cieszę się ze to tylko , a może aż ? Tromboflia … oczywiście leki podczas ciąży będą niezbędne . Acard w czasie starań , a heparyna od pozytywnego testu . Życzę wszystkiego dobrego
 
Hej . Ja miałam robione badania - na swoj koszt , bo chciałam to zdobić sprawnie . Wyszła trombofilia . Mam 3 poronienia za sobą . Mi brali wymaz z policzka . Ogólnie cieszę się ze to tylko , a może aż ? Tromboflia … oczywiście leki podczas ciąży będą niezbędne . Acard w czasie starań , a heparyna od pozytywnego testu . Życzę wszystkiego dobrego
Jaki jest koszt takich badań? Czy udało Ci się zajsc w ciążę? Ja jestem po 1 poronieniu i 2 nieudanych inseminacjach
 
Ja nie mam doświadczenia, ale Zosia Zborowska ma te choroby i zaszła w ciążę za pierwszym strzałem. Wcześniej jednak leczyła się na te przypadłości. Wyszukaj ja sobie na Instagramie.
 
Na zespół antyfosfolipidowy jest pobranie krwi - koszt to ok 400 zł. Ja tyle płaciłam w synevo.
Na trombofilie można albo z krwi albo wymaz z policzka. Dziewczyny wiem że zamawiają na TestDna i tam dostają zestaw do pobrania wymazu i taka próbkę odsyłają do badań.
Ja robiłam z krwi i też sporo zapłaciłam ale dokładnie nie pamiętam. Coś mi się kojarzy że też ok 400 zł.
Wiadomo jak wyjdzie to będziesz miała leki ale przynajmniej będziesz znała wroga :)
 
Dziewczyny, zapewne temat już był, ale napisze jeszcze raz!
2 inseminacje nieudane za mną, wszystko ok ze mną i mężem. Lekarz zlecił mi badania odnośnie zespołu antyfosfolipidowego i trombofilii. I wizytę u immunologa. Czy któraś przez to
Jaki jest koszt takich badań? Czy udało Ci się zajsc w ciążę? Ja jestem po 1 poronieniu i 2 nieudanych inseminacjach
Robiłam badania na stronie www.testdna.pl . Tzn wykupiłam pakiet na tej stronie i pojechałam do najbliżej placówki , gdzie wykonali mi takie badanie . Koszt to był bodajże 500 zł , bo miałam jeszcze dodatkowo jakieś badania . Właśnie zerknęłam na stronie i koszt pakietu badań na trombofilie wynosi 370 zł . Jeżeli chodzi o ciąże to tak na prawdę od tamtej pory nie starałam się o dziecko , bo musiałam ogarnąć głowę po tych poronieniach . Minął rok jak dowiedziałam się o chorobie i dopiero teraz zaczęłam starania . To 1 miesiąc starać , ale nie sadze zeby coś było - bo i do seksu rzadko dochodziło , co prawda w 12 dniu cyklu , No ale nieważne . Wkleję Ci linka: Link do: ✅TROMBOFILIA wrodzona - Badanie genetyczne trombofilii - Sprawdź✅. Bardzo polecam takie badania , ponieważ jak się znajdzie źródło problemu , to j głowa spokojniejsza :)
 
A jeżeli chodzi o zespół antyfosfolipidowy , to byłam u hematologa , bo dostałam skiero od ginekologa . Pobrali krew i wyszły przeciwciała antykardiolipinowe ale już nie pamietam czy IGG czy IGM . W każdym razie Pani hematolog była bardzo mało konkretna i powiedziała, ze jej zdaniem ani heparyna ani Acard nie są wskazane przy takich wynikach . Zaczekam działać na własna rękę i po odebraniu wyników z DNA poszłam do ginekologa , który od razu powiedział ze leki są KONIECZNE .
 
reklama
Na zespół antyfosfolipidowy jest pobranie krwi - koszt to ok 400 zł. Ja tyle płaciłam w synevo.
Na trombofilie można albo z krwi albo wymaz z policzka. Dziewczyny wiem że zamawiają na TestDna i tam dostają zestaw do pobrania wymazu i taka próbkę odsyłają do badań.
Ja robiłam z krwi i też sporo zapłaciłam ale dokładnie nie pamiętam. Coś mi się kojarzy że też ok 400 zł.
Wiadomo jak wyjdzie to będziesz miała leki ale przynajmniej będziesz znała wroga :)
Dokładnie .
 
Do góry