reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana przedszkola

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Cześć wszystkim ;-) Słuchajcie,chcę zmienić córce przedszkole(zaraz opiszę powód),ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.Córka ma 5 lat i ma już obowiązek prawda?Uczęszcza do przedszkola,ale chcę zmienić,bo córka wpada w histerię gdy ma iść do niego(wyrywanie ciuchów,płacz,krzyk-jakbym ją obdzierała ze skóry i tak jest od początku),córka ma problemy z mową,jej wychowawczynią jest logopeda,a mała w ciągu prawie dwóch lat w przedszkolu nauczyła się 3 słów-w pewnym momencie przestałam ją zmuszać do przedszkola(w tym roku) i córka zaczęła ładnie mówić(są b.duże postępy).Dowiadywaliśmy się w poradni i oświaty na temat dodatkowych zajęć ze wzgledu na mowę,to owszem córce się NIE należą 2 h tygodniowo zajęć indywidualnych bo nie ma orzeczenia,ale burmistrz daje pieniądze by dzieci z problemami mowy,a bez orzeczenia miały chociaż 30 min tygodniowo indywidualnych zajęć,ale dyrektorka powiedziała,że nie może załatwić,bo córka nie ma orzeczenia(a poradnia i oświata mówią co innego).Gdy byliśmy w poradni na badaniach9ustalić,czemu córka ma problemy z mową-okazało się,że ma krótką pamięć fonetyczną i bardzo długi język przez co trudniej jej wymiawiać słowa)to p.dyrektor powiedziała,żeby pogadać z nimi czy wystawią dziecku orzeczenie o_O .....Zdrowemu dziecku orzeczenie?No bez jaj!!!
I teraz moje pytanie:czy mogę wypisać córkę z przedszkola i poczekać na miejsce rezerwowe nie ponosząc żadnych konsekwencji?Wiem,że ma już obowiązek nauczania,ale nie bardzo wiem jak to wszystko wygląda...
 
reklama
1. Nie ma obowiązku - obecnie obowiązek mają 6-latki.
2. Mój syn ma orzeczenie KS i przyznane 1x30min w tygodniu z logopedą indywidualnie - także nie wiem skąd masz te 2 godziny.
3. Udać się do lekarza rodzinnego, aby dał skierowanie do logopedy (to jest zupełnie niezależne od orzeczenia)

edit. Już wiem skąd wzięłaś 2 godziny - tyle Państwo gwarantuje godzin rewalidacyjnych - co nie oznacza, że są to dwie godziny z logopedą (w tym jest także pedagog, psycholog, SI...).
 
Te dwie godziny miał mój syn,który ma orzeczenie o niepełnosprawności przez lekkie upośledzenie umysłowe,i w tych dwóch godzinach miał logopede i pedagoga
 
Ja zmieniałam córce przedszkole w zeszłym roku.

Miała 5 lat i wówczas obowiązek przedszkolny.
Wypisałam ją ze starego i wzięłam udział w rekrutacji do nowego.
Nie była brana pod uwagę liczba punktów, tylko to, że ma 5 lat.

W tym roku 5 latki nie mają obowiązku przedszkolnego, ale mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego, więc większe szanse na przyjęcie niż 3 latki.
 
Tylko problem jest taki, że rekrutacja do przedszkoli się zakończyła... I szanse na dostanie się do państwowego przedszkola są niewielkie. Ja bym przedszkola nie zmieniała.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy zmiana przedszkola cokolwiek zmieni?

Moim zdaniem powinnaś z córką udać się do psychologa - bo podejrzewam, że córka nie radzi sobie z presją otoczenia (ze względu na problemy z mową). No i tak jak pisałam wcześniej - do rodzinnego po skierowanie do poradni logopedycznej - i tam powinniście dostać zajęcia (aczkolwiek musiałabyś się zorientować, gdzie się udać, bo kolejki są zazwyczaj bardzo długie).
 
My zmieniając przedszkole po przeprowadzce mieliśmy szczęście bo franczyza Fair Play była i w Krakowie i teraz w Rzeszowie. Zapisaliśmy się w zasadzie bez problemów. Mały szybko się aklimatyzował i jest super!
 
Do góry