reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki w Krakowie

reklama
Ragna - spokojna głowa, pamiętaj, że tam pracują osoby, które mają doświadczenie ze "świeżymi" maluszkami i wiedzą jak sobie z nimi poradzić i zaklimatyzować je w miarę bezstresowo :-) Nasza Natalka poszła do żłobka (państwowego) jak miała 7 miesięcy, "ciocie" traktowały ją przez pierwsze tygodnie jak "księżniczkę", towarzyszyła im we wszystkich czynnościach (oczywiście na rączkach) aż w końcu sama kazała się postawić na ziemi i dołączyła do innych ;-) jest bardzo zadowolona i uwielbia swój żłobek, także nie martw się, to nie czasy "krzesełka i leżaka" :-)
 
Heja :) Az wstyd ze do tej pory nie zaglądnełam na watek kraków a jestem tutaj juz od ponad 2 lat :zawstydzona/y::zawstydzona/y:

więc się witam :) Z tej strony Mama 13 miesiecznego Benia ;-)


Nam udało się dostać nie wiem jakim cudem do żłobka na Majora :) :tak: mam nadzieję ze bez gazu tym razem :blink:
 
Dziewczyny czy możecie polecić jakiś klub/żłobek w okolicach Prądnika białego, Bronowic? Na państwowy trzeba czekać około roku:szok: więc rozglądam się wśród prywatnych. Mały ma 2,5 m-ca więc czas coś zacząć organizować.
 
Dziewczyny...

jestem nowa w Krakowie, więc dobrze nie znam "rynku" żłobkowego, chodzi mi o zasady, miejsca, kryteria..itd.

Interesują mnie przedszkola państwowe w okolicach Kaziemierza, Zabłocia ewentualnie...Podgórza?

Znacie jakieś ?

No i jak długo trzeba czekać?
Kiedy zgłaszać dziecko??


Pomóżcie...
 
aaronka, moje dziewczynki chodzą do żłobka nr 19 (przy Świtezianki) i jesteśmy bardzo zadowoleni. W okolicy masz też nr 33 (na Żółkiewskiego, przy rondzie grzegórzeckim).

Zapisy do żłobków państwowych są ciągłe... najlepiej zapisać dziecko od razu po urodzeniu, a pesel donieść jak się go otrzyma... potem raz w miesiącu dzwonisz potwierdzić, ze dalej jesteś zainteresowana miejscem.

Na miejsce czeka się średnio rok i niestety w lepszej sytuacji są dzieci urodzone latem ... tym z początku roku ciężko załapać się od września, ale zawsze jest szansa, że coś się zwolni ...

Próbuj, bo warto. :) W państwowych żłobkach jest na prawdę fajna opieka, masz osobny budynek, własny ogród, kuchnię zamiast kateringu ... o kosztach w porównaniu z prywatnymi nie wspominając :)
 
JoL bardzo Ci dziękuję. Na pewno będę spróbuję, a praktyka pokaże czy wyjdzie.

Ale to zapisy dopiero po urodzeniu, czy mogę juz teraz .....???
 
Ja też chcialam mała już zapisać, ale niestety w dwoch żlobkach (koło Wawelu i na Poniatowskiej), że dopiero po urodzeniu jak będzie mieć PESEL. Ja tez czekam zwarta i gotowa żeby męża jak najszybciej wysłać żeby wypełnić papiery. W obu żlobkach powiedzieli mi że czeka się rok, choć przyjmuja od 20-tego miesiąca.
 
Dziewczyny, nie pomyślcie o mnie źle, że jestem wyrodną matką ale ja myślałam, ze do państwowego już oddam takiego malucha 8 miesięcznego w razie mojego powrotu do pracy, a tutaj wchodzą w rachubę takie duże dzieci...jej, to co mi tylko prywata zostaje???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kasi ab, jak ładnie poprosisz, to powinni Ci przyjąć kartę zapisu tylko z datą urodzenia ... pesel doniesiecie - zawsze to 2 tyg i kilka miejsc do przodu :)

aaronka, u nas w młodszej grupie jest całkiem sporo takich maluszków... ale nie wiem ile dostało się z listy, a ile ma rodzeństwo w żłobku (mają pierwszeństwo) ...warto próbować ... nawet jeśli nie uda się od września, to zawsze jest szansa że za kilka tygodni zwolni się miejsce :)
Wybierz się jeszcze teraz i wypytaj o wszystko :)
 
Do góry